Nawigacja

 • XVI Gminny Konkurs Ortograficzny

  11 maja 2016 roku w Zespole Szkół w Chybicach odbyła się 16. edycja Gminnego Konkursu Ortograficznego dla klas IV-VI szkół podstawowych z gminy Pawłów. Wzięli w nim udział również uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Godowie.

  Nasza podopieczna, uczennica klasy IV – Paulina Pająk podczas konkursowych zmagań wykazała się doskonałą znajomością zasad polskiej pisowni i interpunkcji. Osiągnęła sukces, plasując się na trzecim miejscu.

  Serdecznie gratulujemy Paulinie znakomitego wyniku konkursowego i ortograficznych umiejętności oraz życzymy dalszych sukcesów.

  Opracowała: Magdalena Graczak

 • Przedstawienie „Calineczka”

  9 maja 2016 roku w Szkole Podstawowej w Godowie gościł objazdowy teatrzyk kukiełkowy. Artyści zaprezentowali naszej szkolnej społeczności przedstawienie pt. „Calineczka”.

  „Calineczka” to jedna z najsłynniejszych baśni H. Ch. Andersena, opowiadająca o malutkiej, uroczej dziewczynce, która wyrosła z kielicha zaczarowanego kwiatu.

  Kukiełki i wspaniali aktorzy przenieśli dzieci w świat małej bohaterki. Calineczkę spotykały różne przygody, jednak cała historia – jak na baśń przystało – zakończyła się bardzo szczęśliwie.

  Przedstawienie wywołało u uczniów uśmiech i zaciekawienie, a świat magii oczarował ich, na co najlepszym dowodem były spontaniczne reakcje dzieci.

  Opracowały: Teresa Lutrzykowska, Jolanta Zapała

 • „Matematyczne łamigłówki mądrej główki”

  6 maja 2016 r. w Szkole Podstawowej w Godowie odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny pt. „Matematyczne łamigłówki mądrej główki” adresowany do uczniów klasy V i VI. Konkurs przygotował nauczyciel matematyki – Renata Radecka.

  Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań i uzdolnień matematycznych dzieci, stwarzanie im możliwości sprawdzenia i porównania swoich umiejętności matematycznych z innymi.

  W tym roku szkolnym głównym założeniem konkursu było wyłonienie dwóch przedstawicieli naszej szkoły do udziału w Gminnym Konkursie Matematycznym „Super As”, który odbędzie się 17 maja 2016 r. w SP w Radkowicach.

  Najlepszy okazała się być uczeń klasy V - Piotr Sidwa, natomiast druga lokata przypadła również uczniowi klasy V – Piotrowi Banasikowi. Zwycięscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i książki – tablice matematyczne oraz celującą ocenę cząstkową z matematyki.

  Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy, a za laureatów trzymamy kciuki na konkursie w Radkowicach.

  Opracowała: Renata Radecka

 • Wiwat Maj, Trzeci Maj!

  W piątkowe przedpołudnie, 6 maja 2016 roku w Szkole Podstawowej w Godowie miała miejsce uroczysta akademia, upamiętniająca ważne wydarzenie historyczne sprzed 225 lat - uchwalenie pierwszej na kontynencie europejskim i drugiej na świecie - Konstytucji.

  Apel przygotowali uczniowie klasy czwartej, piątej oraz szóstej pod kierunkiem nauczycielki języka polskiego - pani Magdaleny Graczak. Oprawą muzyczną uroczystości zajął się chór szkolny pod przewodnictwem nauczyciela muzyki – pana Dariusza Dygasa.

  Na początku uroczystego spotkania, po odśpiewaniu „Mazurka Dąbrowskiego” prowadząca apel – uczennica klasy szóstej, w związku z 2. rocznicą  kanonizacji Jana Pawła II, przeczytała fragment przemówienia, które wygłosił nasz sławny Rodak 8 czerwca 1991 roku w Warszawie w czasie nabożeństwa dziękczynnego z okazji 200. rocznicy Konstytucji 3 Maja.

