Nawigacja

 • Ferie w szkole

  Szkoła Podstawowa w Godowie zaproponowała swoim uczniom w okresie ferii szereg różnorodnych zajęć. Niektórzy skorzystali z oferty i wzięli udział w zajęciach rekreacyjnych, sportowych, plastycznych bądź edukacyjnych.

  Dnia 20 stycznia 2016 roku odbyły się warsztaty plastyczne poświęcone tematyce Walentynek. W zajęciach uczestniczyła grupa uczniów z klasy III oraz IV.

  Celem zajęć było rozwijanie wyobraźni, aktywności twórczej oraz zdolności manualnych dzieci. Uczestnicy zajęć projektowali i własnoręcznie wykonywali kartki walentynkowe, stosując przy tym różnorodne techniki plastyczne. W swych pracach dzieci wykorzystywały nie tylko typowe materiały plastyczne jak: farby, pędzle, kolorowe bloki, kleje, lecz również materiały sypkie takie jak: makaron, kasza, ryż oraz ziarna kawy. Wszyscy uczestnicy zajęć wykazali się ciekawymi pomysłami oraz dużą kreatywnością.

  Własnoręcznie wykonane prace uczniowie zabrali do domu, aby 14 lutego wręczyć je swoim ukochanym osobom. Warsztaty plastyczne sprawiły dzieciom dużo radości i satysfakcji.

  Opracowała: Ewelina Lipa

 • „Góra Grosza” w Szkole Podstawowej w Godowie

  W tym roku podobnie jak w poprzednich uczniowie  Szkoły Podstawowej w Godowie wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza 2015”. Celem akcji organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom, było zebranie środków na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie nowych domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz dla najbardziej potrzebujących domów dziecka.

  Uczniowie klasy I, III i IV nie pozostali obojętni na krzywdę małych dzieci oraz swoich rówieśników i oprócz książek oraz zeszytów w plecakach przynosili drobne monety groszowe. pani Teresa Lutrzykowska, pani Krystyna Niewczas oraz pani Jolanta Zapała podjęły się poprowadzenia „Góry Grosza”. Akcja była bardzo dobrym przedsięwzięciem wychowawczym, gdyż pozwoliła uświadomić uczniom, że oddając choćby jeden grosz można przyczynić się do zrealizowania wielkich czynów na rzecz dzieci w trudnej sytuacji rodzinnej.

  Po zakończeniu tej szlachetnej akcji dokonano podliczenia wszystkich zebranych monet. Uczniowie naszej szkoły zebrali sumę: 202 złotych i 70 groszy.

  W dniu 18.01.2016 r. pieniądze uzbierane w ramach akcji „Góra Grosza” zostały przesłane na adres organizatora. Wszystkim biorącym udział w akcji serdecznie dziękujemy, oraz mamy nadzieję, że w następnej edycji akcji też będą chętnie brali w niej udział!

  Organizator: Teresa Lutrzykowska

 • ZASŁUŻYLI NA WYRÓŻNIENIE

  W wyniku klasyfikacji śródrocznej przeprowadzonej w Szkole Podstawowej w Godowie w dniu 14.01.2016 r. wyłoniona została grupa uczniów wyróżniających się w nauce oraz pod względem frekwencji.

    Oto nasi szkolni prymusi:

  Klasa I

  1. Rycombel Weronika
  2. Racka Aleksandra
  3. Pocheć Wiktoria
  4. Ciepielewska Julia
  5. Sidwa Antonina

   

  Klasa II

  1. Kaźmierczyk Kinga
  2. Przygoda Piotr
  3. Talik Anna
  4. Pocheć Bartosz
  5. Mikos Bartosz

  Klasa III

  1. Pająk Karolina
  2. Piwnik Aleksandra
  3. Dąbrowski Przemysław
  4. Kaczor Julia
  5. Rycombel Krystian

  Klasa IV

  1. Zarychta Katarzyna
  2. Pająk Paulina
  3. Banasik Ola
  4. Migus Małgorzata

  Klasa V

  1. Wróblewska Marcelina
  2. Bujak Natalia
  3. Sidwa Piotr
  4. Nowak Jakub
  5. Dziułka Karolina
  6. Dekiel Aleksandra

