Szkoła Podstawowa w Godowie
 
 
Szkoła Podstawowa w Godowie
 

Strona główna

 

 
 • Dni Profilaktyki w Szkole Podstawowej w Godowie

  W niedzielę 7 września 2014 r. na płycie boiska sportowego w Kałkowie odbył się piknik pod hasłem: „Dni Profilaktyki”. Gospodarzami imprezy byli: Szkoła Podstawowa w Godowie oraz Warsztat Terapii Zajęciowej w Kałkowie-Godowie.

  Uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami podczas trwania festynu propagowali treści z zakresu szeroko rozumianej profilaktyki oraz starali się zwrócić uwagę jego uczestników na zagrożenia, jakie niosą wszelkie używki, a także na destrukcyjny wpływ nałogów na zdrowie i życie człowieka. W tym celu na scenie zaprezentowały się utalentowane dzieci ze Szkoły Podstawowej w Godowie.

  Pierwszą atrakcją, jaką przygotowały, było przedstawienie o zabawnym charakterze pt. „Baśń o kapciuszku”. Fabuła tejże inscenizacji oraz niezwykłe zdolności aktorskie naszych uczniów wprawiły wszystkich w doskonały nastrój. Przybyli mogli również zobaczyć program pod tytułem: „I ty możesz zadbać o swoje bezpieczeństwo”, mówiący o tym, jak należy zachować się w sytuacjach trudnych oraz niebezpiecznych. Ponadto dzieci ze Szkoły Podstawowej w Godowie zaprezentowały scenkę rodzajową pod tytułem: „Sąd nad alkoholem”. Nasi uczniowie zaangażowali się również mocno w przygotowanie wymownych prac plastycznych, zadaniem których było ostrzeganie przed zgubnymi skutkami  nałogów. Wystawę najciekawszych plakatów można było podziwiać podczas  imprezy.

  Oprócz występów naszych uczniów na uczestników festynu czekało mnóstwo innych, równie znakomitych atrakcji. Na scenie zaprezentowały się zespoły: „Okrasa” z Pawłowa, „Echo Adamowa”, „Jarzębina” z Dziurowa. Przed publicznością miała okazję wystąpić także grupa „Altanka Świętokrzyska” z Warsztatów  Terapii Zajęciowej w Kałkowie-Godowie. Ponadto miłą niespodzianką dla wszystkich był występ lokalnego zespołu „Walowianie”, który został założony na cześć byłego kustosza miejscowego sanktuarium - ks. Czesława Wali.

  W celu uatrakcyjnienia pikniku, dla mieszkańców zorganizowano także zabawne konkurencje sprawnościowe jak: przeciąganie liny, młócenie cepem czy wyścigi na tratwach. Rywalizacja zawodników dostarczała zebranym mnóstwa śmiechu oraz fantastycznej rozrywki. Ponadto nie zapomniano o smakoszach, gdyż przygotowano dla nich pyszne specjały w postaci pieczonych kiełbasek czy też znakomitych, domowych wypieków. Natomiast miłośnicy pamiątek, mogli nabyć lub choćby napawać wzrok, widokiem przepięknych, oryginalnych przedmiotów, wykonanych specjalnie na to wydarzenie przez niezwykle uzdolnione osoby niepełnosprawne. Najmłodsi zaś mieli ogromną uciechę, gdyż – zwłaszcza z myślą o nich - przygotowano dmuchane atrakcje. Fundusze na ten cel zostały pozyskane dzięki przychylności władz gminy.

  Serdeczne słowa podziękowania należą się także naszym sponsorom, którzy wydatnie wsparli finansowo organizację tejże uroczystości, a byli to: Wiceprzewodniczący Rady Gminy w Pawłowie - pan Zdzisław Zapała, zawsze mocno zaangażowany w życie naszej placówki, państwo Sylwia i Hubert Dąbrowscy oraz państwo Dorota i Jerzy Mikosowie. Ogromne wyrazy wdzięczności kierujemy również w stronę Harcerskiej Grupy Ratowniczej, która przyjęła nasze zaproszenie i edukowała nas w zakresie zagadnień medycznych. Dziękujemy także członkom Świętokrzyskiego Klubu Abstynentów „Raj” za wygłoszenie prelekcji poświęconej walce z nałogami i nieodpłatne serwowanie waty cukrowej oraz Operatorowi Sieci Telefonicznej „Plus” za ufundowanie nagród dla zwycięzców konkurencji sprawnościowych.

