Nawigacja

 • Nie pal przy mnie, proszę!

  Dnia 14.04.2015 r. w Szkole Podstawowej w Godowie odbyło się spotkanie klas I – III z pielęgniarką z Ośrodka Zdrowia w Kałkowie p. Bogumiłą Zarychtą w ramach realizowanego programu antytytoniowego ,,Nie pal przy mnie, proszę!” organizowanego przez Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Starachowicach.

  Pani pielęgniarka wyjaśniła dzieciom, dlaczego powinniśmy dbać o swoje zdrowie oraz poinformowała, co najbardziej szkodzi naszemu zdrowiu. Przekazała podstawowe wiadomości o papierosach, które zawierają różne toksyczne składniki, takie jak nikotynę, sole, amoniak i glicerynę. Wspomniała też o drugim niebezpiecznym nałogu, jakim jest alkoholizm. Przybliżyła dzieciom istotę stanu uzależnienia oraz wymieniła jego skutki.

  Prelegentka uświadomiła uczniom, że to oni są szczególnie zagrożeni negatywnymi skutkami wdychania dymu tytoniowego. Do tych najbardziej szkodliwych należą: niski wzrost, ryzyko zachorowalności na choroby układu krążenia, układu oddechowego oraz nowotwory. Dzieci, które mają kontakt z dymem tytoniowym, mają obniżoną odporność, mniej ważą, osiągają gorsze wyniki w nauce oraz w sporcie.

  Opracowała: Jolanta Zapała

 • Trzecie miejsce SP Godów w powiatowym Turnieju BRD

  14 kwietnia 2015 roku na terenie Szkoły Podstawowej Nr 9 w Starachowicach odbyły się eliminacje powiatowe dla uczniów szkół podstawowych w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Organizatorami konkursu są Automobilklub Kielecki Oddział Starachowice, Komenda Powiatowa Policji w Starachowicach, Powiat Starachowicki oraz Stowarzyszenie Bezpieczny Powiat Starachowicki we współpracy ze Szkołą Podstawową Nr 9 w Starachowicach oraz Harcerską Grupą Ratowniczą.

  W zawodach udział wzięło 8 drużyn reprezentujących szkoły podstawowe z terenu naszego powiatu. Zawodnicy, podobnie jak na etapie gminnym, najpierw pisali test wiedzy z zakresu przepisów ruchu drogowego. W następnej kolejności wykonywali zadanie dotyczące udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Na końcu sprawdzane były ich umiejętności z prawidłowej jazdy rowerem. Znakomicie spisała się w tych zmaganiach reprezentacja SP Godów, która –  plasując się za SP Brody i SP Parszów – wywalczyła brązowy medal.

  W klasyfikacji indywidualnej najlepszą okazała się reprezentantka SP Godów – Martyna Bidzińska. Puchar, medale i upominki wręczał naszej drużynie Prezes Starachowickiego Oddziału Kieleckiego Automobilklubu pan Roman Jabłczyński.

 • Awans SP Godów do etapu powiatowego w Turnieju BRD.

  9 kwietnia 2015 roku w Szkole Podstawowej w Dąbrowie odbył się etap gminny Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W części teoretycznej dzieci rozwiązywały dwuczęściowy test z przepisów ruchu drogowego. W części praktycznej uczniowie mieli do pokonania rowerowy tor sprawnościowy oraz odpowiadały z zagadnień związanych z zasadami udzielania pierwszej pomocy. O awans do etapu powiatowego walczyły reprezentacje siedmiu  szkół, wśród nich także reprezentacja Szkoły Podstawowej w Godowie. Drużyna  w składzie: Martyna Bidzińska, Kinga Łodej, Piotr Mikos i Maciej Styczyński (opiekun Krzysztof Moskal), zajmując drugą lokatę, wywalczyła awans do dalszego etapu.  Puchar, dyplom oraz upominki naszej drużynie wręczali Wójt Gminy Pawłów pan  Marek Wojtas i Kierownik Referatu Oświaty Kultury i Sportu pani Róża Koszarska-Duda.

