Nawigacja

 • Zajęcia otwarte w przedszkolu

  „Gdy zima w krąg, to niedźwiedź śpi…”- wierszyk ten towarzyszył dzieciom i rodzicom z Punktu Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Godowie podczas zajęć otwartych w dniu 18 listopada 2015 r. Dzieci miały możliwość zaprezentowania swoich umiejętności w trakcie pracy Metodą Dobrego Startu.

  W czasie zajęć przedszkolaki łączyły różne rodzaje aktywności: recytację wiersza, słuchanie, dotyk, rysowanie. Wykonywały ćwiczenia ruchowe i relaksacyjne. Ta swoista integracja wzrokowo- słuchowo- dotykowo- ruchowa jest niezbędna do prawidłowego opanowania umiejętności czytania i pisania. Rozwija u dzieci zdolność koncentracji i wyobraźnię.

  W Polsce Metoda Dobrego Startu została opracowana przez Martę Bogdanowicz. Głównym jej założeniem jest rozwijanie i współdziałanie funkcji percepcyjno- motorycznych, kształtowanie lateralizacji oraz orientacji w schemacie ciała i przestrzeni. Ćwiczenia prowadzone tą metodą są szczególnie wskazane dla dzieci przygotowujących się do nauki czytania i pisania oraz zagrożonych ryzykiem dysleksji.

  Udział rodziców w zajęciach otwartych dał im możliwość poznania sposobów pracy nauczyciela z dziećmi oraz obserwacji zachowania dziecka na tle grupy.

  Opracowała: Justyna Sepiół

 • „Jesień w Godowie”

  Znamy już zwycięzców konkursu fotograficznego „Jesień w Godowie”, którego organizatorem był Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej w Godowie. Uczniowie na swoich zdjęciach, uchwycili magiczny czas jesieni w naszej miejscowości.

  Jurorzy oceniali prace konkursowe, biorąc  pod uwagę walory estetyczne pracy i wyobraźnię fotografujących. Wybór był bardzo trudny, ale udało się wyłonić zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych:

  Klasy I – III:

  1. miejsce: Marceli Dziułka, kl. II
  2. miejsce: Piotr Przygoda, kl. II
  3. miejsce: Karol Dziułka, kl. III

   

  Klasy IV – VI:

  1. miejsce: Katarzyna Zarychta, kl. IV
  2. miejsce: Rafał Sławski, kl. VI
  3. miejsce: Karolina Dziułka, kl. V i Karolina Pocheć, kl. IV

  Wyróżnienie otrzymała Magdalena Podbilska, kl. IV

  Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki: atlas przyrody, książki, podkładki pod mysz komputerową, piórniki, kredki, plany lekcji. Wszystkie prace zostały wyeksponowane na gazetce szkolnej.

  Opracowała: Katarzyna Pocheć

 • „Polsko, nie jesteś ty już niewolnicą!”

  10 listopada 2015 roku w Szkole Podstawowej w Godowie odbyły się obchody Święta Niepodległości z okazji 97. rocznicy stania się Polski krajem wolnym i niepodległym.

  Aby uczcić oraz upamiętnić to doniosłe, historyczne wydarzenie w dziejach naszego państwa, uczniowie klasy czwartej i piątej wraz z nauczycielem historii – panem Radosławem Guzkiem przygotowali wspólnie uroczystą akademię.

  Przybyli na apel uczniowie oraz nauczyciele w skupieniu obejrzeli prezentację multimedialną oraz wysłuchali wystąpień uczniów, którzy z przejęciem  opowiadali o tym, jak ciężką i wyboistą drogę musieli przebyć nasi przodkowie, abyśmy dziś mogli  spokojnie żyć w ukochanej Ojczyźnie.

  Uwagę przykuwała także imponująca dekoracja w ojczystych barwach biało-czerwonych, na której widniało wymowne motto będące fragmentem wzruszającego wiersza Leopolda Staffa pt. „Polsko, nie jesteś ty już niewolnicą!”.