  Był to festyn, którego wspomnienie na długo zagości w naszych sercach.

  Opracowała: Magdalena Graczak

 • Żegnajcie nam wakacje, witaj nasza szkoło!

  Dnia 1 września 2014 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Godowie wraz ze swoimi rodzicami oraz nauczycielami uroczyście powitali nowy rok szkolny 2014/2015.

  O godz. 800 cała społeczność przybyła do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski w Kałkowie-Godowie, aby uczestniczyć we Mszy Św., którą sprawował ks. Łukasz Pyszczek. Była ona okazją do zbiorowej modlitwy w intencji wszystkich zgromadzonych w kościele, a także sposobnością do zaniesienia gorących próśb o kolejny pomyślny rok szkolny.

  Następnie, po skończonej Mszy Św. z pośpiechem udano się do budynku szkoły, by tam wziąć udział w oficjalnym rozpoczęciu nowego roku szkolnego. Pani dyrektor Wanda Ciepielewska bardzo serdecznie i ciepło powitała przybyłych, wśród których nie zabrakło, jak zwykle, znakomitych gości. Swoją obecnością na inauguracji roku szkolnego w Szkole Podstawowej w Godowie zaszczycili nas: pan Zdzisław Zapała – wiceprzewodniczący Rady Gminy w Pawłowie, pani Sylwia Dąbrowska – przewodnicząca Rady Rodziców oraz jej zastępczyni - pani Renata Nowak. Pani dyrektor w swoim przemówieniu życzyła wszystkim wiele dobrego, dużo radości oraz szczęścia. Natomiast uczniom i ich nauczycielom życzyła również owocnej, wytężonej pracy, która w przyszłości przyniesie wspaniałe efekty.

  Po części oficjalnej uczniowie naładowani nową, pozytywną energią udali się wraz z wychowawcami do swoich klas.

  Opracowała: Magdalena Graczak

   

 • Pożegnania nadszedł czas….

  Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014 w Szkole Podstawowej w Godowie rozpoczęło się dnia 27 czerwca 2014 r. uczestnictwem we Mszy św., którą sprawował katecheta  -  ks. Łukasz Pyszczek, w trakcie której dziękowano za pomyślnie zakończony rok szkolny.

  Następnie wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli, a także gości zebranych w budynku szkoły przywitała pełniąca obowiązki  dyrektora - pani Wanda Ciepielewska. W swoim przemówieniu podsumowała miniony rok szkolny, przypomniała o najważniejszych wydarzeniach, a także gratulowała uczniom zdobytych osiągnięć.

  Po odśpiewaniu hymnu narodowego uczniowie klasy VI przekazali flagę młodszym kolegom, po czym nastąpiło ślubowanie absolwentów klas szóstych. W dalszej części przystąpiono do prezentacji programu przygotowanego przez uczniów kl. V. Ciepłym słowem, gestem i piosenką żegnali starszych kolegów. Szóstoklasiści natomiast  dziękowali nauczycielom za trud włożony w ich wychowanie.

  W tym momencie uroczystości pani dyrektor przystąpiła do wręczania świadectw z wyróżnieniem, nagród książkowych, a także nagród zdobytych w konkursach, dyplomów i medali. Nie zabrakło wzruszeń i radości.

  Następnie uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas, aby już w swoim gronie życzyć sobie miłego  i bezpiecznego wypoczynku oraz szczęśliwego powrotu do szkoły po wakacjach.