 • Dzień otwarty w przedszkolu

  W czwartek, 26 marca 2015 r. w Punkcie Przedszkolnym przy Szkole Podstawowej w Godowie było wyjątkowo wesoło, gdyż odwiedziły nas przyszłoroczne przedszkolaki wraz ze swoimi rodzicami.

  Wszystkich zgromadzonych powitała pani dyrektor – Wanda Ciepielewska. Następnie przedszkolaki zaprezentowały przyszłym kolegom i koleżankom inscenizację pt. „Ziemia to nasz dom”. Potem maluszki brały udział w zabawach zorganizowanych przez nauczyciela przedszkola – panią Justynę Sepiół. Dzieci miały również okazję pobawić się zabawkami, natomiast rodzice mogli obejrzeć pomieszczenia, z których na co dzień korzystają przedszkolaki.

  Rodzicom i dzieciom serdecznie dziękujemy za przyjęcie  naszego zaproszenia. Mamy nadzieję, że odwiedzą nas jeszcze przed wakacjami.

  Opracowała: Justyna Sepiół

 • Żegnaj zimo, witaj wiosno!

  20 marca 2015 roku uczniowie drugiej i trzeciej klasy wraz ze swoimi wychowawczyniami: panią Teresą Lutrzykowską i panią Jolantą Zapałą udali się nad zaporę „Wióry”, aby pożegnać zimę i powitać wiosnę.

  Wcześniej wspólnymi siłami wykonali marzanny, z którymi poszli na wycieczkę. Po drodze uczniowie z zaciekawieniem  obserwowali zmiany zachodzące w przyrodzie wczesną wiosną. Uważnie przyglądali się  drzewom, krzewom i pierwszym kwiatom.

  Na miejscu, korzystając z pięknej, słonecznej, marcowej pogody rozpalili ognisko, a następnie upiekli kiełbaski, które później ze smakiem zjedli. Potem spalili kukły w ognisku. W ten sposób dzieci pożegnały zimę, a wiosnę powitały piosenką.

  Ten dzień był wyjątkowy. Dostarczył uczniom wiele radości, uśmiechu i zadowolenia.

  Opracowała: Jolanta Zapała

 • „Wiosna, ach to Ty…”

  W piątkowe przedpołudnie, 20 marca 2015 roku, w Szkole Podstawowej w Godowie świętowano nadejście zawsze bardzo gorąco wyczekiwanej przez wszystkich - wiosny.

  Tego dnia w szkole królowały i dominowały kolory tej pory roku, gdyż czwartoklasiści przybyli do placówki ubrani na zielono, piątoklasiści - na czerwono, a szóstoklasiści „rzucali się w oczy”, mając na sobie ubrania w kolorze żółtym.

  Z tej okazji pani Magdalena Graczak przygotowała dla uczniów kl. IV-VI różnorodne, interesujące  konkursy. Natomiast rywalizacji poszczególnych zespołów klasowych bacznym okiem przyglądało się jury w składzie: p. Krystyna Niewczas, p. Krzysztof Moskal i p. Radosław Guzek, które doceniało zaangażowanie, wiedzę oraz umiejętności podopiecznych.

  Uczniowie uzdolnieni plastycznie mogli wykazać się w konkurencji, polegającej na wykonaniu plakatu symbolizującego wiosnę. Klasowi poeci mieli dobrą okazję wspomóc swoich kolegów podczas konkursu układania utworów poetyckich o tematyce wiosennej. Osoby szczycące się posiadaniem talentu wokalnego, mogły zaprezentować się rówieśnikom, śpiewając w duecie piosenkę Skaldów pt. „Wiosna”.