  Na koniec głos zabrała pani dyrektor – Wanda Ciepielewska. Bardzo serdecznie podziękowała i pogratulowała wszystkim osobom, które  zaangażowały się w powstanie tej uroczystej akademii.

  Opracowała: Magdalena Graczak

 • Dzieci dzieciom

  Aby zachęcić młodych czytelników z klasy drugiej do częstszego odwiedzania szkolnej biblioteki, wychowawczyni poprosiła starszych kolegów o spotkanie z jej wychowankami.

  Dnia 6.11.2015 r. uczniowie klasy piątej sprawili miłą niespodziankę drugoklasistom. Przygotowali dla nich bowiem i pięknie zaprezentowali znaną baśń pt. „Czerwony Kapturek”. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały czytanego utworu, a następnie podziękowali starszym kolegom gromkimi brawami.

  Ten pomysł spodobał się uczniom klasy drugiej, dlatego zaprosili piątoklasistów za miesiąc.

  Opracowała: Anna Kwiecień

 • „Jestem sobie przedszkolaczek, nie grymaszę i nie płaczę”

  3 listopada 2015 roku dzieci z Punktu Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Godowie uczestniczyły w swojej pierwszej ważnej uroczystości przedszkolnej – pasowaniu na przedszkolaka.

  Dla najmłodszych było to ogromne przeżycie. W odświętnych strojach dzieci przedstawiły program artystyczny, podczas którego prezentowały własne umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Za swój pierwszy występ mali artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

  Później przyszedł czas na uroczyste ślubowanie. Dzieci złożyły obietnice, że nie będą w przedszkolu płakać za rodzicami, będą się grzecznie bawić i zawsze słuchać swoich pań. Punktem kulminacyjnym uroczystości był akt pasowania maluchów na pełnoprawnych przedszkolaków dokonany „czarodziejskim ołówkiem” przez panią dyrektor – Wandę Ciepielewską. Nie zabrakło również życzeń, dyplomów i upominków.

  Na zakończenie przedszkolaki i zaproszeni goście udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

  Na pewno dla wszystkich uczestników uroczystości był to niezapomniany dzień, pełen wrażeń i emocji.

  Opracowała: Justyna Sepiół

 • „Z kalendarzem i zegarem ZA PAN BRAT”

  Tradycją naszej szkoły stał się już konkurs matematyczno – przyrodniczy „Z kalendarzem i zegarem ZA PAN BRAT”. W tym roku odbył się 29.10.2015r., a udział w nim wzięło 25 uczniów z klas IV, V, VI.

  Zadania, z jakimi zmierzyli się uczestnicy, były obsadzone w kontekście praktycznym i sprawdzały umiejętność obliczeń zegarowych i kalendarzowych. Stopień trudności zadań był dostosowany do wieku uczniów.

  Mistrzami w stosowaniu wiedzy matematyczno – przyrodniczej w życiu codziennym okazali się:

   

  Kl. IV - Paulina Pająk

  KL. V – Karolina Dziułka

  Kl. VI – Piotr Gadowski

  Nagrodzeni uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

  Katarzyna Pocheć

 • Pamiętamy o zmarłych

  Tradycją stało się już, że dzieci ze Szkoły Podstawowej w Godowie z okazji Święta Zmarłych odwiedzają okoliczne miejsca pamięci narodowej.

  W piątek, 30 października 2015 roku uczniowie klasy pierwszej, drugiej i trzeciej wraz ze swoimi wychowawczyniami: panią Jolantą Zapałą, panią Anną Kwiecień i panią Teresą Lutrzykowską udali się pod pomnik pomordowanych w czasie II wojny światowej mieszkańców wsi Żuchowiec i Gębice.

  Wśród uczniów panował nastrój zadumy. To była ważna lekcja wychowania rodzinnego, obywatelskiego i patriotycznego. Poprzez takie, wspólne działania staramy się uczyć okazywania szacunku osobom, które od nas odeszły, a także pokazujemy, jak ważne jest zachowanie o nich pamięci.