  Opracowała: Magdalena Przygoda

 • Integracyjne spotkanie w Krajnie

        6 czerwca 2014 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Godowie wraz z wychowawczyniami p. Teresą Lutrzykowską, p. Anną Kwiecień i p. Jolantą Zapałą oraz rodzicami p. Sylwią Dąbrowską,  p. Anną Dziułką, p. Dorotą Kaczor,  p. Moniką Kostrzewą i  p. Katarzyną Piwnik wybrali się na wycieczkę do „Parku Miniatur” w Krajnie. Jest to miejsce wyjątkowe, w którym możliwa jest podróż dookoła świata w ciągu jednego dnia. Potrzebne jest tylko kilka minut, by przekroczyć wszystkie granice świata. W Parku Miniatur znajduje się 30 modeli najsłynniejszych cudów architektonicznych świata, m.in.: Świątynia Akropolu, Koloseum, Krzywa Wieża w Pizie, Bazylika św. Piotra, Statua Wolności, Mur Chiński, Wieża Eiffla, Łuk Triumfalny, Big Ben, Sfinks, Biały Dom, wodospad Niagara, Świątynia Lotosu, cerkiew w Moskwie.  Niewątpliwą atrakcją było wspólne grillowanie. Czas spędzony razem, pozostawił w nas niezapomniane wrażenia. Wszyscy uczestnicy wyjazdu bawili się doskonale, w pełni korzystając ze wszystkich atrakcji.

  Wyjazd ten stał się świetną imprezą integracyjną dla uczniów, nauczycieli oraz rodziców.  Z wycieczki wszyscy wrócili w doskonałym humorze.

  Organizator wycieczki Teresa Lutrzykowska

 • Wyróżnienia dla uczniów w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR

  W marcu 2014 r. po raz kolejny braliśmy udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR. Miłośnicy Królowej Nauk musieli zmierzyć się z zadaniami o rożnym stopniu trudności, wykazać się bardzo dobrą wiedzą matematyczną oraz umiejętnościami rozwiązywania zadań nietypowych. W tegorocznym konkursie swoją wiedzę sprawdzało 13 uczniów z klas II – VI.

  Wyniki konkursu KANGUR 2014 poznaliśmy pod koniec maja.

  Wśród wyróżnionych znaleźli się uczniowie naszej szkoły:

  • w kategorii ŻACZEK uczennica klasy II – Paulina Pająk
  • w kategorii MALUCH uczeń klasy III – Piotr Sidwa oraz uczeń klasy IV – Kacper Kaźmierczyk

   

  Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.

  Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

  Opracowała: Renata Radecka

   

 • Piknik rodzinny

  31 maja w Szkole Podstawowej w Godowie odbyła się uroczystość z okazji Święta Matki, połączona z piknikiem rodzinnym.

  W pierwszej części programu rodzice mogli podziwiać swoje pociechy , które prezentowały wiersze i piosenki, przeznaczone dla swoich ukochanych mam, Uczniowie klasy III, oprócz wierszy i piosenek, zaprezentowali się w inscenizacji pt. ”Kapciuszek”. Mamy, oprócz podziękowań i życzeń, otrzymały piękne prezenty przygotowane przez swoje dzieci.

  Po części oficjalnej pełniąca obowiązki dyrektora p Wanda Ciepielowska zaprosiła wszystkich na plac szkolny, aby tam wspólnie bawić się i częstować potrawami z grilla.

  Pogoda i humory dopisywały, więc wszyscy bawiliśmy się świetnie.

  Opracowała: A. Kwiecień

 • 71 ROCZNICA PACYFIKACJI WSI ŻUCHOWIEC I GĘBIC

   

  „Jest jeden czas miłości, jest jeden czas wiary
  dla tych, którzy odeszli, dla tych co zostają.
  Wszystko staje się jednym: żywe i umarłe,
  wszystko splata się w jedną NARODOWĄ PAMIĘĆ.
  Ona przeszłości i przyszłości sięga
  Przez serce żywe, co w piersiach nam bije,
  BO WOLNOŚĆ TO JEST TYLE,
  ILU NAS POLEGŁO
  I WOLNOŚĆ TO JEST TYLE,
  ILU NAS DZIŚ ŻYJE.”

  24 maja 2014 roku obchodziliśmy 71 rocznicę pacyfikacji wsi Żuchowiec i Gębic.

  Uroczyste obchody tej rocznicy odbyły się  w niedzielę 25 maja 2014 r., przy jednym z pomników upamiętniających dokonaną przez hitlerowców zbrodnię, usytuowanym na skraju lasu we wsi Żuchowiec.

  Wszystkich zebranych powitała pełniąca obowiązki dyrektor Szkoły Podstawowej w Godowie – P. Wanda Ciepielewska, a następnie przypomniała tragiczne wydarzenia z wiosny i jesieni 1943 r. Nadmieniła, że dokonana tu pacyfikacja była jedną z największych w województwie świętokrzyskim, pochłonęła bowiem łącznie 136 osób w wieku od 1 miesiąca do 84 lat. Pięć rodzin zostało spalonych żywcem.