  Klasa VI

  1. Gadowski Piotr
  2. Bidzińska Karolina
  3. Sławski Rafał

   

  Uczniowie ze 100% frekwencją:

  Dziułka Martyna, Piątek Oliwia– klasa II

  Rycombel Krystian– klasa III

  Pająk Paulina, Pająk Zuzanna – klasa IV

  Kocjan Kacper, Król Piotr- klasa V

  Bidzińska Karolina, Szwagierczak Joanna- klasa VI

   

  Gratulujemy wszystkim wyróżnionym uczniom i ich rodzicom.

 • Babcia z dziadkiem dziś świętują

  W związku ze zbliżającym się Dniem Babci i Dniem Dziadka, 13 stycznia 2016 roku dzieci z Punktu Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Godowie i Oddziału Przedszkolnego zaprosiły swoje babcie oraz dziadków do szkoły, aby podziękować im za miłość i poświęcony czas.

  Licznie przybyłych gości powitała pani dyrektor – Wanda Ciepielewska, składając Seniorom najserdeczniejsze życzenia. Następnie przedszkolaki – przedłużając świąteczny nastrój - wystawiły jasełka bożonarodzeniowe. Nie zabrakło również wierszy i piosenek o babci i dziadku. Dzieci wyrażały w nich swoją wdzięczność za ciepło, dobroć i miłość kochających dziadków.

  Po części artystycznej wnukowie wręczyli babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane upominki, po czym wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany z udziałem rodziców.

  Spotkanie z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka zostało zorganizowane pod kierunkiem pani Ewy Kosmali i pani Justyny Sepiół.

  Opracowała: Justyna Sepiół

 • Dzień Babci i Dzień Dziadka

  12 stycznia 2016 roku odbyła się w Szkole Podstawowej w Godowie akademia z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Tego dnia uczniowie klas młodszych gościli w szkole babcie, prababcie, dziadków i pradziadków.

  Wszystkich przybyłych na tę wyjątkową uroczystość przywitała dyrektor szkoły - pani Wanda Ciepielewska. Imprezę na cześć babć i dziadków rozpoczęto prezentacją układu tanecznego przygotowanego przez uczniów klasy drugiej pod kierunkiem pani Anny Kwiecień i pani Magdaleny Przygody. Natomiast pierwszoklasiści pod kierunkiem pani Jolanty Zapały zaśpiewali piosenkę i wyrecytowali wiersz dla swoich ukochanych babć i troskliwych dziadków. Złożyli im również życzenia, a także wręczyli własnoręcznie wykonane upominki. Na koniec zostały wystawione jasełka bożonarodzeniowe przygotowane przez uczniów klas III-VI pod kierunkiem pani Teresy Lutrzykowskiej i ks. Damiana Wieruszewskiego.

  W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać własnych wnuków prezentujących się w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a szacowni goście ze wzruszeniem reagowali na czułe słowa skierowane w ich stronę.

  Na zakończenie akademii dyrektor szkoły – pani Wanda Ciepielewska złożyła życzenia szanownym Seniorom. Miłym akcentem kończącym uroczystość, były rozmowy gości z nauczycielami oraz uczniami przy słodkim poczęstunku.

  Opracowała: Teresa Lutrzykowska

 • Rodzice czytają dzieciom

  11 stycznia 2016 roku drugoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Godowie gościli w swojej klasie rodziców: panią Małgorzatę Mikos i panią Annę Pocheć.

  Mamy przygotowały i zaprezentowały dzieciom przepiękne oraz bardzo pouczające baśnie znanych autorów. Pragnęły w ten sposób zachęcić swoje pociechy i ich szkolnych kolegów do częstszego odwiedzania szkolnej biblioteki oraz systematycznego czytania książek.

