Nawigacja

 • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015

  26 czerwca 2015 roku w Szkole Podstawowej w Godowie uroczyście zakończono mijający rok szkolny 2014/2015.

  O godz. 8:00 cała społeczność szkolna pojawiła się w Sanktuarium  Matki Bożej Bolesnej w Kałkowie-Godowie, aby uczestniczyć we Mszy Św., którą sprawował ksiądz katecheta – Łukasz Pyszczek. Później wszyscy udali się do budynku szkoły, gdzie o godz. 9:30 miały swój początek oficjalne uroczystości, podsumowujące kolejny rok działalności placówki, który obfitował w wiele pozytywnych wydarzeń.

  Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem „Mazurka Dąbrowskiego”. Następnie szóstoklasiści po przekazaniu sztandaru młodszym kolegom z klasy piątej, złożyli ślubowanie. Przyrzekli, iż będą zawsze godnie reprezentować swoją szkołę.

  W dalszej części uroczystości głos zabrała pani dyrektor – Wanda Ciepielewska. Bardzo serdecznie powitała wszystkich zebranych, wśród których znaleźli się uczniowie, rodzice oraz zaproszeni goście. Swą obecnością na zakończeniu roku szkolnego zaszczycili nas: Kustosz Sanktuarium w Kałkowie-Godowie – ks. Zbigniew Stanios, wiceprzewodniczący Rady Gminy w Pawłowie – p. Zdzisław Zapała, przewodnicząca Rady Rodziców – p. Sylwia Dąbrowska oraz jej zastępczyni - pani Renata Nowak

  Następnie na scenie można było podziwiać uczniów klasy szóstej, którzy w tym roku szkolnym zakończyli kolejny etap swojej edukacji, a nadchodzący  rok szkolny 2015/2016 witać będą już  z nowymi kolegami w gimnazjum. Swym  niezwykle humorystycznym występem, przygotowanym pod kierunkiem pani Krystyny Niewczas, rozbawili zebraną publiczność. Szczególnie także  podziękowali nauczycielom i wychowawczyni za wieloletni trud włożony w ich wychowywanie, nauczanie oraz za miłe wspomnienia, które na długo pozostaną  w ich pamięci. Ponadto z łezką w oku przypominali sobie dni spędzone w murach Szkoły Podstawowej w Godowie. Wypełnione były one nie tylko nauką, zdobywaniem solidnego wykształcenia oraz zmierzaniem ku dorosłości, ale także szaloną zabawą, psotami i figlami.

  W dalszej części uroczystości uczniowie klasy piątej zaprezentowali program artystyczny, by pożegnać starszych kolegów, z którymi tyle lat spotykali się na szkolnych korytarzach. Wnet zabrzmiały słowa piosenki „Szczęśliwej drogi już czas” z repertuaru polskiego wokalisty - Ryszarda Rynkowskiego. Na zakończenie występu piątoklasiści obdarowali swoich kolegów skromnymi upominkami i ręcznie wykonanymi medalami.

  Potem przyszła pora na wyróżnienie uczniów, którzy w mijającym roku szkolnym sumiennie wywiązywali się ze szkolnych obowiązków, osiągając tym samym bardzo dobre wyniki w nauce. Nie zapomniano również o tych, którzy godnie reprezentowali szkołę w różnorodnych zawodach sportowych, zdobywając wysokie lokaty. Wzorowi uczniowie odebrali z rąk pani dyrektor świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe,  natomiast  młodzi, uzdolnieni sportowcy - pamiątkowe dyplomy i medale.

  Następnie pani dyrektor życzyła wszystkim słonecznych, radosnych i bezpiecznych wakacji. Po zakończeniu uroczystości uczniowie wraz z wychowawcami udali się do sal, by odebrać swoje cenzurki.

  Opracowała: Magdalena Graczak

 • Już za chwilę…wakacje!

  Już wkrótce upragnione wakacje, dlatego 24 czerwca 2015 roku przedszkolaki wraz z rodzicami oraz paniami: Ewą Kosmalą i Justyną Sepiół postanowiły pożegnać mijający rok szkolny.