  Przed mszą świętą uczniowie Szkoły Podstawowej w Godowie przedstawili montaż poetycko – muzyczny pt. „Pamięć poległych w latach 1939–45” przygotowany pod kierunkiem P. Teresy Lutrzykowskiej i P. Dariusza Dygasa.

  Następnie odbyła się msza święta koncelebrowana przez księdza Zbigniewa Staniosa, kustosza Sanktuarium MBB w Kałkowie – Godowie. Ks. Andrzej Wróblewski w wygłoszonym kazaniu podkreślił, jak ważny a jednocześnie budujący jest fakt, że przez kolejne lata pielęgnujemy pamięć o swoich przodkach, niewinnych ofiarach wojny i przekazujemy ją kolejnym pokoleniom. Przeszłość bowiem kształtuje teraźniejszość i wpływa na naszą świadomość narodową. Przeszłość jest tym, co  nas łączy.

  W uroczystościach wzięli udział: sekretarz gminy Pawłów P. Marek Wojtas, wiceprzewodniczący Rady Gminy w Pawłowie P. Zdzisław Zapała, prezydent Starachowic – P. Sylwester Kwiecień, sołtys wsi Godów – P. Krystyna Cieślik, komendant Ochotniczej Straży Pożarnej w Kałkowie – P. Edward Sławek wraz z drużyną strażaków oraz okoliczni mieszkańcy.

  Uroczystość zakończyła się złożeniem wieńców na płycie pomnika przez poszczególne delegacje oraz oddaniem hołdu poległym w czasie pacyfikacji mieszkańcom Żuchowca i Gębic.

   

  Opiekun teatru szkolnego: Teresa Lutrzykowska

 • "Pomagamy dzieciom przekroczyć próg przedszkola"

  Dziecko wchodzące w nowe środowisko społeczne i materialne, jakim jest przedszkole, doświadcza dużej ilości silnych bodźców. Często przeżywa ono niepokoje i obawy.

   Aby ułatwić dzieciom uzyskanie pozytywnych rezultatów w pokonywaniu trudności adaptacyjnych 20 maja 2014 r. w Punkcie Przedszkolnym przy Szkole Podstawowej w Godowie odbył się "Dzień otwarty" dla przyszłych przedszkolaków i ich rodziców. Spotkanie rozpoczęła pełniąca obowiązki dyrektora pani Wanda Ciepielewska. Powitała przybyłych gości i podkreśliła, iż przedszkole to miejsce zapewniające dzieciom możliwość wspólnej zabawy i nauki. Następnie przedszkolaki uczęszczające do punktu przedszkolnego zaprezentowały inscenizację pt. "Bal na łące". Ich występ wszystkim bardzo się podobał i został nagrodzony dużymi brawami. Później były wspólne zabawy dzieci z chustą animacyjną organizowane przez nauczyciela przedszkola, w czasie których przełamywały swoją nieśmiałość, poznawały się nawzajem. Wspólną zabawę umilał piesek Tipo. W trakcie pobytu nasi goście mieli również okazję obejrzeć pomieszczenia przedszkolne, a maluszki mogły pobawić się swobodnie wybranymi zabawkami.

  Mamy nadzieję, że przyszłe przedszkolaki odwiedzą nas jeszcze przed wakacjami.

  Opracowała: Justyna Sepiół

 • Spotkanie z poezją Juliana Tuwima

      Dnia 20 maja 2014 r. w murach Szkoły Podstawowej w Godowie gościli aktorzy Teatru „Premiera” z Białegostoku. Artyści zaprezentowali dzieciom spektakl pt. „ Dwie bułeczki, sklejone karteczki, czyli wiersze Juliana Tuwima”.

      Pełne humoru przedstawienie wypełnione zabawnymi utworami Juliana Tuwima, uświadomiło dzieciom, jak ważne jest dbanie o książki, jak należy się o nie troszczyć oraz ile przyjemności może sprawić obcowanie z nimi.

       Aktorzy zadbali także o to, by widzowie w sposób czynny uczestniczyli w spektaklu, wpływając na bieg wydarzeń, co spotęgowało ich wrażenia i pozytywne emocje.