  Uczniowie z zainteresowaniem słuchali tekstów czytanych przez rodziców. Po zaprezentowaniu utworów, dzieci nagrodziły mamy gromkimi brawami. Następnie drugoklasiści udali się do szkolnej biblioteki, aby zwrócić przeczytane książki i wypożyczyć nowe.

  Opracowała: Anna Kwiecień

 • Przedszkolna Wigilia

  Okres Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy. Ludzie wówczas gromadzą się przy wspólnym stole, dzielą się opłatkiem, składają sobie nawzajem życzenia.

  Dla przedszkolaków z Oddziału Przedszkolnego i Punktu Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Godowie to także był szczególny czas. Dzieci z wielkim wzruszeniem wykonywały ozdoby choinkowe, ubierały choinkę.

  Aby przybliżyć historię narodzenia Jezusa przedszkolaki przygotowały również przedstawienie jasełkowe, które odbyło się 22 grudnia 2015 r. Zarówno maluchy, jak i starszaki z wielkim przejęciem i dumą prezentowały swoje role przed rodzicami. Świąteczny nastrój podkreślały niecodzienne stroje dzieci oraz bożonarodzeniowa dekoracja sali. Występ wszystkim bardzo się podobał i został nagrodzony gromkimi brawami. Nie zabrakło również bożonarodzeniowych życzeń podczas dzielenia się opłatkiem.

  Na zakończenie wszyscy w miłej atmosferze zasiedli do wigilijnego poczęstunku, przygotowanego przez rodziców dzieci.

  Opracowała: Justyna Sepiół

 • „Betlejem. To tu narodziła się miłość”

  Takie oto wymowne słowa górowały nad świąteczną dekoracją przygotowaną na okoliczność spotkania wigilijnego, które odbyło się w poniedziałek 21 grudnia 2015 r. w Szkole Podstawowej w Godowie.

  Uroczystość rozpoczęła dyrektor szkoły – P. Wanda Ciepielewska, witając szacownych gości: P. Marka Wojtasa – Wójta Gminy Pawłów, P. Jerzego Kaczora – Sekretarza Gminy, P. Różę Koszarską-Dudę – Kierownika ROKiS, P. Halinę Piwnik – emerytowaną nauczycielkę szkoły, P. Sylwię Dąbrowską – Przewodniczącą Rady Rodziców, P. Renatę Nowak – Wiceprzewodniczącą Rady Rodziców oraz pozostałych przybyłych Rodziców.

  Pani dyrektor podkreśliła, że czas świąteczny to bardzo niezwykły okres w roku, bo wtedy w ludziach wyzwala się dobro, chęć niesienia pomocy potrzebującym oraz wola wybaczania, dlatego – podsumowując – zacytowała słowa poety, Ludwika Jerzego Kerna: „Szkoda, że Boże Narodzenie jest tylko raz do roku!”

  Z najlepszymi życzeniami świątecznymi i noworocznymi zwrócił się do zebranych także Pan Wójt – mgr Marek Wojtas, po czym rozpoczęły się jasełka bożonarodzeniowe.

  Przedstawienie o narodzeniu Jezusa przeplatało się z motywami zaczerpniętymi z życia współczesnego, było bardzo dynamiczne i pełne humoru. W poszczególnych scenkach zaprezentowali się uczniowie klas I – VI, a reżyserią zajęli się: p. Teresa Lutrzykowska oraz ks. Damian Wieruszewski, który ponadto przygrywał na akordeonie kolędującym chórzystom.

  W II części uroczystości społeczność szkolna, zaproszeni goście oraz rodzice łamali się opłatkiem, składali sobie nawzajem życzenia oraz częstowali się potrawami zgromadzonymi na świątecznym stole.

  Uroczystość przebiegła w miłej, podniosłej i pełnej życzliwości atmosferze.