  Kwiaty i palące się znicze pozostawione przez dzieci w Tym miejscu, świadczą o pamięci i wdzięczności najmłodszego pokolenia dla ich  bohaterskich przodków.

  Opracowały: Teresa Lutrzykowska, Anna Kwiecień

 • Spotkanie z leśniczym

  W piękny, słoneczny, jesienny dzień uczniowie klasy drugiej Szkoły Podstawowej w Godowie wybrali się na spotkanie z leśniczym. W drodze do pobliskiej leśniczówki dzieciom towarzyszyli rodzice: pani Anna Pocheć, pani Anna Ślifierz oraz wychowawczyni – pani Anna Kwiecień.

  Na polanie obok leśniczówki przy płonącym ognisku leśniczy - pan Sławomir Karbowniczek opowiadał dzieciom o zwierzętach i ptakach, jakie żyją w naszym lesie. Przedstawił także strukturę zalesienia leśnictwa, którym kieruje oraz poinformował drugoklasistów o rodzajach drzew występujących w nadzorowanym przez niego leśnictwie.

  Dzieci najbardziej zainteresowała jedlica, rosnąca na terenie leśniczówki. Jest to drzewo, które ma około 100 lat, 37 metrów wysokości i jest pomnikiem przyrody. Uczniowie mogli również zobaczyć na własne oczy i dotknąć poroże łosia oraz wnyki zastawione przez kłusowników. Dzieci przyrzekły panu leśniczemu, że jak dorosną, nigdy nie będą kaleczyć zwierząt, zastawiając na nie sidła.

  Po interesującym spotkaniu uczniowie mogli bawić się na terenie leśniczówki oraz piec kiełbaski przy ognisku, które przygotował dla nas gospodarz.

  Opracowała: Anna Kwiecień

 • Odwiedziny aktorów teatrzyku kukiełkowego

  26 października 2015 roku dzieci z punktu i oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I-IV Szkoły Podstawowej w Godowie mieli niezwykłą okazję obejrzeć z wielkim zainteresowaniem przedstawienie pt. „Kocmołuszek” w wykonaniu aktorów objazdowego Teatru Lalek „Bajka”. Celem zaprezentowanego naszym podopiecznym widowiska było promowanie zdrowego odżywiania i upowszechnianie dbałości o higienę własną oraz otoczenia.

  Akcja przedstawienia rozgrywała się w bajkowej scenerii na zamku księcia Brudasa. W spektaklu pojawiły się również postacie m.in.: Anemiczki, Próchnicy, Medyka, Mydła, Grzebienia i Witamin. Dzięki tym bohaterom dzieci miały szansę zapoznać się z takimi pojęciami jak  anemia czy mikroby. Sądząc po zachowaniu publiczności, przedstawienie przypadło do gustu uczniom, gdyż z uwagą śledzili akcję, a także żywiołowo  reagowali na  to, co działo się na scenie.

  Po jego zakończeniu lalkarze przeprowadzili dyskusję z dziećmi. Wspólnie podsumowano ważne przesłanie tego widowiska, które miało charakter wychowawczy i profilaktyczny.

  Opracowała: Teresa Lutrzykowska

 • Pierwszaki z Godowa w… Akademii Bezpiecznego Puchatka

  Klasa I ze Szkoły Podstawowej w Godowie przystąpiła do programu edukacyjnego pod nazwą: „Akademia Bezpiecznego Puchatka” przygotowanego przez firmę MASPEX oraz markę „Puchatek” wraz z biurem Prewencji i Biurem Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji i nauczycieli. Patronat honorowy nad programem sprawują Kuratoria Oświaty.

