Nawigacja

 • Występ artystów cyrku „Szok”

  13 lutego 2015 roku o godz. 8.00 w Szkole Podstawowej w Godowie rozbrzmiewały na przemian salwy śmiechu i gromkie brawa. Były to efekty występu artystów cyrku „Szok”.

  Najważniejszą osobą podczas pokazu był oczywiście klaun, który rozbawiał publiczność swoimi występami. Aplauz wybuchał, gdy na scenę, do wspólnej zabawy, zapraszał dzieci oraz rodziców, którzy także przybyli na cyrkowy występ i chętnie brali w nim udział. Nie zabrakło również chwil „grozy”, kiedy pojawił się treser z wężem na ramionach. Okazało się szybko, że zwierzę jest  niegroźne i chętnych do dotknięcia czy potrzymania gada, było wielu. Obejrzeliśmy także popisy akrobatyczne i żonglerkę. Zachwyt najmłodszych uczniów wzbudził pokaz tresowanego psa.

  Występ cyrkowców rozweselił wszystkich i został nagrodzony gromkimi brawami.

  Opracowała: Teresa Lutrzykowska

 • Mamo, tato, poczytaj bajkę

  Wiek przedszkolny to najodpowiedniejszy czas na rozwijanie zainteresowań czytelniczych u dzieci. Częste czytanie bajek wpływa na rozwój wyobraźni i aktywności intelektualnej maluchów, wzbogaca ich wiedzę o świecie oraz kształtuje wrażliwość moralną.

  W styczniu w Punkcie Przedszkolnym i Oddziale Przedszkolnym przy Szkole Podstawowej w Godowie wychowawczynie przedszkolaków, pani Justyna Sepiół i pani Ewa Kosmala zainicjowały akcję „Mamo, tato, poczytaj bajkę”. Chętni rodzice przychodzili do przedszkola, aby poczytać dzieciom ulubione utwory swoich pociech. Były to chwile bardzo wyczekiwane przez dzieci. Maluchy uważnie i z przyjemnością słuchały nowych bajek, natomiast dziecko, którego mama czytała utwór, czuło się dumne oraz wyróżnione.

  Rodzicom dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy kolejnych ochotników do czytania.

  Opracowała: Justyna Sepiół

 • Akcja „Kruchy lód”

  12 lutego 2015 r. w Szkole Podstawowej w Godowie już po raz kolejny gościli funkcjonariusze Powiatowej Komendy Policji, WOPR-u oraz Klubu płetwonurków „Kalmar” ze Starachowic. Spotkanie odbyło się w ramach corocznie przeprowadzanej akcji „Kruchy lód” i miało na celu przygotować naszych uczniów do bezpiecznego wypoczynku w czasie zbliżających się ferii zimowych.

  Przedstawiciele WOPR-u omówili, w jaki sposób należy się zachować podczas zabaw na śniegu i lodzie, aby były one bezpieczne. Zaprezentowali sprzęt, jakim się posługują w czasie udzielenia pomocy. Pokazali także, w jaki sposób należy udzielać pierwszej pomocy osobom tonącym.

  Następnie głos zabrał przedstawiciel policji, który przeprowadził z dziećmi pogadankę na temat właściwego zachowania w czasie spotkania z osobami nieznajomymi, w czasie pobytu samemu w domu. Uczulił dzieci także na odpowiednie zachowanie podczas zimowych zabaw.

  Spotkanie z przedstawicielami służb wzbudziło wśród dzieci duże zainteresowanie, a szczególnie pokazy płetwonurków.

  Społeczność szkolna składa podziękowanie wszystkim służbom biorącym udział w prezentacjach.

  Opracowała: Anna Kwiecień

 • Nasi rodzice, ich zawody i pasje

  11 lutego 2015 roku dzieci z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Godowie spotkały się - na zaproszenie wychowawczyni, pani Ewy Kosmali – z panami Markiem Cymerysem i Piotrem Sidwą – ojcami swoich kolegów na specjalnych zajęciach poświęconych wykonywaniu karmników dla ptaków.