  Opracowała: W. Ciepielewska

 • „Dobrych rad nigdy nie za wiele”

      Z takim oto przesłaniem zwrócili się uczniowie klasy IV Szkoły Podstawowej w Godowie do swoich kolegów i koleżanek, prezentując 15 maja 2014 r. przedstawienie pt. "Dbaj o swoje bezpieczeństwo". W ten sposób chcieli przybliżyć oglądającym, które sytuacje są dla nich niebezpieczne i jak należy się wtedy zachować.

           Przestrzegali:

   Nie udzielaj nieznajomym żadnych informacji o sobie!

   Nie wpuszczaj obcych do mieszkania!

   Gdy wychodzisz z domu, zamykaj drzwi i starannie chowaj klucz!

   Nie gódź się na jazdę samochodem, spacer czy lody, gdy proponuje je nieznajomy!

   Nigdy nie przyjmuj od obcych słodyczy!

   Nie próbuj podejrzanych substancji, którymi mogą częstować Cię dorośli lub koledzy!

           Widzowie z dużym zaciekawieniem oglądali występ czwartoklasistów, a ich wysiłek nagrodzili gromkimi brawami.

           Przedstawienie zostało przygotowane pod kierunkiem p. R. Radeckiej, p. J. Sepiół i p. J. Zapały.

  Opracowała: J. Sepiół

 • „Kapciuszek” na dużej scenie

  Uczniowie Szkoły Podstawowej w Godowie wzięli udział w VI Przeglądzie Artystycznym Szkół, który odbył się 14 maja 2014 r. w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Pawłowie.

  Dzieci zaprezentowały inscenizację pt. „Odlotowe kapcie – baśń o Kapciuszku” przygotowany pod kierunkiem pań: Anny Kwiecień i Teresy Lutrzykowskiej.

  Jury po burzliwej dyskusji zdecydowało, że najlepsze zespoły wystąpią na scenie plenerowej imprezy XVI Dni Pawłowa 15 czerwca 2014 r.

  Nasi aktorzy również – jako jedni z najlepszych – wystąpią na „dużej scenie”.

  Opracowała: A. Kwiecień 

 • Dzień Europejski

  Z okazji 10 rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej uczniowie naszej szkoły wzięli udział w apelu przypominającym niektóre wiadomości o UE. W trakcie apelu dzieci otrzymały odpowiedzi na następujące pytania:

  • Co nas Europejczyków łączy?
  • Co nas dzieliło w przeszłości?
  • Jak powstała Unia Europejska?
  • Jakie korzyści daje przystąpienie do Unii Europejskiej?
  • Co to jest tożsamość narodowa?

  Dowiedziały się także  ile i jakie kraje należą do UE , poznały unijne symbole, obejrzały krótkie pokazy multimedialne na temat krajów – sygnatariuszy UE oraz wspólnej waluty – euro.

  Apel zakończył kilkuminutowy euroquiz, w trakcie którego trzeba było wykorzystać wiadomości przekazane w czasie występu. Za poprawne odpowiedzi uczniowie otrzymali słodkie nagrody.

  Z tej również okazji uczniowie klas 4-6 wzięli udział w konkursie z języka angielskiego, gdzie mogli się wykazać znajomością państw i narodowości należących do UE.

  Całość uroczystości przygotowała i przeprowadziła wraz z uczniami klasy piątej p. Krystyna Niewczas.

 • "Nauczmy się na pamięć tego kraju", czyli 3 Maja w SP Godów

  Dnia 7 maja 2014 r. odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca 223 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Akademia została przygotowana przez p. Renatę Radecką oraz przez p. Magdalenę Graczak.

  Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego oraz odśpiewaniu hymnu państwowego nastąpiło przedstawienie słowno–muzyczne zaprezentowane przez uczniów klasy VI i chór szkolny pod wodzą p. Dariusza Dygasa.

  Inscenizacja była lekcją historii w duchu patriotyzmu, podczas której uczniowie przypomnieli wszystkim o ważnych wydarzeniach historycznych dotyczących uchwalenia konstytucji majowej.

  Akademia miała na celu uświadomienie uczniom, jak ważna jest znajomość historii Polski, dzięki której kształtujemy poczucie naszej tożsamości narodowej i  kulturowej.