  W dalszej części szkolnych obchodów Dnia Wiosny świetnej rozrywki dostarczyły uczniom kalambury, podczas których należało odgadnąć  treść znanych przysłów, powiedzeń czy też nazwy zwierząt. Na koniec odbyła się konkurencja sprawnościowa. Wykorzystano podczas niej popularną obręcz do zabawy w hula-hoop. W tej zabawie bezapelacyjnie najlepszym zawodnikiem okazał się uczeń kl. V – Dominik Bonia, deklasując rywali swoimi umiejętnościami.

  Zwycięzcami całego konkursu zostali uczniowie klasy VI. Otrzymali nagrodę w postaci „Dnia bez pytania”. Wszyscy uczestnicy wiosennych zmagań dostali również słodkie upominki. To był niezapomniany dzień, pełen wrażeń i emocji!

  Opracowała: Magdalena Graczak

 • KANGUR 2015

  19 marca 2015 roku uczniowie naszej szkoły już po raz kolejny wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”.

  Do tegorocznej edycji konkursu przystąpiło 13 uczniów z klas II-V. W kategorii „Żaczek” udział wzięli: Julia Kaczor, Karolina Pająk, Aleksandra Piwnik i Krystian Rycombel. W kategorii „Maluch” swych sił spróbowali: Paulina Pająk, Patryk Pawelec, Kuba Styczyński i Katarzyna Zarychta, natomiast w kategorii „Beniamin” wystartowali: Karolina Bidzińska i Rafał Sławski.

  Konkurs miał charakter jednorazowego testu i zawierał zadania o różnym stopniu trudności. Uczniowie musieli wykazać się bardzo dobrą wiedzą matematyczną.

  Opracowała: Katarzyna Pocheć

 • Kolejny sukces sportowy

  18.03.2015r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Janiku odbył się Półfinał Wojewódzki Świętokrzyskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Drużynowym Tenisie Stołowym dziewcząt i chłopców.

  Wśród uczestników znaleźli się uczniowie Szkoły Podstawowej w Godowie: w drużynie dziewcząt – Amelia Kostrzewa, Martyna Bidzińska, w drużynie chłopców – Piotr Mikos i Maciej Styczyński. Opiekę nad nimi sprawował nauczyciel wychowania fizycznego – Krzysztof Moskal. Bardzo dobrze spisała się reprezentacja dziewcząt, która uplasowała się na drugim miejscu, ulegając jedynie reprezentacji Szkoły Podstawowej w Goźlicach. Drużyna chłopców po zwycięstwie nad rywalami z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 8 z Ostrowca Świętokrzyskiego zajęła ostatecznie czwarte miejsce.

  Pamiątkowe dyplomy i puchary wręczał uczestnikom turnieju kierownik powiatu ostrowieckiego Wiesław Kepel.

 • Przedszkolny Konkurs Recytatorski

  ZIEMIA – NASZ DOM to hasło III Przedszkolnego Konkursu Recytatorskiego, który odbył się 17 marca 2015 roku w Szkole Podstawowej w Godowie. W zmaganiach konkursowych uczestniczyły dzieci z punktu i oddziału przedszkolnego. Ich zadaniem było zaprezentowanie utworów poetyckich o tematyce ekologicznej.

  Konkurs miał na celu m.in. rozwijanie uzdolnień artystycznych oraz rozbudzenie zainteresowania środowiskiem naturalnym. Jego laureatami zostali - z oddziału przedszkolnego: Wiktoria Pocheć, Jakub Wiśniewski i Julia Ciepielewska, natomiast z punktu przedszkolnego – Antonina Surowiec, Maksymilian Dziułka i Filip Cieślik. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe, a pozostałych uczestników nagrodzono pamiątkowymi dyplomami.

  Imprezę zorganizowały wychowawczynie przedszkolaków: pani Ewa Kosmala i pani Justyna Sepiół przy dużym współudziale rodziców.

  Opracowała: Ewa Kosmala

 • Międzynarodowy Dzień Liczby Pi

  W dniu 13 marca 2015 r. obchodziliśmy w naszej szkole "Międzynarodowy Dzień Liczby Pi", czyli Pi - piątek.