  Przy płomieniach ogniska pieczono smakowite kiełbaski. Dodatkowo ogromną frajdę sprawiła maluchom pani Paulina Surowiec, która pięknie pomalowała ich dziecięce twarzyczki. Radosne miny przedszkolaków świadczyły o dobrej zabawie i mile spędzonym czasie.

  Opracowała: Justyna Sepiół

 • Zwiedzamy ciekawe zakątki Polski

  Dnia 8 czerwca 2015 roku dzieci z punktu i oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej w Godowie pod opieką pań: Teresy Lutrzykowskiej, Anny Kwiecień i Jolanty Zapały udali się autokarem na wycieczkę do Kurozwęk i Ujazdu.

  Celem wyjazdu było m.in. zwiedzenie pięknego pałacu z XV wieku, poznanie jego historii, a także obejrzenie lochów pełnych tajemnic i zwierząt w niewielkim zoo. Główną i największą atrakcją wycieczki była możliwość zobaczenia na „własne oczy” prawdziwych bizonów amerykańskich.

  Drugim etapem podróży, który wzbudził wiele emocji, było zapoznanie się z fragmentem historii XVII-wiecznej Polski. Uczestnicy wycieczki z zaciekawieniem wysłuchali legend i opowieści o dziejach zamku w Ujeździe oraz jego fundatorze – Krzysztofie Ossolińskim. Szczególne zainteresowanie wzbudziła ciekawostka dotycząca konstrukcji budowli wzniesionej w oparciu o kalendarz.

  Pogoda i dobre humory dopisywały, a uczniowie mogli podziwiać stada pasących się bizonów i zwiedzać podziemne korytarze pałacu w Kurozwękach.

  Podróż autokarem była urozmaicona różnymi konkursami wiedzy przygotowanymi przez pana przewodnika. Dzieci zmęczone, ale bardzo zadowolone wróciły do Godowa, gdzie czekali już stęsknieni rodzice.

  Serdecznie dziękujemy rodzicom: pani Sylwii Dąbrowskiej, pani Annie Dziułce, pani Dorocie Kaczor oraz panu Piotrowi Sidwie za pomoc w opiece nad dziećmi podczas tej wycieczki.

  Organizator wycieczki: Teresa Lutrzykowska

 • Wolne miejsca w Punkcie Przedszkolnym przy SP w Godowie

  Informujemy, iż Punkt Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Godowie dysponuje jeszcze wolnymi miejscami dla dzieci 3 - 4 letnich.

  Praca dydaktyczno - wychowawcza oraz opiekuńcza prowadzona jest codziennie

  w godzinach od 800 do 1300. Maluchy przebywają w naszej placówce nieodpłatnie.

  Przedszkole zapewnia swoim małym „klientom” nie tylko wychowanie i nauczanie przewidziane w podstawie programowej oraz bezpieczeństwo, ale dodatkowo oferuje zajęcia stymulujące rozwój mowy z logopedą.

  Osoby zainteresowane posłaniem dziecka do naszej placówki prosimy o kontakt osobisty lub telefoniczny-  41 272 15 10.

 • PIKNIK RODZINNY

  1 czerwca 2015 roku w Szkole Podstawowej w Godowie był dniem pełnym życzeń i radości. Obchodzono bowiem trzy ważne uroczystości: Dzień Matki, Dzień Ojca i Dzień Dziecka.

  Licznie przybyłych rodziców i dzieci powitała pani dyrektor - Wanda Ciepielewska, składając świętującym najserdeczniejsze życzenia. Natomiast dzieci wdzięczne mamom i tatusiom za trud wychowania, zaprezentowały im program artystyczny przygotowany pod kierunkiem pani Ewy Kosmali i pani Justyny Sepiół. Rodzice otrzymali również od swoich pociech własnoręcznie wykonane upominki. Następnie wszyscy zostali zaproszeni do wspólnego świętowania w ogrodzie szkolnym, gdzie czekały kiełbaski z grilla oraz stół pełen słodkości.

  Spotkanie przebiegało w radosnej i rodzinnej atmosferze.