 • Z pomocą potrzebującym

  Uczniowie Szkoły Podstawowej w Godowie z inicjatywy Szkolnego Samorządu Uczniowskiego oraz Małego Wolontariatu uczestniczyli w Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę 2015”. Akcję koordynowały panie: E. Kosmala, A. Kwiecień oraz K. Pocheć. Na terenie szkoły zorganizowano zbiórkę słodyczy i artykułów szkolnych, które przekazano na rzecz Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Stawie Kunowskim. Jak stwierdzili sami uczniowie, pomaganie potrzebującym jest szczególnym doświadczeniem i dostarcza nieocenionych przeżyć.

  Opracowała: Ewa Kosmala

 • Konkurs na najpiękniejszą dekorację sali lekcyjnej rozstrzygnięty!!!

  Magia świąt Bożego Narodzenia i ich niepowtarzalny urok udziela się wszystkim. Także w Szkole Podstawowej w Godowie, Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs na najpiękniejszą dekorację świąteczną sali lekcyjnej. Uczniowie prześcigali się w pomysłach na najbardziej oryginalne i kolorowe dekoracje. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 17.12.2015 r. Komisja konkursowa w składzie: Pani dyrektor Wanda Ciepielewska, Pani Magdalena Przygoda oraz Pan Radosław Guzek, oceniła wystrój sal lekcyjnych, biorąc pod uwagę: tematykę klasowej gazetki, witraże okienne, dekorację choinki i ogólny wystrój całej sali. Największą liczbę punktów uzyskała sala, którą opiekuję się klasa VI, II miejsce zajęły przedszkolaki z oddziału przedszkolnego, a III miejsce w kolejności wyniku uzyskały przedszkolaki z punktu  przedszkolnego. Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy!!!

  Opracowała: Katarzyna Pocheć

 • Zawody powiatowe w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt i chłopców

  15.12.2015r. w Gimnazjum Publicznym w Mircu odbyły się zawody powiatowe w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. Znakomicie zaprezentowała się w nich reprezentacja męska Szkoły Podstawowej w Godowie. Chłopcy wygrywając z SP Lipie 3:0 i z SP Pawłów 3:0 zajęli drugie miejsce i uzyskując tym samym tytuł wicemistrzów powiatu, awansowali do półfinałów wojewódzkich. Reprezentantki SP Godów zajęły ostatecznie czwarte miejsce, wygrywając z SP Styków 3:1.

  Szkołę Podstawową w Godowie reprezentowali; w kategorii chłopców: Bidziński Damian, Łodej Patryk, Kwiecień Kamil, w kategorii dziewcząt: Bujak Natalia, Dekiel Aleksandra, Wróblewska Marcelina. Opiekunem drużyn jest Krzysztof Moskal.

 • Mikołajkowa wycieczka

  7 grudnia 2015 roku z okazji mikołajek dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas I‑VI wraz z opiekunami: panią Ewą Kosmalą, panią Teresą Lutrzykowską, panią Jolantą Zapałą, panią Katarzyną Pocheć i panią Magdalena Graczak odbyli wycieczki klasowe do kina „Helios”, mieszczącego się w imponującym centrum handlowym „Galardia” w Starachowicach.

  Część uczniów miała okazję z wielkim zainteresowaniem obejrzeć film animowany pt. „Sawa. Mały wielki bohater”, opowiadający o dzielnym chłopcu, który wyrusza z napotkanymi istotami w niebezpieczną podróż, aby ratować swoją mamę i rodzinną wioskę. Natomiast  szóstoklasiści zdecydowali się wybrać do kina na film pt. „Dobry dinozaur”.

  Następnie uczniowie klas I-V odwiedzili w Brodach bar pod nazwą „Trzy Papryczki”, aby móc pobyć we własnym towarzystwie oraz skosztować specjałów tego lokalu gastronomicznego.

  Te mikołajkowe wycieczki można zaliczyć do bardzo udanych, gdyż uczniowie wrócili z nich zadowoleni i w wyśmienitych humorach.