  Obchody święta matematyki miały charakter konkursu między klasami: IV, V i VI, pod merytorycznym nadzorem Pani Katarzyny Pocheć. Zmagania oceniało jury w składzie: Pani dyrektor Wanda Ciepielewska, Pani Magdalena Graczak oraz Pan Krzysztof Moskal.

  Uczniowie musieli wykazać się zarówno wiedzą teoretyczną, jak i umiejętnościami praktycznymi, dlatego też po obejrzeniu prezentacji multimedialnej rozpoczęli rywalizację w następujących kategoriach:

  1. Pi - rysunek i Pi - plakat (rysunki, na których jak najwięcej jest takich elementów, które w swojej nazwie ukrywają Pi),

  2. Pi - piosenka (prezentacja każdej klasy obchodzącej święto ludolfiny),

  3. Recytacja wiersza Wisławy Szymborskiej pt. „Liczba Pi”,

  4. Pi - skojarzenia (znalezienie jak największej liczby rzeczowników zaczynających się od literek Pi),

  5. Pi - quiz (drużyny z każdej klasy odpowiadały na wylosowane pytania związane z liczbą Pi),

  6. Pi - tort (słodki ale tematyczny – bo związany z Liczbą Pi).

  Po wszystkich konkurencjach uczniowie udali się na poczęstunek, a jury na naradę, w której wyłoniono zwycięzców klasę IV. Pani dyrektor przedstawiła wyniki i wręczyła dyplomy.

  Tego dnia na pewno każdy znalazł dla siebie coś interesującego. Nawet na tak poważną naukę, jaką jest matematyka, warto czasem spojrzeć z lekkim przymrużeniem oka, a więc ... przyjemne z pożytecznym!

  Katarzyna Pocheć

 • Zajęcia z tablicą interaktywną w klasie drugiej

  We wtorek, 10 marca 2015 r. w klasie drugiej zostały przeprowadzone ciekawe zajęcia z wykorzystaniem tablicy interaktywnej.

  Temat lekcji brzmiał: „Rozwiązuję różne zadania w zakresie 100 – wykonywanie zadań doskonalących umiejętności i wiadomości matematyczne”. Lekcję przeprowadziła pani Teresa Lutrzykowska, natomiast gościem i bacznym obserwatorem była pani dyrektor – Wanda Ciepielewska. Podczas zajęć uczniowie korzystali z tablicy interaktywnej, rozwiązując  różnorodne zadania, a przy tym doskonale się bawili.

  Z niecierpliwością czekają  już na kolejne takie, ciekawe lekcje.

  Opracowała: Teresa Lutrzykowska

 • Integracja przedszkolaków z pierwszoklasistami

  W ramach akcji pod hasłem: „Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę” dzieci ze Szkoły Podstawowej w Godowie, uczęszczające do oddziału przedszkolnego z chęcią przyjęły zaproszenie do udziału we wspólnych zajęciach z nieco starszymi kolegami z klasy pierwszej.

  Wychowawczyni pierwszoklasistów w ramach lekcji koleżeńskich przeprowadziła zintegrowane zajęcia, które miały na celu uświadomić przedszkolakom, że nauka w klasie pierwszej też może być ciekawa, zabawna i bezstresowa.

  Opracowała: Anna Kwiecień

 • Występ artystów cyrku „Szok”

  13 lutego 2015 roku o godz. 8.00 w Szkole Podstawowej w Godowie rozbrzmiewały na przemian salwy śmiechu i gromkie brawa. Były to efekty występu artystów cyrku „Szok”.

  Najważniejszą osobą podczas pokazu był oczywiście klaun, który rozbawiał publiczność swoimi występami. Aplauz wybuchał, gdy na scenę, do wspólnej zabawy, zapraszał dzieci oraz rodziców, którzy także przybyli na cyrkowy występ i chętnie brali w nim udział. Nie zabrakło również chwil „grozy”, kiedy pojawił się treser z wężem na ramionach. Okazało się szybko, że zwierzę jest  niegroźne i chętnych do dotknięcia czy potrzymania gada, było wielu. Obejrzeliśmy także popisy akrobatyczne i żonglerkę. Zachwyt najmłodszych uczniów wzbudził pokaz tresowanego psa.