  Opracowała: Justyna Sepiół

 • Spotkanie integracyjne z podopiecznymi Warsztatu Terapii Zajęciowej w Godowie

  29.05.2015 r. uczniowie klasy V Szkoły Podstawowej w Godowie już po raz kolejny spotkali się z uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Sanktuarium Bolesnej Królowej Polski w  Kałkowie – Godowie.

  Pani pedagog Małgorzata Mikos przedstawiła swoich niepełnosprawnych podopiecznych oraz w ciekawy sposób opowiedziała o ich życiu.   

  Celem spotkania o charakterze integracyjno - edukacyjnym było wspólne wykonanie figurek z masy solnej i zwierzaków z sianka  oraz zapoznanie uczniów ze specyfiką funkcjonowania warsztatu. Uczniowie mogli przyjrzeć się, w jaki sposób powstają niektóre wyroby w poszczególnych pracowniach, poznali zasady pracy przeróżnych maszyn, urządzeń i przyrządów.

  To miłe spotkanie  zakończyło się słodkim poczęstunkiem i projekcją filmu prezentującego przygotowane przez podopiecznych WTZ przedstawienie teatralne pt.: „Zakochany żebrak”.

  Opracowała: Katarzyna Pocheć

 • Turniejada dla uczniów klas IV – VI Szkoły Podstawowej w Godowie

  28.05.2015 r. w Szkole Podstawowej w Godowie w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich odbyły się rozgrywki sportowe dla uczniów klas IV-VI. Przewidziano także konkurencje, w których uczniowie rywalizowali z nauczycielami. Z uwagi na niesprzyjającą pogodę wszystkie zaplanowane gry i zabawy odbyły się na sali gimnastycznej. Uczestnicy chętnie  współzawodniczyli ze sobą w następujących konkurencjach:

  • biegi: z przeszkodami, z pałeczką lekkoatletyczną, ze skakanką, z łyżeczką i piłeczką, z piłką na czworakach,  z przełożeniem szarfy;
  • skoki: na jednej nodze, z woreczkiem, skok w dal;
  • rzuty: piłką do kosza, piłkami do celu, woreczkami do skrzyni, kółkiem serso;
  • turniejowych:  piłki nożnej, piłki siatkowej.

  Pomimo, że pojedynki były bardzo zacięte, przebiegały w sportowej atmosferze z zachowaniem zasad zdrowej rywalizacji. Po wyczerpujących rozgrywkach zwycięska okazała się  klasa VI. Jak zwykle przy takich imprezach bywa, nie zabrakło emocji i woli walki. Uczestnicy zawodów zostali nagrodzeni słodkimi upominkami.

 • SPORT „NA WESOŁO”

  Dnia 27.05.2015 r. w Szkole Podstawowej w Godowie w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej zorganizowały zabawy sprawnościowe i rozgrywki sportowe dla uczniów klas I – III oraz ich rodziców.

  Wszyscy z wielką radością i zaangażowaniem uczestniczyli w rozgrywanych konkurencjach, takich jak: „Skoki kangurów”, „Kozłowanie piłki”, „Przeciąganie liny”, „Bieg slalomem”, „Toczenie piłki slalomem i z powrotem”, „Wyścigi piłek w rzędach”, „Skoki zajączków” i inne. Dobrej zabawie towarzyszył bezustanny doping i duch zdrowej, sportowej rywalizacji. Zwycięzcy poszczególnych konkurencji w nagrodę otrzymywali lizaki. Niektórym udało się uzbierać pokaźną ich ilość.

  Na koniec na wszystkich uczestników czekała słodka niespodzianka przygotowana przez rodziców.

  Opracowała: Jolanta Zapała

 • „Wasz wysiłek doceniamy, ale dziś my wygrywamy!”

  Tak brzmiał jeden z wielu okrzyków sportowych, które zagrzewały przedszkolaków i rodziców ze Szkoły Podstawowej w Godowie do walki w czasie zabaw i gier sportowych rozgrywanych 26.05.2015 r. w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich.