  Z przygotowanych przez pana Marka Cymerysa materiałów, dzieci tworzyły z zaangażowaniem oryginalne budowle. Miały także okazję posługiwać się narzędziami wykorzystywanymi w pracach stolarskich. Wykonane karmniki, po umieszczeniu w nich pokarmu, przedszkolaki z pomocą gości zawiesiły na drzewach, znajdujących się w otoczeniu szkoły. Dzieci obiecały, że systematycznie będą dokarmiać ptaki.

  Były to już kolejne zajęcia z udziałem rodziców. Są one okazją do zdobywania nowych, ciekawych doświadczeń i umiejętności oraz służą zacieśnianiu wzajemnych kontaktów między rodzicami i przedszkolakami.

  Opracowała: Ewa Kosmala

 • Dzień Bezpiecznego Internetu

  10 lutego w Szkole Podstawowej w Godowie obchodzony był Dzień Bezpiecznego Internetu. Zajęcia miały na celu przede wszystkim zaznajomienie z problematyką bezpieczeństwa dzieci w sieci oraz zasadami przyzwoitego zachowania w Internecie.

  Podczas zajęć uczniowie klas I – IV oglądali krótkie animowane filmiki o zagrożeniach występujących w sieci, omawiali je i zastępowali regułami właściwego postępowania. Dzieci podczas prelekcji zapoznane zostały z edukacyjnymi stronami internetowymi służącymi nie tylko do gier, ale także do nauki z różnych przedmiotów.

  Opracował: Mariusz Wójcicki

 • Zabawa choinkowa

  7 lutego 2015 roku w Szkole Podstawowej w Godowie odbyła się zabawa choinkowa, w której uczestniczyli wszyscy uczniowie, rodzice oraz nauczyciele.

  Impreza rozpoczęła się o godz. 12.00. Do tańca przygrywał zespół muzyczny, a zabawie towarzyszyły liczne, ciekawe konkursy, które wzbudziły duże zainteresowanie wśród dzieci. Wszystkich zwycięzców nagrodzono gromkimi brawami, cukierkami oraz balonami. Uczniowie, jak przystało na bal karnawałowy, pojawili się przebrani w różnokolorowe, fantazyjne, wspaniałe kostiumy swoich ulubionych postaci z filmów animowanych. W tańcu wirowały więc czarujące księżniczki, królewny, wróżki, piraci, a także bohaterski Spiderman. Szalonym tańcom i swawoli nie było końca. Dodatkowo rodzice dla swoich pociech przygotowali słodki poczęstunek.

  Cała społeczność szkolna, korzystając z ostatnich dni karnawału, wesoło spędziła ze sobą czas.

  Opracowała: Katarzyna Pocheć

 • Akcja charytatywna

  Uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do akcji charytatywnej zorganizowanej na rzecz ciężko chorej dziewczynki – małej Gai ze Starachowic.

  W minioną sobotę podczas balu choinkowego, uczennice należące do szkolnej organizacji „Mały Wolontariat” zbierały pieniądze do specjalnie przygotowanej w tym celu puszki.

  Akcja spotkała się z dużym zrozumieniem wśród uczniów i ich rodziców, którzy udzielili choremu dziecku finansowego wsparcia.

  Opracowała: Anna Kwiecień

 • Poznajemy się bliżej…

  Piękna zimowa aura towarzyszyła uczniom kl. I oraz dzieciom z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Godowie podczas wycieczki integracyjnej do lasu, która odbyła się 2 lutego 2015r.

  Celem wycieczki było rozpoczęcie wspólnej akcji pod hasłem „Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę”. Uczestnicy wyprawy przed wyjściem zaopatrzyli się w lornetki, aby móc obserwować las i najbliższą okolicę w zimowej szacie. Nie zabrakło oczywiście własnoręcznie zrobionych karmników dla ptaków. W czasie wycieczki dzieci szukały również tropów zwierząt na śniegu i identyfikowały je.

  Ta integracyjna wyprawa była początkiem cyklu spotkań przedszkolaków i pierwszaków organizowanych przez panie: Annę Kwiecień i Ewę Kosmalę. W ramach tego projektu zaplanowano jeszcze spotkanie z leśniczym, konkurs wiedzy o przyrodzie, imprezę sportową oraz udział przedszkolaków w zajęciach dydaktycznych prowadzonych w kl. I.