  Następnie uczniowie zaprezentowali program artystyczny, przypominający okoliczności tego doniosłego faktu w dziejach państwa polskiego, a także krótko przybliżyli wszystkim treść Konstytucji 3 Maja. Ponadto dzieci recytowały piękne utwory poetyckie, a szkolni chórzyści wprowadzali podniosłą atmosferę, śpiewając znane, patriotyczne pieśni.

  W dalszej części uroczystości wszyscy w skupieniu wysłuchali utworu muzycznego pod tytułem „Żeby Polska była Polską” w wykonaniu Jana Pietrzaka.

  Na zakończenie akademii głos zabrała pani dyrektor – Wanda Ciepielewska. Serdecznie podziękowała dzieciom i nauczycielom za  przygotowanie tego szkolnego apelu. W swym przemówieniu zwróciła uwagę na to, iż obowiązkiem każdego ucznia jest znać historię własnego kraju i być z niego dumnym.

  Opracowała: Magdalena Graczak

 • Trzecioklasiści uczą się, jak dbać o zdrowie!

  29 kwietnia 2016 rokuTeresą Lutrzykowską w ramach zajęć o zdrowym odżywianiu, przyrządzali kanapki. W przygotowanie poczęstunku włączyli się także rodzice trzecioklasistów, którzy wyposażyli swoje pociechy w pudełka i torby pełne zdrowych smakołyków.  wraz z wychowawczynią – paniąSzkoły Podstawowej w Godowie  uczniowie klasy III


  Uczniowie przynieśli na zajęcia m.in. produkty potrzebne do robienia kanapek, fartuszki i ręczniki papierowe. Na początku przypomnieli sobie zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać podczas posługiwania się nożem. Po starannym umyciu rąk, założeniu fartuszków i przygotowaniu stanowisk, wszyscy zabrali się pracy. Dzieci samodzielnie smarowały pieczywo masłem, a następnie układały na kromkach wybrane przez siebie produkty. Podczas robienia kanapek kształciły odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność, wyobraźnię oraz uczyły się dbałości o higienę.

  Okazało się, że uczniowie jednak lubią warzywa. Najlepiej smakują im kanapki przygotowane własnoręcznie, które wyglądają pięknie, kolorowo i zawierają mnóstwo witamin. Nawet największe „niejadki” zjadły z apetytem to, co same przyrządziły.

  podczas trwania przerwy lekcyjnej.  Zadanie zostało wykonane znakomicie. Uczniowie wykazali się świetnymi pomysłami i inicjatywą. To, co wyczarowali, szybko zniknęło

  Opracowała: Teresa Lutrzykowska

  29 kwietnia 2016 roku uczniowie klasy III  Szkoły Podstawowej w Godowie wraz z wychowawczynią – panią  Teresą Lutrzykowską w ramach zajęć o zdrowym odżywianiu, przyrządzali kanapki. W przygotowanie poczęstunku włączyli się także rodzice trzecioklasistów, którzy wyposażyli swoje pociechy w pudełka i torby pełne zdrowych smakołyków.

  Uczniowie przynieśli na zajęcia m.in. produkty potrzebne do robienia kanapek, fartuszki i ręczniki papierowe. Na początku przypomnieli sobie zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać podczas posługiwania się nożem. Po starannym umyciu rąk, założeniu fartuszków i przygotowaniu stanowisk, wszyscy zabrali się pracy. Dzieci samodzielnie smarowały pieczywo masłem, a następnie układały na kromkach wybrane przez siebie produkty. Podczas robienia kanapek kształciły odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność, wyobraźnię oraz uczyły się dbałości o higienę.

  Okazało się, że uczniowie jednak lubią warzywa. Najlepiej smakują im kanapki przygotowane własnoręcznie, które wyglądają pięknie, kolorowo i zawierają mnóstwo witamin. Nawet największe „niejadki” zjadły z apetytem to, co same przyrządziły.

  Zadanie zostało wykonane znakomicie. Uczniowie wykazali się świetnymi pomysłami i inicjatywą. To, co wyczarowali, szybko zniknęło  podczas trwania przerwy lekcyjnej.