  Wielka wola zwycięstwa i entuzjazm towarzyszyły zarówno dzieciom jak i rodzicom. Zaproszeni goście mieli okazję przypomnieć sobie zabawy swojego dzieciństwa oraz uczestniczyć w oryginalnych wersjach niektórych gier, takich jak: „Rzut beretem”, „Wyścigi na kocach”, „Załóż spódnicę!”

  Imprezę zorganizowały i przeprowadziły panie: Ewa Kosmala i Justyna Sepiół.

  Opracowała: E. Kosmala

 • Rocznica pacyfikacji wsi Żuchowiec i Gębice

  W niedzielę, 24 maja 2015 roku obchodzono 72. rocznicę I pacyfikacji wsi Żuchowiec i Gębice. Uroczystości odbyły się na skraju pobliskiego lasu, przy jednym z pomników wzniesionych na cześć ofiar hitlerowskich zbrodni dokonanych w 1943 roku.

  Wzięli w nich udział uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Godowie, mieszkańcy okolicznych wsi oraz zaproszeni goście: Wójt Gminy Pawłów – Pan Marek Wojtas, Sekretarz Gminy – Pan Jerzy Kaczor, Kustosz Sanktuarium w Kałkowie-Godowie – Ks. Zbigniew Stanios, wiceprzewodniczący Rady Gminy w Pawłowie – Pan Zdzisław Zapała, wiceprzewodniczący Rady Gminy w Pawłowie – Pan Karol Zuba, członek Rady Miasta Starachowice – Pan Sylwester Kwiecień oraz drużyna strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej w Kałkowie.

  Uroczystość rozpoczęła dyrektor Szkoły Podstawowej w Godowie – Pani Wanda Ciepielewska, która przypomniała tragiczne karty historii z maja i listopada 1943 roku oraz podkreśliła, że naszym moralnym, a także patriotycznym obowiązkiem jest pielęgnowanie pamięci o wszystkich ofiarach tego bestialskiego mordu – i tych rozstrzelanych, i tych, którzy zginęli w płomieniach, i tych, którym udało się przeżyć tamtą gehennę, ale odcisnęła ona w ich umysłach niezatarte piętno. Zwróciła się do wszystkich zebranych z apelem, aby szczera modlitwa, krzepiąca pieśń oraz słowa poety były naszym hołdem złożonym pamięci ofiar tamtych tragicznych wydarzeń.

  Następnie uczniowie Szkoły Podstawowej w Godowie zaprezentowali montaż słowno-muzyczny przygotowany pod kierunkiem Pani Magdaleny Graczak, Pani Anny Kwiecień i Pana Dariusza Dygasa, który nawiązywał do bolesnych wydarzeń z czasów II wojny światowej. Dzieci z wielkim przejęciem recytowały wzruszające utwory poetyckie, a chór szkolny zachwycał wszystkich zebranych pięknym wykonaniem piosenek o tematyce patriotycznej i żołnierskiej. Na koniec swojego występu uczniowie zgodnie przyrzekli, że będą czcili pamięć poległych i nigdy nie zapomną o naszej burzliwej przeszłości.

  W intencji wszystkich pomordowanych została odprawiona msza święta, którą celebrował Ks. Kustosz Zbigniew Stanios. W wygłoszonej homilii podkreślił, jak ważne jest krzewienie uczuć patriotycznych wśród młodego pokolenia i pamięć o polskiej historii.

  Uroczystość zakończyła się złożeniem wieńców na płycie pomnika przez przybyłe delegacje.

 • Europejski Dzień Języków Obcych

  15 maja 2015r. w Szkole Podstawowej w Godowie świętowaliśmy Dzień Języków Obcych. W tym dniu uczniowie naszej szkoły mogli poszerzyć swoją wiedzę o Krajach Unii Europejskiej oraz wziąć udział w różnorodnych zabawach i konkursach językowych.