  Opracowała: Renata Radecka

 • Sztafeta biegaczy mistrzem województwa świętokrzyskiego

            6 maja bieżącego roku na stadionie w Strawczynie miał miejsce finał wojewódzki biegów sztafetowych rozstawnych chłopców, w którym SP Godów reprezentowali Piotr Mikos, Krystian Orczyk, Bartłomiej Bonia, Wiktor Śmigielski. Dzięki niezwykłym umiejętnościom, wytrwałym treningom i strategii przyjętej przez opiekuna (Krzysztof Moskal) zajęli 1 miejsce. Zostali tym samym mistrzem województwa świętokrzyskiego oraz awansowali do finału ogólnopolskiego, który w czerwcu odbędzie się w Łodzi.

 • „Mistrzynie Ortografii”

  Dnia 29.04.2014 r. uczniowie klas I – III  ze Szkoły Podstawowej w Godowie wzięli udział w IX Gminnym Konkursie Ortograficznym, który odbył się w Zespole Szkół w Pawłowie.

  Naszą szkołę reprezentowali: Karolina Pająk z klasy I (opiekun: Teresa Lutrzykowska), Paulina Pająk z klasy II (opiekun: Jolanta Zapała) oraz Piotr Sidwa uczeń klasy III (opiekun: Anna Kwiecień). Uczniowie ci zmierzyli się z trudnościami ortografii i zawzięcie walczyli o tytuł ,,Mistrza Ortografii”

  Dziewczynki wykazały się niebywałą znajomością zasad ortografii i odniosły duży sukces.

  Karolina Pająk zajęła I miejsce na poziomie klas I. Natomiast Paulina Pająk zajęła również I miejsce na poziomie klas II. Zwycięzcy otrzymali z rąk przewodniczącej konkursu dyplomy i nagrody rzeczowe.

  Opracowała: Jolanta Zapała

 • Sukcesy sportowe

  29 kwietnia bieżącego roku w hali sportowej w Bilczy odbył się finał wojewódzki w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt. Reprezentacja w składzie: Amelia Kostrzewa, Milena Buczkowska, Paula Pawelec (opiekun Krzysztof Moskal) zajęła w nim siódme miejsce.

  Aby zagrać w turnieju finałowym dziewczęta musiały pokonać przeciwników na szczeblach: gminnym, powiatowym i półfinałowym. Rozegrały w sumie 15 spotkań, z czego wygrały 12, zyskując tym samym zaszczytne miejsce w pierwszej dziesiątce województwa.

 • „Dla Słowiańskiego oto Papieża otwarty tron…”

  Juliusz Słowacki, wybitny twórca epoki romantyzmu, pisząc te słowa, nie wiedział, że za ponad 100 lat okażą się one prorocze i że to właśnie Polak, wywodzący się z plemienia słowiańskiego, zostanie papieżem. Nie przypuszczał również, iż jego rodak odegra tak niebagatelną rolę w dziejach ludzkości.

  Na cześć wielkiego człowieka, jakim niewątpliwie był Jan Paweł II 27 kwietnia 2014 r. miało miejsce kolejne historyczne wydarzenie, gdyż tego szczególnego dnia zakończył on swoją drogę do świętości. Urzędujący obecnie w Watykanie, papież Franciszek, przy udziale ogromnej rzeszy wiernych z całego świata, dokonał w Stolicy Piotrowej procesu kanonizacji Jana Pawła II.

  Z tej okazji, dnia 30 kwietnia 2014 roku w Szkole Podstawowej w Godowie odbyła się uroczysta akademia, dzięki której nasza społeczność mogła złożyć hołd Karolowi Wojtyle za jego zasługi na rzecz wszystkich chrześcijan. Wspaniałe przedstawienie przygotował katecheta – ks. Łukasz Pyszczek. Do pomocy zaprosił chętne dzieci, uczęszczające do Szkoły Podstawowej w Godowie. Razem udało im się stworzyć przepiękne, wzruszające widowisko. Przybyli mogli wysłuchać ciekawych informacji na temat życia i osoby Jana Pawła II oraz w skupieniu obejrzeć prezentację multimedialną przedstawiającą najbardziej niezwykłe momenty pontyfikatu Ojca Świętego, m.in.: wybór na papieża, pierwszą pielgrzymkę do ojczystego kraju czy też ostatnią wizytę w rodzinnych Wadowicach, gdzie Jan Paweł II z humorem opowiadał  o słynnych kremówkach.