  Opracowała: Teresa Lutrzykowska

 • Musicalowe emocje

  28 kwietnia 2016 roku uczniowie klas I-VI Szkoły Podstawowej w Godowie wraz z paniami: Teresą Lutrzykowską, Jolantą Zapałą i Magdaleną Graczak wybrali się do Starachowickiego Centrum Kultury mieszczącego się przy ul. Radomskiej, aby obejrzeć godzinny musical pt. „Ania z Zielonego Wzgórza” w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego w Krakowie.

  Spektakl przedstawiał, znaną wszystkim doskonale, historię rudowłosej dziewczynki – Ani Shirley, która szczęście oraz miłość znalazła w końcu w domu Maryli i Mateusza Cuthbertów, położonym w posiadłości „Zielone Wzgórze”.

  Świetne kreacje aktorskie, dowcipne dialogi prowadzone między bohaterami oraz ciekawe piosenki sprawiły, że musical został entuzjastycznie przyjęty przez całą uczniowską widownię.

  Następnie uczniowie Szkoły Podstawowej w Godowie oraz ich opiekunowie udali się do lokalnej, starachowickiej pizzerii pod nazwą „Gruby Benek”. Tam dzieci zajadały się różnymi, smacznymi potrawami i korzystały z atrakcji, jakie swoim gościom oferowało to miejsce.

  To był kolejny udany wyjazd.

  Opracowała: Magdalena Graczak

 • Szkolny Konkurs Ortograficzny

  W poniedziałek, 25 kwietnia 2016 roku w Szkole Podstawowej w Godowie zorganizowano Szkolny Konkurs Ortograficzny dla klas IV-VI.

  Miał on przede wszystkim na celu sprawdzenie znajomości zasad polskiej pisowni i interpunkcji wśród czwartoklasistów, piątoklasistów oraz szóstoklasistów.

  Ogłoszenie wyników odbyło się dwa dni później, czyli 27 kwietnia 2016 roku.

  Oto zwycięzcy ortograficznych zmagań:

  I miejsce – Rafał Sławski, kl. VI

  II miejsce – Paulina Pająk, kl. IV

  III miejsce – Katarzyna Zarychta, kl. IV

  Laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Uczniowie, którzy zajęli pierwsze oraz drugie miejsce, wezmą udział w XVI Gminnym Konkursie Ortograficznym, który odbędzie się 11 maja w Zespole Szkół w Chybicach.

  Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękuję i życzę dalszych sukcesów.

  Opracowała: Magdalena Graczak

 • O krok od medalu!

  22 kwietnia 2016 roku na trasach przełajowych przy Klasztorze Pokamedulskim w Rytwianach odbyły się zawody finałowe Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Indywidualnych Biegach Przełajowych oraz Drużynowych Biegach Przełajowych dziewcząt i chłopców. Bardzo dobrze spisała się drużyna chłopców SP Godów, którzy na dystansie 1000m byli o krok od zdobycia brązowego medalu. Chłopcy zajmując ostatecznie siódme miejsce mogą czuć niedosyt, gdyż zabrakło dwóch punktów, żeby stanąć na najniższym stopniu podium. Indywidualnie należy pochwalić Pawła Mikosa – 10 zawodnika biegu, Kamila Kwietnia (14.) oraz Macieja Bidzińskiego (41.). Pochwały należą się także: Dominikowi Bonia, Damianowi Bidzińskiemu, Jakubowi Nowakowi i Patrykowi Pawelcowi. Opiekunem zespołu jest Krzysztof Moskal.

 • Szkolenie dla rodziców i nauczycieli

  20 kwietnia 2016 roku w Szkole Podstawowej w Godowie zorganizowano szkolenie dla rodziców i nauczycieli dotyczące środków odurzających w ramach Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii – „Wolni i świadomi”.

  Spotkanie profilaktyczne poprowadzili: aspirant Agnieszka Staryczenkow i aspirant Rafał Krężel z Wydziału Prewencji Starachowickiej Komendy Policji oraz pan Łukasz Niewczas – specjalista terapii uzależnień z Kieleckiego Centrum Psychoterapii i Szkoleń.