  Występ cyrkowców rozweselił wszystkich i został nagrodzony gromkimi brawami.

  Opracowała: Teresa Lutrzykowska

 • Mamo, tato, poczytaj bajkę

  Wiek przedszkolny to najodpowiedniejszy czas na rozwijanie zainteresowań czytelniczych u dzieci. Częste czytanie bajek wpływa na rozwój wyobraźni i aktywności intelektualnej maluchów, wzbogaca ich wiedzę o świecie oraz kształtuje wrażliwość moralną.

  W styczniu w Punkcie Przedszkolnym i Oddziale Przedszkolnym przy Szkole Podstawowej w Godowie wychowawczynie przedszkolaków, pani Justyna Sepiół i pani Ewa Kosmala zainicjowały akcję „Mamo, tato, poczytaj bajkę”. Chętni rodzice przychodzili do przedszkola, aby poczytać dzieciom ulubione utwory swoich pociech. Były to chwile bardzo wyczekiwane przez dzieci. Maluchy uważnie i z przyjemnością słuchały nowych bajek, natomiast dziecko, którego mama czytała utwór, czuło się dumne oraz wyróżnione.

  Rodzicom dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy kolejnych ochotników do czytania.

  Opracowała: Justyna Sepiół

 • Akcja „Kruchy lód”

  12 lutego 2015 r. w Szkole Podstawowej w Godowie już po raz kolejny gościli funkcjonariusze Powiatowej Komendy Policji, WOPR-u oraz Klubu płetwonurków „Kalmar” ze Starachowic. Spotkanie odbyło się w ramach corocznie przeprowadzanej akcji „Kruchy lód” i miało na celu przygotować naszych uczniów do bezpiecznego wypoczynku w czasie zbliżających się ferii zimowych.

  Przedstawiciele WOPR-u omówili, w jaki sposób należy się zachować podczas zabaw na śniegu i lodzie, aby były one bezpieczne. Zaprezentowali sprzęt, jakim się posługują w czasie udzielenia pomocy. Pokazali także, w jaki sposób należy udzielać pierwszej pomocy osobom tonącym.

  Następnie głos zabrał przedstawiciel policji, który przeprowadził z dziećmi pogadankę na temat właściwego zachowania w czasie spotkania z osobami nieznajomymi, w czasie pobytu samemu w domu. Uczulił dzieci także na odpowiednie zachowanie podczas zimowych zabaw.

  Spotkanie z przedstawicielami służb wzbudziło wśród dzieci duże zainteresowanie, a szczególnie pokazy płetwonurków.

  Społeczność szkolna składa podziękowanie wszystkim służbom biorącym udział w prezentacjach.

  Opracowała: Anna Kwiecień

 • Nasi rodzice, ich zawody i pasje

  11 lutego 2015 roku dzieci z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Godowie spotkały się - na zaproszenie wychowawczyni, pani Ewy Kosmali – z panami Markiem Cymerysem i Piotrem Sidwą – ojcami swoich kolegów na specjalnych zajęciach poświęconych wykonywaniu karmników dla ptaków.

  Z przygotowanych przez pana Marka Cymerysa materiałów, dzieci tworzyły z zaangażowaniem oryginalne budowle. Miały także okazję posługiwać się narzędziami wykorzystywanymi w pracach stolarskich. Wykonane karmniki, po umieszczeniu w nich pokarmu, przedszkolaki z pomocą gości zawiesiły na drzewach, znajdujących się w otoczeniu szkoły. Dzieci obiecały, że systematycznie będą dokarmiać ptaki.