  Współczesny świat oprócz wielu możliwości rozwoju, niesie także wiele zagrożeń, na które dzieci napotykają w drodze do szkoły, w szkole, w domu, czy nawet w czasie zabawy. Rodzice i nauczyciele nie szczędzą starań, by chronić dzieci i zapewnić im bezpieczeństwo w każdej sytuacji, dlatego ważnym elementem tych działań jest edukacja dzieci, uświadamianie rozmaitych niebezpieczeństw oraz uczenie, jak unikać i jak postępować w razie ich zaistnienia.

  Podsumowaniem zajęć będzie napisanie Ogólnopolskiego Testu Bezpieczeństwa w grudniu 2015 r., dzięki któremu dzieci utrwalą wiedzę na temat bezpiecznych zachowań oraz zdobędą Dyplom Akademii Bezpiecznego Puchatka.

 • ,,Pasowania nadszedł czas - będzie uczniem każdy z nas’’

  Dnia 21 października 2015 r. w Szkole Podstawowej w Godowie odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania dzieci klasy I na uczniów szkoły podstawowej.

  Uroczystość rozpoczęła przewodnicząca Szkolnego Samorządu Szkolnego - Marcelina Wróblewska, która powitała dyrektora, nauczycieli, rodziców i uczniów.

  Następnie uczniowie z klasy czwartej zaprezentowali program artystyczny adresowany do pierwszoklasistów. Dobra Wróżka, która przybyła na uroczystość wraz ze swoimi pomocnikami, powierzała dzieciom do wykonania kolejne zadania. Odwiedziły krainę śpiewu, pracy, miłości i mądrości. Przy czym wykazały się znajomością wiedzy o kraju, bezpieczeństwie w ruchu drogowym, niezwykłymi umiejętnościami wokalnymi i recytatorskimi, które przygotowały pod kierunkiem wychowawczyni p. Jolanty Zapały. Za poprawnie wykonanie każdego zadania dostawały czarodziejskie klucze.

  W dalszej części pierwszacy w niecodziennej, podniosłej atmosferze, wystrojeni w czapki i kokardy  ślubowały być: dobrym i uczciwym uczniem, strzec honoru i dobrego imienia szkoły, szanować swoich nauczycieli, rodziców i kolegów, uczyć się tego, co ważne i piękne oraz kochać swoją Ojczyznę.

  Po złożeniu ślubowania p. dyrektor Wanda Ciepielewska dokonała symbolicznego pasowania na ucznia; wypowiadając słowa ,,Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej w Godowie”, dotykała ołówkiem jak czarodziejską różdżką ramion pierwszoklasistów.

  Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, pluszaki, upominki rzeczowe i słodkości. Po uroczystości udali się do sali na słodki poczęstunek, który przygotowali rodzice.

  Ten dzień pozostanie pierwszakom długo w pamięci.

  Opracowała: Jolanta Zapała

 • Dzień Edukacji Narodowej

  We wtorek, 13 października 2015 roku w Szkole Podstawowej w Godowie odbyły się uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej.

  Jak co roku, uczniowie naszej szkoły stanęli na wysokości zadania. Kierowani pragnieniem podziękowania swoim nauczycielom za ich ciężki, codzienny trud wkładany w nauczanie, a także w wychowywanie przyszłych pokoleń, zaprezentowali przygotowane pod kierunkiem pani Krystyny Niewczas i pani Katarzyny Pocheć porywające widowisko, które było zarazem pięknym i niezwykle wzruszającym- szczególnie dla pedagogów – występem. O oprawę muzyczną tej akademii zadbał natomiast pan Dariusz Dygas.

  Na uroczystości nie mogło zabraknąć więc grona pedagogicznego i pracowników Szkoły Podstawowej w Godowie. Szczególny charakter tego dnia podkreślili swą obecnością również zaproszeni goście: pan Zdzisław Zapała – wiceprzewodniczący Rady Gminy w Pawłowie, emerytowane nauczycielki naszej szkoły – pani dyrektor Krystyna Zięba i pani Halina Piwnik, a także członkinie Rady Rodziców – pani Sylwia Dąbrowska, która pełni funkcję przewodniczącej oraz jej zastępczyni - pani Renata Nowak.