  Uczestnicy szkolenia mieli okazję m.in. obejrzeć prezentację multimedialną na temat narkotyków i dopalaczy. Uzyskali ponadto wiele wartościowych informacji dotyczących różnorodnych środków odurzających. Dowiedzieli się, jakie są objawy ich zażywania oraz gdzie można otrzymać niezbędną pomoc.

  Zdobytą wiedzę rodzice i nauczyciele z pewnością wykorzystają w pracy z młodymi ludźmi, narażonymi we współczesnych czasach na różne niebezpieczeństwa, szkodzące ich zdrowiu i życiu.

  Opracowała: Magdalena Graczak

 • Święto Ziemi

  Z okazji Światowego Dnia Ziemi (22 kwietnia) w Szkole Podstawowej w Godowie w dniach 18-22 kwiecień 2016 r. trwał Tydzień Ziemi.
  Zgodnie z programem odbyły się konkursy tematycznie związane z ochroną środowiska, segregacją odpadów oraz promocją zdrowego stylu życia.
  Konkursy adresowane były do wszystkich uczniów naszej szkoły, a pieczę nad ich organizacją oraz przebiegiem sprawowała pani Renata Radecka, pani Magdalena Graczak oraz pan Radosław Guzek.
  Zmagania konkursowe wyłoniły następujących laureatów:
  I.    Konkurs plastyczny  - „Ziemia jest tylko jedna”
  1 miejsce     Piotr Przygoda – kl. II
  2 miejsce     Antonina Sidwa – kl. I
  3 miejsce    Aleksandra Racka – kl. I
  Wyróżnienie    Karolina Pająk – kl. III
  Wyróżnienie    Karolina Kusiak – kl. I
  II.    Konkurs poetycki na wiersz promujący ochronę środowiska oraz zdrowy styl życia
  wygrała klasa V
  III.    Konkurs techniczny – „Coś z niczego”, czyli pomysł na praktyczne wykorzystanie odpadów
  1 miejsce     Aleksandra Piwnik – kl. III
  2 miejsce     Karolina Bidzińska – kl. VI
  3 miejsce    Karolina Pająk – kl. III
  Na zwycięzców oraz wyróżnionych w konkursie czekały dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Dziękujemy za wspólną zabawę.

  Organizator: Renata Radecka

 • Wyniki rekrutacji w Szkole Podstawowej w Godowie

  W miesiącach marzec – kwiecień 2016 r. , w terminach zgodnych z harmonogramem zawartym w Zarządzeniu Wójta Gminy Pawłów Nr 11/16 z dnia 5 lutego 2016 r., przeprowadzono postępowanie rekrutacyjne oraz uzupełniające do punktu przedszkolnego, oddziału przedszkolnego oraz do klasy pierwszej szkoły podstawowej na rok szkolny 2016/2017.

  W wyniku przeprowadzonych czynności ustalono listy dzieci przyjętych do poszczególnych oddziałów:

  • do Punktu Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Godowie zostało przyjętych na rok szkolny 2016/2017 19 dzieci (6 wolnych miejsc);
  • do oddziału przedszkolnego (kl. 0) będzie uczęszczać w przyszłym roku szkolnym 25 dzieci;
  • w klasie I Szkoły Podstawowej w Godowie będzie się uczyć w roku szkolnym 2016/2017 10 uczniów.
 • Zajęcia otwarte w klasie I z edukacji polonistycznej

  Dnia 13 kwietnia 2016 r. w Szkole Podstawowej w Godowie, w klasie I odbyły się zajęcia otwarte z edukacji polonistycznej. Uczniowie z wychowawczynią - panią Jolantą Zapała - na zajęcia zaprosili dyrektor szkoły panią Wandę Ciepielewską i rodziców.

  Tematem zajęć była debata o dobrym wychowaniu na podstawie wiersza pt. ,,Kwoka” Jana Brzechwy. Pierwszoklasiści po raz pierwszy uczestniczyli w dyskusji, lecz wspaniale sprawdzili się na każdym jej etapie. Wykazali się dużą aktywnością, zaangażowaniem, a także tolerancją oraz zrozumieniem dla odmiennych poglądów i opinii. Odważnie dyskutowali prezentując i uzasadniając swoje zdania oraz sprawnie wykonywali wszystkie ćwiczenia redakcyjne i manualne (układanie zdań z rozsypanek wyrazowych, wycinanie).