  Były to już kolejne zajęcia z udziałem rodziców. Są one okazją do zdobywania nowych, ciekawych doświadczeń i umiejętności oraz służą zacieśnianiu wzajemnych kontaktów między rodzicami i przedszkolakami.

  Opracowała: Ewa Kosmala

 • Dzień Bezpiecznego Internetu

  10 lutego w Szkole Podstawowej w Godowie obchodzony był Dzień Bezpiecznego Internetu. Zajęcia miały na celu przede wszystkim zaznajomienie z problematyką bezpieczeństwa dzieci w sieci oraz zasadami przyzwoitego zachowania w Internecie.

  Podczas zajęć uczniowie klas I – IV oglądali krótkie animowane filmiki o zagrożeniach występujących w sieci, omawiali je i zastępowali regułami właściwego postępowania. Dzieci podczas prelekcji zapoznane zostały z edukacyjnymi stronami internetowymi służącymi nie tylko do gier, ale także do nauki z różnych przedmiotów.

  Opracował: Mariusz Wójcicki

 • Zabawa choinkowa

  7 lutego 2015 roku w Szkole Podstawowej w Godowie odbyła się zabawa choinkowa, w której uczestniczyli wszyscy uczniowie, rodzice oraz nauczyciele.

  Impreza rozpoczęła się o godz. 12.00. Do tańca przygrywał zespół muzyczny, a zabawie towarzyszyły liczne, ciekawe konkursy, które wzbudziły duże zainteresowanie wśród dzieci. Wszystkich zwycięzców nagrodzono gromkimi brawami, cukierkami oraz balonami. Uczniowie, jak przystało na bal karnawałowy, pojawili się przebrani w różnokolorowe, fantazyjne, wspaniałe kostiumy swoich ulubionych postaci z filmów animowanych. W tańcu wirowały więc czarujące księżniczki, królewny, wróżki, piraci, a także bohaterski Spiderman. Szalonym tańcom i swawoli nie było końca. Dodatkowo rodzice dla swoich pociech przygotowali słodki poczęstunek.

  Cała społeczność szkolna, korzystając z ostatnich dni karnawału, wesoło spędziła ze sobą czas.

  Opracowała: Katarzyna Pocheć

 • Akcja charytatywna

  Uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do akcji charytatywnej zorganizowanej na rzecz ciężko chorej dziewczynki – małej Gai ze Starachowic.

  W minioną sobotę podczas balu choinkowego, uczennice należące do szkolnej organizacji „Mały Wolontariat” zbierały pieniądze do specjalnie przygotowanej w tym celu puszki.

  Akcja spotkała się z dużym zrozumieniem wśród uczniów i ich rodziców, którzy udzielili choremu dziecku finansowego wsparcia.

  Opracowała: Anna Kwiecień

 • Poznajemy się bliżej…

  Piękna zimowa aura towarzyszyła uczniom kl. I oraz dzieciom z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Godowie podczas wycieczki integracyjnej do lasu, która odbyła się 2 lutego 2015r.

  Celem wycieczki było rozpoczęcie wspólnej akcji pod hasłem „Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę”. Uczestnicy wyprawy przed wyjściem zaopatrzyli się w lornetki, aby móc obserwować las i najbliższą okolicę w zimowej szacie. Nie zabrakło oczywiście własnoręcznie zrobionych karmników dla ptaków. W czasie wycieczki dzieci szukały również tropów zwierząt na śniegu i identyfikowały je.

  Ta integracyjna wyprawa była początkiem cyklu spotkań przedszkolaków i pierwszaków organizowanych przez panie: Annę Kwiecień i Ewę Kosmalę. W ramach tego projektu zaplanowano jeszcze spotkanie z leśniczym, konkurs wiedzy o przyrodzie, imprezę sportową oraz udział przedszkolaków w zajęciach dydaktycznych prowadzonych w kl. I.

  Opracowała: Ewa Kosmala

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Godowie
  Godów 56
 • 41 2721510

Galeria zdjęć