  Na początku głos zabrała pani dyrektor – Wanda Ciepielewska, która bardzo serdecznie powitała wszystkich przybyłych, po czym swoje słowa skierowała w stronę członków Rady Pedagogicznej Szkoły Podstawowej w Godowie.

  Życzyła im, aby zawód, który wykonują, aby to swoiste posłannictwo, które na siebie przyjęli – mimo wszelkich trudów, mimo porażek, mimo że niekiedy przychodzą chwile zwątpienia – przynosiło im prawdziwą satysfakcję, aby zawsze po trudnych momentach – tak jak wiosna po zimie –  przychodziła wiara w sens tego, co robią.

  Następnie podziękowała pedagogom i pracownikom szkoły za pełne poświęcenia oraz sumienne wywiązywanie się z codziennych, powierzonych im obowiązków związanych z dydaktyczną, wychowawczą i opiekuńczą funkcją działalności placówki. Wyróżniła część kadry nauczycielskiej, która w poprzednim roku szkolnym z wielkim oddaniem podchodziła do swej pracy oraz chętnie angażowała się we wszelkie przedsięwzięcia organizowane przez szkołę i  na rzecz szkoły przede wszystkim dla dobra jej wychowanków. Do nich skierowane zostały specjalne Nagrody Dyrektora.

  Potem pani dyrektor nawiązała do słów znanej, kanadyjskiej pisarki – Lucy Maud Montgomery, które brzmiały: „W każdej istocie tkwią zarodki dobrego, trzeba tylko umieć je odnaleźć. Obowiązkiem nauczyciela jest odszukać je i rozwinąć”. Słowa te są wspaniałym „drogowskazem” dla wszystkich obecnych i przyszłych pedagogów. W pełni oddają sens pracy zawodu nauczyciela.

  Następnie na scenie pojawili się uczniowie klasy drugiej, czwartej, piątej i szóstej. Przygotowali znakomity występ, na który złożyły się popisy taneczne, wokalne i recytatorskie. Większość zebranych była pod wrażeniem umiejętności tanecznych naszych uczniów, którzy zaprezentowali taniec zwany „belgijką”. W występie nie mogło zabraknąć także humorystycznych scenek, przedstawiających szarą codzienność szkolnego pedagoga, która jak wiadomo obfituje często w wiele zabawnych sytuacji.

  Kolejną część uroczystości wypełniła „Gala Jabłkowa”, podczas której grono pedagogiczne otrzymało od swoich podopiecznych za zasługi dla społeczności uczniowskiej pięknie ozdobione owoce – „jabłkowe Oscary” oraz samodzielnie przygotowane kartki z życzeniami. Na twarzach „belfrów” dało się wtedy zauważyć radość i wzruszenie zarazem.

  Dzięki naszym uczniom ten dzień był dla kadry nauczycielskiej Szkoły Podstawowej w Godowie pełen pozytywnych emocji i niezapomnianych wrażeń.

  Opracowała: Magdalena Graczak

 • Obchody Dnia Drzewa

  Od kilku lat 10 października obchodzony jest w Polsce Dzień Drzewa, organizowany przez stowarzyszenia ekologiczne. W ramach tego święta prowadzona jest akcja sadzenia drzew oraz edukacja ekologiczna.

  Dzieci z Punktu Przedszkolnego i Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Godowie w dniu 9 października włączyły się w tę akcję, uczestnicząc w różnych działaniach o charakterze proekologicznym. Nie zabrakło gier, konkursów oraz zabaw ukazujących znaczenie drzew dla człowieka i przyrody. Przedszkolaki wykonały również piękne prace plastyczne, których motywem było jesienne drzewo. W celu podkreślenia szczególnego charakteru tego dnia dzieci ubrały się na zielono.

  Zwieńczeniem obchodów Dnia Drzewa było posadzenie drzew wokół placu zabaw. W sadzenie drzew włączyli się ojcowie przedszkolaków – pan Roman Kania i pan Robert Kocjan. Działania dzieci i przeżycia, jakie im towarzyszyły z pewnością wpłyną na ukształtowanie właściwych postaw wobec przyrody.