  Opracowała: Magdalena Graczak

 • „Wszystkie dzieci Mikołaja kochają - wszystkie dzieci na niego czekają”

  Dnia 4 grudnia 2015 roku  atmosfera niezwykłej radości towarzyszyła niecodziennej wizycie Świętego Mikołaja w Punkcie Przedszkolnym przy Szkole Podstawowej w Godowie i oddziale przedszkolnym.

  Zadowolone z prezentów dzieci dziękowały i zapraszały miłego gościa na przyszły rok. Mikołajki zorganizowali rodzice przy współudziale wychowawczyń: pani Justyny Sepiół i pani Ewy Kosmali.

  Dla przedszkolaków z oddziału przedszkolnego spotkanie ze Świętym Mikołajem było pierwszą częścią niespodzianki. Drugą natomiast okazał się wyjazd do kina „Helios” na film pt. „Sawa. Mały wielki bohater”.

  Opracowała: Ewa Kosmala

 • IV Gminny Konkurs Recytatorski dla kl. I-III „Pobawmy się polską poezją”

  Dnia 30 listopada 2015 roku w Szkole Podstawowej w Godowie odbył się IV Gminny Konkurs Recytatorski dla klas I-III pod hasłem: „Pobawmy się polską poezją”. Tym razem uczestnicy recytowali wiersze Danuty Wawiłow.

  Występy uczniów oceniało jury w składzie: p. Róża Koszarska-Duda – kierownik ROKiS UG w Pawłowie, p. Alicja Imiołek – dyrektor GOK w Pawłowie, p. Małgorzata Mikos – pedagog z WTZ w Kałkowie-Godowie, brat Grzegorz Baczyński – instruktor zajęć artystycznych w tejże placówce.

  Witając szacownych gości, w tym uczestników konkursu, p. dyrektor Wanda Ciepielewska podkreśliła, że charakter tego konkursu jest szczególny, bowiem uczestniczą w nim najzdolniejsi młodzi artyści z terenu całej gminy, zatem warto – mimo odbywającej się rywalizacji – czerpać z prezentowanych utworów niepowtarzalne emocje, bowiem życie z poezją jest pełniejsze, bogatsze i ciekawsze.

  Zanim rozpoczęły się emocje konkursowe uczestnicy obejrzeli układ taneczny w wykonaniu uczniów klasy II oraz występ uczennicy kl. V Marceliny Wróblewskiej, która zaśpiewała piosenkę pt. ,,Piszą poeci wiersze dla dzieci”.

  W konkursie uczestniczyło 22 uczniów - reprezentantów 11 szkół z gminy Pawłów.

  Wysłuchaliśmy deklamacji m.in. następujących utworów Danuty Wawiłow: „O Fabianie”, „Daktyle”, „Mama ma zmartwienie”, „O rupakach”, „Szybko”, „Zapach czekolady”, „Wilki”, „Marzenie”. Uczestnicy, mimo tak młodego wieku, świetnie sobie poradzili z interpretacją wybranych utworów. Komisja konkursowa miała „trudny orzech do zgryzienia”, ale dokonała wyboru najciekawszych prezentacji.

  Decyzją jury laureatami zostali:

  I miejsce - Błażej Wójcicki ze Szkoły Podstawowej w Łomnie (opiekun: B. Bryła) oraz Piotr Przygoda ze Szkoły Podstawowej w Godowie (opiekun: A. Kwiecień).

  II miejsce - Ola Mazur ze Szkoły Podstawowej w Chybicach (opiekun: T. Fałek).

  III miejsce - Michał Latała ze Szkoły Podstawowej w Chybicach (opiekun: T. Fałek).

  Ponadto jury przyznało dwa wyróżnienia, na które zasłużyli sobie: Michał Cioroch ze Szkoły Podstawowej w Jadownikach i Julia Stanecka ze Szkoły Podstawowej w Rzepinie.

  Dzieci zostały nagrodzone dyplomami, książkami, drobnymi upominkami oraz słodyczami.

  Za organizację konkursu odpowiedzialne były: p. Wanda Ciepielewska – dyrektor Szkoły Podstawowej w Godowie oraz nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej: Teresa Lutrzykowska, Anna Kwiecień, Jolanta Zapała.