  Opracowała: Ewa Kosmala

 • Warsztaty dla nauczycieli i prelekcja dla rodziców

  4 lutego 2015 r. w Szkole Podstawowej w Godowie gościła pani Anna Michalska – pedagog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Starachowicach.

  Celem wizyty było omówienie kwestii dotyczących współdziałania szkoły i domu w realizacji procesu nauczania i wychowania.

  Warsztaty przeprowadzone dla nauczycieli uświadomiły im, że jedynie współpraca z rodzicami oparta na wzajemnym szacunku i zrozumieniu oczekiwań drugiej strony, może prowadzić do prawidłowego oraz harmonijnego rozwoju dziecka, znajdującego się pod naszą opieką.

  Następnie pani pedagog wzięła udział w zebraniu z rodzicami. W wygłoszonej prelekcji udzieliła opiekunom cennych rad i wskazówek dotyczących właściwego postępowania z pociechami.

  Opracowała: Magdalena Graczak

 • „I Ty możesz zostać rycerzem”

  28 stycznia 2015 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Godowie wzięli udział w pokazie pt. „I Ty możesz zostać rycerzem”, który zaprezentowała grupa artystyczna „Rewita”.

  Dzieci wysłuchały ciekawych opowieści o tradycjach rycerskich i poznały bogaty zestaw broni średniowiecznej. Uczestniczyły ponadto w pasowaniu na rycerza oraz „poczuły na własnej skórze” skutki kar średniowiecznych, takich jak chłosta czy zakucie w dyby. Po pokazie zafascynowani uczniowie mieli okazję obejrzeć broń z bliska. Była również możliwość wykonania pamiątkowej fotografii z „niezwykłymi gośćmi”.

  Wszystkim bardzo podobała się taka żywa lekcja historii.

  Opracowała: Teresa Lutrzykowska

 • Dzień Babci i Dziadka

  W środę, 21 stycznia 2015 roku najczęstszymi słowami, które można było usłyszeć z ust naszych uczniów były słowa Babcia i Dziadek. Nie bez przyczyny, gdyż tego dnia dzieci ze Szkoły Podstawowej w Godowie zaprosiły swoich bliskich do placówki, aby uczcić ich coroczne święto.

  Wnuczęta pragnęły także podziękować, tym ważnym w ich życiu osobom, za opiekę, bezwarunkową miłość oraz życzyć przede wszystkim zdrowia, wszelkiej pomyślności i co ciekawe wyższej emerytury.

  Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor – Wanda Ciepielewska. Serdecznie powitała wszystkich przybyłych. Szczególnie gorąco zwróciła się do seniorów, których pojawienie się wzbudzało u większości uczniów niemałe emocje oraz przywoływało najcudowniejsze wspomnienia związane z ukochaną babcią i troskliwym dziadkiem.

  Następnie staruszkowie mogli podziwiać na scenie uczniów klasy I. Pod kierunkiem wychowawczyni, p. Anny Kwiecień przygotowali dla zebranych inscenizację pt.: „Babcia i wilk”. Nie obyło się także bez humorystycznych i zarazem wzruszających wierszy oraz piosenek, dzięki którym wnukowie mogli wyrazić opiekunom swą miłość, a także wdzięczność.

  W dalszej części uroczystości przyszła pora na utalentowanych uczniów klasy drugiej i trzeciej. Wraz z wychowawczyniami: p. Teresą Lutrzykowską i p. Jolantą Zapałą przygotowali wspaniałe programy artystyczne, podczas których dzieci prezentowały się z bardzo dobrej strony, wywierając na wszystkich ogromne wrażenie. Po zakończonych występach uczniów klas I-III, seniorzy otrzymali z rąk swoich niezwykle uzdolnionych wnuków fantastyczne prezenty. Następnie z tego względu, iż nie tak dawno obchodziliśmy święta Bożego Narodzenia, nasi goście obejrzeli również jasełka, w trakcie których radośnie i z chęcią nucili piękne kolędy.