  Przedszkolną imprezę z okazji Dnia Drzewa przygotowały panie: Justyna Sepiół i Ewa Kosmala.

     Opracowała: Ewa Kosmala

 • W teatrze „małego widza”

  7 października 2015 roku uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej w Godowie pod opieką wychowawczyń: p. Anny Kwiecień, p. Teresy Lutrzykowskiej i p. Jolanty Zapały udali się do Starachowickiego Centrum Kultury, by obejrzeć spektakl pt. „Baśń o Królowej Śniegu” w wykonaniu aktorów Katolickiego Teatru Edukacji, który ma swą siedzibę w Krakowie.

  Dzieci oglądały jedną z najbardziej znanych baśni Andersena, która przedstawia historię Kaja i Gerdy. Do serca Kaja dostał się kawałek diabelskiego zwierciadła, który sprawił, że chłopiec stał się obojętny na ludzkie uczucia. Zafascynowany Królową Śniegu daje się uprowadzić do jej pałacu. Zrozpaczona Gerda wyrusza na poszukiwania przyjaciela.

  Spektakl ten dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technik przenosi małego widza w baśniowy świat pełen tajemnic. Działając na wyobraźnię dziecka, opowiada o sile przyjaźni i zwycięstwie dobra nad złem.

  Opracowała: Jolanta Zapała

 • SP Godów trzecią drużyną gminy Pawłów w Mini-Piłce Nożnej dziewcząt

  3 października 2015r. na boisku w Zespole Szkół  im. Jana Pawła II w Pawłowie odbyły się zawody w mini piłce nożnej dziewcząt szkół podstawowych Gminy Pawłów. Wzięły w nich udział zespoły z Chybic, Godowa, Pawłowa, Radkowic, Rzepina i Szerzaw.

  Nasze reprezentantki spisały się znakomicie plasując się na 3 miejscu podium! Należy podkreślić, że drużyna nasza okazała się najmłodszą ze wszystkich startujących zespołów w turnieju. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie wszystkim zawodniczkom.

  Zespół wystąpił w następującym składzie: Klaudia Ślifierz, Marcelina Wróblewska, Natalia Bujak, Małgorzata Migus, Ola Banasik, Aleksandra Dekiel, Magdalena Podbilska, Karolina Pocheć. Opiekunem drużyny - Krzysztof Moskal.

 • Wizyta żołnierza w przedszkolu

  2 października 2015 roku Punkt Przedszkolny i Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Godowie odwiedził tata Lenki i Kacpra – Pan Piotr Gałka, który jest żołnierzem.

  Podczas wizyty opowiedział  przedszkolakom o swojej służbie, zaprezentował mundur galowy i polowy oraz pokazał podręczne wyposażenie żołnierza. Dzieci z zainteresowaniem oglądały prezentację multimedialną z obchodów Dnia Wojska Polskiego w V Batalionie Strzelców Podhalańskich. Maluchy miały także możliwość przymierzyć żołnierskie nakrycia głowy oraz maskę przeciwgazową. Oglądały również imitację karabinów wojskowych. Chętne dzieci zostały pomalowane pastą maskującą przez naszego gościa.

  Tematyka wojskowa zafascynowała nie tylko chłopców. Dziewczynki także zapragnęły zostać żołnierzami.

  Bardzo dziękujemy Panu Piotrowi za ciekawe spotkanie w naszym przedszkolu.

  Opracowała: Justyna Sepiół

 • Wycieczka rekreacyjno-sportowa

  28 września 2015 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Godowie wraz z opiekunami: p. Anną Kwiecień, p. Teresą Lutrzykowską i p. Jolantą Zapałą wybrali się na basen „Rawszczyzna” do Ostrowca Św.