  Po skończonym apelu głos zabrała pełniąca obowiązki dyrektora, pani Wanda Ciepielewska, która ze wzruszeniem podziękowała księdzu Łukaszowi Pyszczkowi i uczniom za znakomity występ. Następnie, zwracając się do zgromadzonych  w sali gimnastycznej, przywołała na koniec ważne słowa Jana Pawła II: „Wymagajcie od siebie, choćby inni od was nie wymagali”. Stwierdziła, iż polski papież był wielkim autorytetem i wszyscy powinniśmy się na nim wzorować oraz odczuwać narodową dumę.

   

  Opracowała: Magdalena Graczak

 • „Mamy kota na punkcie mleka”

  Klasy II i III ze Szkoły Podstawowej w Godowie pod opieką pań: J. Zapały i A. Kwiecień przystąpiły do programu edukacyjno-promocyjnego ,,Mam kota na punkcie mleka”, który jest finansowany ze środków Unii Europejskiej, Rzeczpospolitej Polskiej oraz Funduszu Promocji Mleka.

  Program powstał z myślą o uczniach szkół podstawowych w wieku od 8 - 13 lat. Został zainicjowany przez Polską Izbę Mleka. Skierowany jest zarówno dla dzieci, jak i rodziców, a także nauczycieli.       

  Działania zaplanowane są na trzy lata do sierpnia 2015 r. i obejmują:

  - scenariusze zajęć lekcyjnych,

  - gry dla dzieci,

  - konkursy klasowe i międzyszkolne,

  - materiały edukacyjne dla rodziców.

  Uczniowie wzbogacają swoją wiedzę w oparciu o porady ekspertów, inspirujące przepisy mleczne, gry, zabawy, łamigłówki oraz pomysły na wspólne spędzanie wolnego czasu. Znajdą też odpowiedź na pytania dotyczące mleka, jego przetworów i zbilansowanej diety.

  Opracowała: Jolanta Zapała

   

 • SP Godów mistrzem województwa w drużynowych biegach przełajowych!

  15 kwietnia 2014 roku na trasach przełajowych przy Klasztorze Pokamedulskim w Rytwianach odbyły się zawody finałowe Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Indywidualnych Biegach Przełajowych oraz Drużynowych Biegach Przełajowych dziewcząt i chłopców.

  Rewelacyjnie na dystansie 1000m spisali się uczniowie Szkoły Podstawowej w Godowie. Drużyna prowadzona przez Krzysztofa Moskala po znakomitym biegu została mistrzem województwa na sezon 2013/2014. Chłopcy w składzie: Bartłomiej Bonia, Karol Ciepielewski, Piotr Mikos, Krystian Orczyk, Maciej Styczyński i Wiktor Śmigielski wykazali się po raz kolejny ogromną wolą walki w dążeniu do zamierzonego celu, jakim była wygrana.

  Wśród 165 startujących najlepiej z reprezentantów SP Godów wypadł Wiktor Śmigielski, który zajmując 3 miejsce i zdobywając brązowy medal został tym samym multimedalistą mistrzostw. Słowa uznania należą się Bartłomiejowi Bonia, który kończąc bieg na 6 miejscu znalazł się wśród wyróżnionych.

  Należy także pochwalić Krystiana Orczyka(20miejsce), Piotra Mikosa(25 miejsce), Karola Ciepielewskiego(31miejsce) oraz Macieja Styczyńskiego(57 miejsce), którzy punktując w mistrzostwach walnie przyczynili się do historycznego sukcesu szkoły.

 • Z życia „Małego Wolontariatu…”

  W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi uczniowie Szkoły Podstawowej w Godowie – członkowie „Małego Wolontariatu”, pod opieką pani E. Kosmali i pani A. Kwiecień, odwiedzili osoby samotne zamieszkałe w naszej okolicy i złożyli im świąteczne życzenia. Podarowali im także piękne, wykonane przez uczniów kl. III stroiki wielkanocne. Odwiedziny były czasem wielkiego wzruszenia i radości dla samotnych i starszych ludzi, w których domach zagościła dziecięca życzliwość. Spotkania organizowane przez „Mały Wolontariat” stały się tradycją naszej szkoły i weszły do kalendarza imprez szkolnych.

  Anna Kwiecień