  Na koniec głos zabrała ponownie pani dyrektor – Wanda Ciepielewska. Podziękowała uczniom oraz nauczycielom za przygotowanie znakomitej i niebywale wzruszającej uroczystości. Następnie zwracając się do babć i dziadków, złożyła im najserdeczniejsze życzenia.

  W swym końcowym przemówieniu zwróciła szczególną uwagę na to, jak ważnymi osobami dla wszystkich są dziadkowie. Bez nich dzieciństwo, niewątpliwie, nie byłoby już takie samo. Dlatego starajmy się zawsze doceniać to, że są stale obecni w naszym młodym życiu, kochając nas do szaleństwa.

  Opracowała: Magdalena  Graczak

 • Interaktywne lekcje języka angielskiego

  House, people, school, work, family and friends to tylko niektóre z zagadnień realizowanych na lekcjach języka angielskiego w klasach IV - VI w naszej szkole z wykorzystaniem mobilnego zestawu interaktywnego oraz  Internetu.

  Zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem uczniów. Dzieci są bardziej aktywne na takich lekcjach, z dużym zaangażowaniem włączają się w tok lekcji, same pracują w domu wykorzystując poznane strony internetowe.

  Opracowała: K. Niewczas

 • Plac zabaw

  Plac zabaw – to od dawna oczekiwana inwestycja przy Szkole Podstawowej w Godowie. Jej realizacja była możliwa dzięki środkom unijnym pozyskanym w ramach projektu „Przygotowanie oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych do świadczenia wysokiej jakości usług na rzecz dzieci w wieku przedszkolnym. Poddziałanie  9.11. POKL”

  Plac zabaw został usytuowany na terenie przyszkolnym. Wyposażony jest w piaskownicę, karuzelę, huśtawkę, grę kółko – krzyżyk oraz zestaw zabawowych w formie budowli.

  Dzieci z niecierpliwością czekają na możliwość zabawy na nowym placu zabaw. Miejsce to sprawi, że przedszkolaki częściej będą przebywać  na świeżym powietrzu oraz atrakcyjnie i bezpiecznie spędzać tam czas.

 • Lekcja koleżeńska z wykorzystaniem tablicy interaktywnej

  W ramach działania: „Przygotowanie oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych do świadczenia wysokiej jakości usług na rzecz dzieci w wieku przedszkolnym”- poddziałanie 9. 1. 1 PO KL „ Zmniejszanie nierówności w stopniu upowszechnienia edukacji przedszkolnej” Szkoła Podstawowa w Godowie zyskała mobilny zestaw interaktywny.

  W dniu 15.01.2015r. odbyły się zajęcia koleżeńskie z języka angielskiego w klasie IV dla nauczycieli przedmiotów humanistycznych, na których wykorzystany został powyższy zestaw. Zajęcia przeprowadziła p. K. Niewczas.

 • Zajęcia koleżeńskie

  W dniu 13.01.2015r. wychowawczyni oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Godowie – Ewa Kosmala przeprowadziła zajęcia koleżeńskie, których głównym założeniem było zaprezentowanie możliwości wykorzystania przyrządów sportowych uzyskanych dzięki środkom unijnym.

  Przygotowany tor przeszkód stworzył dzieciom warunki do nabywania wprawy w biegu slalomem, skoku i czworakowaniu.

  Zastosowane przyrządy sportowe sprawiły, że przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem i starannością wykonywały zadania ruchowe, a okazywana radość wskazywała, że czyniły to z przyjemnością.

 • Akcja „Góra Grosza”

  W grudniu dzieci z Punktu Przedszkolnego i Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Godowie po raz kolejny wzięły udział w akcji „Góra Grosza”.

  Celem akcji było zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz dla najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze.

  Udział naszych dzieci w tym przedsięwzięciu uczy ich empatii w stosunku do innych ludzi potrzebujących pomocy. Zaangażowanie maluchów i rodziców w tę akcję pokazuje, że jesteśmy wrażliwi i nieobojętni na los innych.