  Pod opieką ratowników i nauczycieli, którzy czuwali nad bezpieczeństwem, dzieci mogły wykazać się umiejętnością pływania. Miały również wspaniałą okazję korzystać ze wszystkich dostępnych atrakcji, jakimi były: zjeżdżalnia, bicze wodne i jacuzzi.

  Był to kolejny udany wyjazd, który miał na celu przede wszystkim propagowanie wśród naszych uczniów aktywności fizycznej.

  Opracowała: Teresa Lutrzykowska

 • Spotkanie profilaktyczne

  23 września 2015 roku w Szkole Podstawowej w Godowie odbyło się spotkanie z panią Agnieszką Pastuszką – przedstawicielką Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Starachowicach.

  Przebiegało ono w dwóch etapach. Pierwsze spotkanie przeznaczone było dla uczniów klasy piątej i szóstej, natomiast w drugim zebraniu wzięli udział rodzice. Wygłaszając prelekcję pt. „Biorąc - nie jesteś sobą” przekonywała dzieci i rodziców, iż zażywanie narkotyków lub dopalaczy upośledza funkcje mózgu. Biorąc narkotyki, człowiek traci zdolność do efektywnego myślenia i nauki. Uwrażliwiała również wszystkich uczestniczących w prelekcji na to, iż dopalacze oraz narkotyki  są wyjątkowe niebezpieczne. Na dowód tego zaprezentowała krótkie filmy pokazujące osoby uzależnione od wszelkiego rodzaju narkotyków.

  To było bardzo pouczające, ważne i pożyteczne spotkanie.

  Opracowała: Anna Kwiecień

 • „Od najmłodszego, aż po starszaka, wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka”

  18 września 2015 roku już po raz trzeci przedszkolaki z naszej szkoły obchodziły swoje święto.

  W tym dniu dzieci przyszły do przedszkola uśmiechnięte i w dobrym humorze. Od samego rana świetnie się bawiły. Pani Ewa Kosmala i pani Justyna Sepiół przygotowały dla nich wiele atrakcji. Odpowiedni dobór literatury, piosenek i zabaw integracyjnych zainspirował dzieci do okazywania sobie wzajemnej życzliwości. Wspólne zabawy były okazją do czerpania radości z bycia przedszkolakiem. Wszystkie maluchy spotkały się również przy ognisku, gdzie z pomocą rodziców piekły kiełbaski. Z radością uczestniczyły także w zabawach w ogrodzie przedszkolnym.

  Z pewnością ten dzień na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków.

  Opracowała: Justyna Sepiół

 • Sportowe emocje podczas spartakiady osób niepełnosprawnych

  W piątek, 4 września 2015 roku  uczniowie klasy piątej i szóstej Szkoły Podstawowej w Godowie wraz ze swoimi wychowawczyniami: panią Magdaleną Graczak i panią Katarzyną Pocheć byli świadkami niecodziennego wydarzenia. Uczestniczyli bowiem w Spartakiadzie Sportowej Osób Niepełnosprawnych „Golgota Świętokrzyska”, która odbywała się na terenie Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Kałkowie-Godowie.

  Mimo niesprzyjających warunków i deszczowej pogody dzieci przyjemnie spędziły czas. Miały okazję przyglądać się konkurencjom sportowym, w których brały udział osoby niepełnosprawne. Uczniowie chętnie im kibicowali i zagrzewali  zawodników do zaciętej walki. Dzieci miały również możliwość korzystania z ciekawych atrakcji, jakie specjalnie dla nich przygotowano. Mogły także zjeść pieczoną kiełbaskę oraz posmakować znakomitej, polskiej grochówki.

  Ponadto uczniowie naszej szkoły zostali obdarowani upominkami, za które serdecznie dziękujemy organizatorom tego niepowtarzalnego przedsięwzięcia. Ten szczególny dzień na pewno na długo pozostanie w pamięci naszych podopiecznych.

  Opracowała: Magdalena Graczak

   

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Godowie
  Godów 56
 • 41 2721510

Galeria zdjęć