  Ta niecodzienna lekcja była nie tylko bardzo interesująca i niezwykle kształcąca. Wywołała także dużo emocji – zarówno wśród dzieci i jak i rodziców, także uśmiech na twarzy, bowiem niektóre wypowiedzi dzieci były w oczach rodziców zabawne, ale jednocześnie dawały powód do dumy.

  Zajęcia zostały przez rodziców ocenione jako ciekawe i wartościowe, ale były jednocześnie znakomitą okazją do spotkania i wspólnej rozmowy w miłej atmosferze.

  Opracowała: Jolanta Zapała

 • SP Godów mistrzem Gminy Pawłów w Drużynowych Biegach Przełajowych

  Dnia 13.04.2016r. w Pawłowie odbyły się zawody gminne w Indywidualnych i Drużynowych Biegach Przełajowych.

  Świetnie zaprezentowała się w nich reprezentacja chłopców ze Szkoły Podstawowej w Godowie, która uplasowała się na najwyższym stopniu podium i uzyskała tym samym tytuł mistrza Gminy Pawłów w Drużynowych Biegach Przełajowych.

  W rywalizacji indywidualnej na dystansie 1000m chłopcy z Godowa ustrzelili dublet. Mistrzem Gminy Pawłów został Paweł Mikos, wicemistrzem – Kamil Kwiecień. Słowa uznania należą się także Katarzynie Zarychcie, która w kategorii dziewcząt została wicemistrzem gminy na dystansie 500m.

  Drużyna chłopców ze Szkoły Podstawowej w Godowie wystąpiła w składzie: Damian Bidziński, Maciej Bidziński, Dominik Bonia, Kamil Kwiecień, Paweł Mikos, Jakub Nowak. Opiekunem zespołu jest Krzysztof Moskal.

  Kolejnym etapem startów naszych uczniów będą już mistrzostwa województwa.

 • Lekcja otwarta w klasie drugiej

  7 kwietnia 2016 roku uczniowie klasy drugiej Szkoły Podstawowej w Godowie uczestniczyli w lekcji otwartej z edukacji polonistycznej. Zaproszeni na nią byli: dyrektor szkoły – pani Wanda Ciepielewska oraz rodzice drugoklasistów.

  Na początku lekcji uczniowie bawili się w zajączki, które witały przybyłych gości. Następnie wychowawczyni klasy odczytała list od pani Wiosny. Po jego wysłuchaniu dzieci rozwiązywały zagadki o wiośnie i przypinały rysunki (oznaki wiosny) obok postaci pani Wiosny.

  W następnej części uczniowie wysłuchali utworu poetyckiego pt. „Idzie Wiosna” Ewy Szelburg-Zarembiny. Po omówieniu wiersza dzieci, pracując w grupach, miały za zadanie napisać wiersz o wiośnie. Po odczytaniu utworów, uczniowie brali udział w zabawie pod nazwą „Bocian i żaby” przy utworze skomponowanym przez A. Vivaldiego „Cztery pory roku”. Po zabawie drugoklasiści układali przysłowia z rozsypanki wyrazowej, a po wyjaśnieniu ich znaczenia, zapisali przysłowia w swoich zeszytach. Następnie rysowali wybraną oznakę wiosny.

  Na zakończenie dzieci, rodzice oraz wychowawczyni złożyli życzenia urodzinowe i zaśpiewali „Sto lat” uczennicy, która w tym dniu obchodziła swoje święto. Rodzice zadowoleni z faktu, że mogli obejrzeć pociechy podczas pracy na zajęciach, serdecznie dziękowali pani dyrektor i wychowawczyni.

  Dziękuję gościom  za udział w lekcji oraz uczniom klasy drugiej za piękną pracę.