  Organizatorzy konkursu składają serdeczne podziękowania państwu Agnieszce i Szymonowi Sepioło - właścicielom piekarni w Radkowicach za ufundowanie słodkiego poczęstunku dla uczestników.

  Opracowała:  Jolanta Zapała

 • Uczniowie z Godowa w Finale Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Drużynowym Tenisie Stołowym

  Reprezentanci SP Godów podtrzymali wieloletnią tradycję i po raz kolejny awansowali do kolejnej tury w Drużynowym Tenisie Stołowym. W listopadowych turniejach podopieczni K. Moskala wywalczyli tytuł mistrza gminy Pawłów, pokonując w finale SP Pawłów i SP Jadowniki po 3:0.

  W turnieju dziewcząt uczennice SP Godów wywalczyły tytuł wicemistrza gminy Pawłów, przegrywając po zaciętej rywalizacji z SP Dąbrowa 2:3. Mimo porażki podopieczne K. Moskala zagrają w turnieju powiatowym. Na trzecim miejscu uplasowały się tenisistki z SP Szerzawy.

  Szkołę Podstawową w Godowie reprezentowali; w kategorii chłopców: Bidziński Damian, Łodej Patryk, Kwiecień Kamil, w kategorii dziewcząt: Bujak Natalia, Dekiel Aleksandra, Wróblewska Marcelina.

 • Dzień magii i wróżb w przedszkolu

  „W przedszkolu zabawa, andrzejek to czas, niech magia i wróżba królują wśród nas” – po takim hasłem dzieciom z „zerówki” oraz Punktu Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Godowie upłynął dzień 27 listopada 2015 roku.

  Panie przemieniły się w Cygankę i czarodziejkę, które przepowiadały maluchom, co miłego spotka je w przyszłym roku oraz jak będzie miał na imię ich najlepszy przyjaciel. Dzieci dowiedziały się także, jaki zawód będą wykonywały w przyszłości. Czas pomiędzy wróżbami urozmaicały przedszkolakom zabawy przy muzyce, pląsy i ciekawe konkursy. Zorganizowano również słodki poczęstunek, który przygotowały dzieci z pomocą swoich mam.

  Czy wróżby się spełnią? Czas pokaże. Pewne jest to, że przyniosły nam wiele radości i były okazją do wspólnej zabawy.

  Opracowała: Justyna Sepiół

 • Andrzejki 2015

  Wieczór andrzejkowy obchodzony zwykle w wigilię św. Andrzeja w tym roku w Szkole Podstawowej w Godowie przybrał formę andrzejkowych wróżb oraz konkursów. Uczniowie postanowili uczcić tradycyjny zwyczaj „przepowiadania przyszłości” i wybrali ku temu 26 listopada 2015 roku.

  Na uczniów klas I-VI, nauczycieli i innych pracowników szkoły czekały w tym dniu specjalnie przygotowane na tę okazję przez członków Samorządu Uczniowskiego stanowiska. Każdy mógł „poznać swoją przyszłość”, dzięki wróżbom z kubeczków i kart, a także wróżbom z kości. Nie zabrakło oczywiście „czytania” z ręki, z fusów herbaty i przepowiadania przyszłości z kuli. Najbardziej obleganymi stanowiskami okazały się te, przy których można było poznać swój zawód oraz imię przyszłej sympatii. Dzieci chętnie brały udział w konkursach.

  W ten niezwykły dzień zorganizowano również dla naszych uczniów zabawę taneczną, podczas której mogli wyszaleć się do woli przy skocznej i zachęcającej do pląsów muzyce. W salach lekcyjnych natomiast czekał na dzieci słodki poczęstunek.

  Na zakończenie andrzejkowej dyskoteki wróżki życzyły wszystkim spełnienia marzeń i częstszych pobytów w Krainie Fantazji. To była wspaniała, niezapomniana i pełna wielu wrażeń zabawa.