  Opracowała: Justyna Sepiół

 • Dowóz uczniów do Szkoły Podstawowej w Godowie

  Od 1 stycznia 2015 r. usługę dowozu uczniów do Szkoły Podstawowej w Godowie świadczyć będzie firma: „PRZEWÓZ OSÓB – Robert Opara, Korczyn 138, 26-067 Strawczyn”.

  Dyrektor szkoły informuje, iż godziny przywozu i odwozu uczniów pozostają bez zmian, tj. wg poniższego harmonogramu:

   

   

   

   

  PRZYWÓZ UCZNIÓW DO SZKOŁY

  (Trasa: Szeligi – Gębice – Godów Szkoła)

  Przystanek/Godz. odjazdu

  Szeligi – 6.40

  Gębice – 7.00

  Godów Szkoła – 7.05

  ODWÓZ UCZNIÓW ZE SZKOŁY

  (Trasa: Godów Szkoła – Gębice – Szeligi)

  Przystanek/Godz. odjazdu

  Godów Szkoła – 14.20

  Gębice – 14.25

  Szeligi – 14.45

  Opieka nad uczniami korzystającymi z dowozu – wg dotychczasowych zasad.

 • Hej, kolęda, kolęda!

  19 grudnia 2014 roku słowa m. in. tej pięknej pieśni religijnej uroczyście rozbrzmiewały w murach Szkoły Podstawowej w Godowie. Tego dnia, w związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia, uczniowie naszej szkoły podczas przedstawienia jasełkowego mieli okazję zaprezentować swoje zdolności aktorskie, a także odkryć przed wszystkimi drzemiący w nich potencjał.

  Po zakończeniu występu cała społeczność szkolna, przybyli na uroczystość okoliczni mieszkańcy oraz zaproszeni goście połamali się opłatkiem i tym samym rozpoczęli wspólnie świętowanie kolejnej rocznicy przyjścia Chrystusa na świat.

  Na początku pani dyrektor – Wanda Ciepielewska przywitała wszystkich zebranych. Szczególne wyrazy powitania zostały skierowane do przybyłych gości, wśród których znaleźli się: Wiceprzewodniczący Rady Gminy w Pawłowie – p. Zdzisław Zapała, Kustosz Sanktuarium w Kałkowie-Godowie – ks. Zbigniew Stanios, ks. Marek Kiełbasa – były katecheta, ks. Stanisław Dębowski, posługujący w miejscowej parafii, emerytowana nauczycielka matematyki – p. Halina Piwnik, przewodnicząca Rady Rodziców – p. Sylwia Dąbrowska oraz jej zastępczyni – p. Renata Nowak.

  Po powitalnym przemówieniu pani dyrektor, uwaga wszystkich skupiła się na uczniach, którzy wraz ze swoim katechetą – ks. Łukaszem Pyszczkiem z dużą pieczołowitością przygotowali na tę okazję jasełka. Na scenie mogliśmy zatem zobaczyć, jak przystało na prawdziwe przedstawienie bożonarodzeniowe, diabłów, aniołki oraz stajenkę, a w niej – Jezusa i Maryję. Popis swoich umiejętności dały również dzieci, odgrywające role: policjanta, nauczycielki, rzemieślnika a także uczniów.

  W opowiedzianej historii postacie miały świadomość, iż ma miejsce coś bardzo niezwykłego. Tajemnicza siła prowadziła ich do ubogiej stajenki, w której przebywał nowo narodzony Jezus Chrystus wraz z rodziną. Tam mogły powitać Syna Bożego, złożyć mu dary oraz zanieść swoje prośby czy podzielić się zmartwieniami.

  Uroku przedstawieniu dodawały kolędy śpiewane przez chór szkolny prowadzony przez nauczyciela muzyki – p. Dariusza Dygasa. Dzięki nim każdy mógł poczuć klimat, zbliżających się wielkimi krokami, świąt Bożego Narodzenia.

  Po zakończeniu przedstawienia głos zabrała pani dyrektor – Wanda Ciepielewska. Podziękowała dzieciom, księdzu Łukaszowi i nauczycielom za przygotowanie jasełek. Podkreśliła, iż był to „pełen humoru, ale także bardzo refleksyjny spektakl”. Następnie pani dyrektor i p. Zdzisław Zapała – Wiceprzewodniczący Rady Gminy w Pawłowie złożyli obecnym na Wigilii Środowiskowej najserdeczniejsze życzenia, aby nadchodzący rok był dla wszystkich  dużo lepszy od poprzedniego.