  Opracowała: Anna Kwiecień

 • Konkurs czytelniczy „Książka naszych marzeń”

  W środowe przedpołudnie, 23 marca 2016 roku w Szkole Podstawowej w Godowie nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu czytelniczego pod hasłem „Książka naszych marzeń”, w którym udział wzięli uczniowie klas IV-VI. Za przygotowanie konkursu byli odpowiedzialni: pan Radosław Guzek i pani Magdalena Graczak. Głównym jego celem było przede wszystkim upowszechnianie wśród uczniów czytelnictwa oraz zachęcenie ich do czytania szkolnych lektur.

  Uczniowie poszczególnych klas, uczestniczący w czytelniczych zmaganiach, mieli za zadanie zapoznać się z książką wybraną przez organizatorów konkursu. Miał on formę testu, który uczniowie  rozwiązywali samodzielnie. Każdej z grup wiekowych przypadł inny tytuł.

  Oto zwycięzcy:

  Klasa IV

  1. miejsce – Paulina Pająk

  2. miejsce – Katarzyna Zarychta

  3. miejsce – Magdalena Podbilska

  Klasa V

  1. miejsce – Piotr Sidwa

  2. miejsce – Aleksandra Dekiel

  3. miejsce – Karolina Dziułka

  Klasa VI

  1. miejsce –  Kacper Kaźmierczyk

  2. miejsce –  Piotr  Gadowski

  3. miejsce – Karolina  Bidzińska

  Laureaci konkursu zostali nagrodzeni  dyplomami oraz drobnymi upominkami. Wszystkim uczestnikom czytelniczych zmagań serdecznie gratulujemy, dziękujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

  Opracowała: Magdalena Graczak

 • Wielkanocny konkurs - Frohe Ostern

  23 marca 2016 roku w Szkole Podstawowej w Godowie został rozstrzygnięty konkurs na Najpiękniejszą Kartkę Wielkanocną z życzeniami w języku niemieckim.

  W ramach konkursu uczniowie mieli zaprojektować i wykonać ciekawą, oryginalną kartkę wielkanocną oraz dołączyć do niej życzenia w języku niemieckim. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych: w klasach I-III i IV-VI. Jego celem było kultywowanie zwyczaju wysyłania tradycyjnych kartek świątecznych oraz poszerzenie słownictwa dotyczącego Świąt Wielkanocnych.

  Komisja konkursowa, w skład której weszły: pani Krystyna Niewczas, pani Ewa Kosmala i pani Ewelina Lipa, otrzymała 30 prac uczniów różnych klas. Biorąc pod uwagę takie kryteria, jak: pomysłowość, estetyka i samodzielność wykonania kartek oraz poprawność językową życzeń, jury oceniło prace.

  A oto lista nagrodzonych uczniów.

  W kategorii klas I-III nagrody otrzymali:

  I miejsce: Karolina Pająk -  kl. III

  II miejsce: Julia Kaczor – kl. III

  III miejsce: Aleksandra Racka – kl. I

  Wyróżnienie: Martyna Dziułka – kl. II

  W kategorii klas IV-VI zostali nagrodzeni:

  I miejsce: Katarzyna Zarychta – kl. IV

  II miejsce: Marcelina Wróblewska -  kl. V

  III miejsce: Aleksandra Dekiel – kl. V

  Wyróżnienie: Adrian Pocheć – kl. IV

  Laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. Wszystkie prace zostały wyeksponowane na głównej gazetce szkolnej. Uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i dziękujemy.

  Opracowała: Ewelina Lipa

 • Uczniowie SP Godów 3 drużyną w półfinale wojewódzkim w Drużynowym Tenisie Stołowym

  22.03.2016r. w Gimnazjum Publicznym w Mircu odbyły się wojewódzkie zawody półfinałowe w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. Bardzo dobrze zaprezentowała się w nich reprezentacja męska Szkoły Podstawowej w Godowie. Chłopcy wygrywając z SP Momina 3:1 i z SP Piórków 3:0 zajęli trzecie miejsce, potwierdzając tym samym przynależność do ścisłej czołówki województwa w tej dyscyplinie sportowej. 

  Szkołę Podstawową w Godowie reprezentowali: Bidziński Damian, Łodej Patryk, Kwiecień Kamil. Opiekunem drużyny jest Krzysztof Moskal.