  Opracowała: Teresa Lutrzykowska

 • Dzień Pluszowego Misia

  „Miś ma uszy do targania.

  Po to misiem jest,

  żeby mieć coś do kochania

  i wytarcia łez.”

  Dzień Pluszowego Misia wpisał się już na trwałe na listę imprez przedszkolnych obchodzonych przez dzieci z oddziału przedszkolnego i punktu przedszkolnego ze Szkoły Podstawowej w Godowie.

  Jest to okazja, aby zaprezentować kolegom swoje ulubione pluszaki. Zajęciom w tym dniu towarzyszą wesołe zabawy, wiersze, zagadki i piosenki, których bohaterem jest miś.

  W tym roku przedszkolaki wraz z rodzicami uczestniczyły w konkursie plastycznym: „Mój przyjaciel Miś.” Jego rozstrzygnięcie było podsumowaniem obchodów Dnia Pluszowego Misia. Wspólny wysiłek i pomysłowość włożone w wykonanie prac nagrodzone zostały dyplomami oraz słodyczami.

  Opracowała: Ewa Kosmala

 • Zajęcia otwarte w przedszkolu

  „Gdy zima w krąg, to niedźwiedź śpi…”- wierszyk ten towarzyszył dzieciom i rodzicom z Punktu Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Godowie podczas zajęć otwartych w dniu 18 listopada 2015 r. Dzieci miały możliwość zaprezentowania swoich umiejętności w trakcie pracy Metodą Dobrego Startu.

  W czasie zajęć przedszkolaki łączyły różne rodzaje aktywności: recytację wiersza, słuchanie, dotyk, rysowanie. Wykonywały ćwiczenia ruchowe i relaksacyjne. Ta swoista integracja wzrokowo- słuchowo- dotykowo- ruchowa jest niezbędna do prawidłowego opanowania umiejętności czytania i pisania. Rozwija u dzieci zdolność koncentracji i wyobraźnię.

  W Polsce Metoda Dobrego Startu została opracowana przez Martę Bogdanowicz. Głównym jej założeniem jest rozwijanie i współdziałanie funkcji percepcyjno- motorycznych, kształtowanie lateralizacji oraz orientacji w schemacie ciała i przestrzeni. Ćwiczenia prowadzone tą metodą są szczególnie wskazane dla dzieci przygotowujących się do nauki czytania i pisania oraz zagrożonych ryzykiem dysleksji.

  Udział rodziców w zajęciach otwartych dał im możliwość poznania sposobów pracy nauczyciela z dziećmi oraz obserwacji zachowania dziecka na tle grupy.

  Opracowała: Justyna Sepiół

 • „Jesień w Godowie”

  Znamy już zwycięzców konkursu fotograficznego „Jesień w Godowie”, którego organizatorem był Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej w Godowie. Uczniowie na swoich zdjęciach, uchwycili magiczny czas jesieni w naszej miejscowości.

  Jurorzy oceniali prace konkursowe, biorąc  pod uwagę walory estetyczne pracy i wyobraźnię fotografujących. Wybór był bardzo trudny, ale udało się wyłonić zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych:

  Klasy I – III:

  1. miejsce: Marceli Dziułka, kl. II
  2. miejsce: Piotr Przygoda, kl. II
  3. miejsce: Karol Dziułka, kl. III

   

  Klasy IV – VI:

  1. miejsce: Katarzyna Zarychta, kl. IV
  2. miejsce: Rafał Sławski, kl. VI
  3. miejsce: Karolina Dziułka, kl. V i Karolina Pocheć, kl. IV

  Wyróżnienie otrzymała Magdalena Podbilska, kl. IV

  Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki: atlas przyrody, książki, podkładki pod mysz komputerową, piórniki, kredki, plany lekcji. Wszystkie prace zostały wyeksponowane na gazetce szkolnej.

  Opracowała: Katarzyna Pocheć

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Godowie
  Godów 56
 • 41 2721510

Galeria zdjęć