  Po nich do zebranych zwrócił się ks. katecheta – Łukasz Pyszczek. Udzielił zgromadzonym Bożego błogosławieństwa, a potem uczestnicy tej uroczystej Wigilii mogli połamać się opłatkiem oraz mieli okazję obdarować siebie wzajemnie ciepłym i dobrym słowem.

  Dodatkowo na zebranych czekał suto zastawiony stół, na którym znajdowały się przeróżne, pyszne potrawy przygotowane przez uczniów, ich bliskich oraz nauczycieli.

  Wigilia upłynęła w przyjaznej atmosferze. Dzięki niej mogliśmy, choć na chwilę, oderwać się od szarej codzienności i pobyć w miłym towarzystwie.

  Opracowała: Magdalena Graczak

 • Spotkanie wigilijne

  „Jest taki czas, co łzy w śmiech zmienia.

  Jest taka moc, co smutek w radość przemienia.

  Jest taka siła, co spełnia marzenia.

  To właśnie magia Świąt Bożego Narodzenia”.

   

  Takiej magii Świąt Bożego Narodzenia uległy przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej w Godowie 18 grudnia 2014 roku, wystawiając jasełka bożonarodzeniowe. Występ maluchów obejrzeli rodzice oraz pani dyrektor – Wanda Ciepielewska.

  Przedstawienie było wyjątkowe. Dzieci z dużym zaangażowaniem odgrywały swoje role. W pięknych strojach przedstawiły historię narodzin Dzieciątka Jezus, wzbogaconą  kolędami i pastorałkami. Efektowna scenografia nadała temu spotkaniu uroczysty i niepowtarzalny klimat.

  Po przedstawieniu zebrani połamali się opłatkiem, składając sobie nawzajem życzenia. Następnie wszyscy w miłej atmosferze częstowali się wigilijnymi przysmakami, przygotowanymi przez rodziców przedszkolaków.

  Spotkanie wigilijne zostało zorganizowane przez p. Ewę Kosmalę i p. Justynę Sepiół.

  Opracowała: Justyna Sepioł

 • Konkurs pod hasłem: ,,Anioł – zwiastun dobrej nowiny – ozdobą świąteczną”

  Święta Bożego Narodzenia to niezwykły czas w roku. Ich wyjątkowość tkwi przede wszystkim w tradycji przekazywanej przez pokolenia i niezwykłej atmosferze.

  Bożonarodzeniowe ozdoby podkreślają niecodzienny klimat tych dni, wprowadzają odrobinę blasku, piękna, cieszą oczy i umilają ten świąteczny czas.

  Aby umocnić kultywowanie tradycji bożonarodzeniowej wśród dzieci, nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej p. Teresa Lutrzykowska, p. A. Kwiecień, p. Jolanta Zapała zorganizowały konkurs świąteczny pod hasłem ,,Anioł – zwiastun dobrej nowiny – ozdobą świąteczną” w dwóch kategoriach wiekowych: dla klas I-III i IV- VI.

  Dnia 18 grudnia 2014r. odbyło się rozstrzygnięcie tego konkursu. Uczniowie wykonali piętnaście pięknych, przestrzennych aniołów.

  Jury w składzie: p. dyrektor – Wanda Ciepielewska, p. Anna Kwiecień, Jolanta Zapała rzetelnie oceniło prace, biorąc pod uwagę pomysłowość i estetykę wykonania. Po naradzie przyznano następujące miejsca:

  I miejsce zdobyła uczennica kl. III – Katarzyna Zarychta,

  II miejsce uzyskała uczennica kl. II - Aleksandra Piwnik,

  III miejsce zajął uczeń kl. I – Piotr Przygoda

  Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, natomiast laureaci drobne nagrody rzeczowe.

  Wszystkim dzieciom gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.

  Opracowała: Jolanta Zapała

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Godowie
  Godów 56
 • 41 2721510

Galeria zdjęć