 • Konkurs czytelniczy w klasach I-III

  Szkoła Podstawowa w Godowie w roku szkolnym 2015/2016 przystąpiła do programu „Książki naszych marzeń”, którego celem jest rozwijanie zainteresowań uczniów poprzez promocję czytelnictwa wśród dzieci.

  W ramach tego programu 18 marca 2016 roku w klasach I-III odbył się konkurs czytelniczy, który wymagał przekrojowej znajomości wierszy Jana Brzechwy, treści lektur takich jak: „Zaczarowana zagroda”, „Nie płacz, koziołku”, „Anaruk chłopiec z Grenlandii”, „Puc, Bursztyn i goście”. Uczniowie wykazali się świetną znajomością treści wyżej wymienionych książek.

  Laureatami konkursu zostali:

  I miejsce

  Julia Ciepielewska – klasa I

  Kinga Kaźmierczyk – klasa II

  Karolina Pająk – klasa III

  II miejsce

  Aleksandra Racka – klasa I

  Anna Talik – klasa II

  Aleksandra Piwnik – klasa III

  Julia Kaczor – klasa III

  III miejsce

  Wiktoria Pocheć – klasa I

  Weronika Rycombel – klasa I

  Piotr Przygoda – klasa II

  Krystian Rycombel – klasa III

  Każdy uczestnik otrzymał dyplom oraz drobny upominek. Wszystkim laureatom i uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy.

  Za organizację i przebieg konkursu odpowiadały nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej: Anna Kwiecień, Teresa Lutrzykowska i Jolanta Zapała.

  Opracowała: Jolanta Zapała

 • Pierwszy Dzień Wiosny na sportowo!

  21 marca 2016 roku z okazji Pierwszego Dnia Wiosny w Szkole Podstawowej w Godowie zorganizowano Turniej Sportowy. Jego uczestnikami byli uczniowie klas IV-VI, natomiast organizacją imprezy zajął się nauczyciel wychowania fizycznego – pan Krzysztof Moskal. Nad jej sprawnym przebiegiem czuwali również wychowawcy klas.

  Uczniowie brali udział w różnorodnych konkurencjach rzutnych, skocznych i bieżnych. Każdy z zawodników miał szansę wykazać się własnymi sportowymi umiejętnościami i mógł zaimponować przeciwnikom z innych drużyn klasowych swoją wolą walki.

  Rywalizacja zespołów była bardzo zacięta. Uczestnicy szkolnych zawodów wkładali dużo siły oraz serca w to, aby to ich drużyna odniosła zwycięstwo. Niezwykłe emocje towarzyszyły wszystkim do ostatniej sekundy, a głośny i wspaniały doping trwał także do samego końca.

  Najwięcej punktów zanotowała na swoim koncie klasa V i to jej uczniowie mogli w tym szczególnym dniu cieszyć się z odniesionego triumfu  nad innymi drużynami.

  To był bardzo emocjonujący dzień!

  Opracowała: Magdalena Graczak

 • Powitanie wiosny

  W poniedziałek, 21 marca 2016 roku uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej w Godowie wraz ze swoimi wychowawczyniami wybrali się na wycieczkę nad zaporę „Wióry”. Celem wyjścia było pożegnanie zimy, dlatego zabrano ze sobą wykonane wcześniej Marzanny, które symbolizowały zimę.

  Po przybyciu na miejsce, dzieci spaliły kukły w ognisku, które przygotowali rodzice. Następnie przy ognisku uczniowie śpiewali piosenki i recytowali wiersze o nadchodzącej wiośnie. Po jej powitaniu dzieci urządziły sobie piknik. Piekły ziemniaki i smażyły kiełbaski, które z  apetytem zjadły, ponieważ przeszły dość długi odcinek drogi. Po posiłku rozpoczęły się różne zabawy, m.in.: zabawa w chowanego, berek, gra w piłkę nożną.

  Uczniowie zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do szkoły, gdzie czekali na nich rodzice.

  Opracowała: Anna Kwiecień

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Godowie
  Godów 56
 • 41 2721510

Galeria zdjęć