  Program imprezy składał się z dwóch części. Część artystyczną przygotowali uczniowie klasy VI pod okiem p. Krystyny Niewczas. W trakcie występu pt. „Podróż Krajami Europy” dowiedzieliśmy się różnych ciekawostek o krajach europejskich takich jak: Wielka Brytania, Niemcy, Włochy, Francja, Grecja, Hiszpania oraz Polska. Nasi artyści zapewnili nam świetną zabawę podczas humorystycznych scenek, przerywanych akcentami w postaci piosenek z różnych państw.

  W dalszej części programu uczniowie wszystkich klas brali udział w Konkursie Wiedzy o Krajach anglo- i niemieckojęzycznych. Uczestnicy zmagali się z pytaniami dotyczącymi języków, kultury i zwyczajów tych państw. Zwycięzcy otrzymali słodkie upominki.

  W następnej konkurencji uczestniczyli uczniowie klas IV-VI. Spośród nich wybrane zostały drużyny, których zadaniem było napisanie i przetłumaczenie jak największej liczby słówek w języku angielskim i niemieckim w ciągu jednej minuty. W rywalizacji zwyciężyła klasa VI, która została nagrodzona słodkościami oraz gorącymi oklaskami.

  Tegoroczne obchody Dnia Języków Obcych łączące zabawę z nauką dostarczyły wielu niezapomnianych wrażeń i emocji uczniom naszej szkoły.

  Imprezę zorganizowały p. Krystyna Niewczas i p. Ewelina Lipa.

  Opracowała: Ewelina Lipa

 • Wycieczka rekreacyjno-sportowa na basen „Rawszczyzna” do Ostrowca Św.

  Dnia 12.05.2015 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Godowie wraz z opiekunami: p. Anną Kwiecień, p. Teresą Lutrzykowską i p. Jolantą Zapałą wybrali się na basen „Rawszczyzna” do Ostrowca Św.

  Pod opieką ratowników i opiekunów, którzy czuwali nad bezpieczeństwem, dzieci mogły wykazać się umiejętnością pływania oraz korzystać ze wszystkich dostępnych atrakcji: zjeżdżalni, biczów wodnych oraz jacuzzi.

  Po dwugodzinnych szaleństwach w basenie wszyscy udali się do Mc Donalds. Był to kolejny udany wyjazd mający na celu upowszechnianie aktywności fizycznej. Następny wyjazd już po wakacjach.

  Opracowała: Jolanta Zapała

 • Święto Konstytucji 3 Maja

  5 maja 2015 roku w Szkole Podstawowej w Godowie odbyła się akademia z okazji 224. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

  Apel miał formę krótkich inscenizacji, które zostały przygotowane przez uczniów klasy czwartej, piątej i szóstej pod kierunkiem pani Magdaleny Graczak. O piękną oprawę muzyczną akademii zadbał chór szkolny wraz z opiekunem – panem Dariuszem Dygasem.

  W trakcie przedstawienia przypomniano zebranym tragiczny moment w historii naszego kraju, jakim był pierwszy rozbiór Polski. Następnie na specjalnie zwołanej konferencji prasowej zjawił się sam król Stanisław August Poniatowski z Izabelą Branicką. Opowiedział o okolicznościach uchwalenia pierwszej w Europie i drugiej na świecie konstytucji.

  Na koniec głos zabrała pani dyrektor – Wanda Ciepielewska. Serdecznie podziękowała uczniom i nauczycielom za przygotowanie uroczystości.

  Opracowała: Magdalena Graczak

 • XV Gminny Konkurs Ortograficzny

  30 kwietnia 2015 roku Kinga Łodej i Kinga Serafin – uczennice klasy szóstej Szkoły Podstawowej w Godowie wzięły udział w XV Gminnym Konkursie Ortograficznym w Zespole Szkół w Chybicach.

  Wielkim sukcesem może pochwalić się Kinga Łodej, która zajęła ex aequo z uczennicą z Zespołu Szkół w Chybicach zaszczytne pierwsze miejsce.

  Serdecznie Kindze gratulujemy i życzymy dalszych, równie wspaniałych sukcesów.

  Opracowała: Magdalena Graczak

 • I GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY pt. „MAŁY MATEMATYK”

  24 kwietnia 2015 roku uczennice Szkoły Podstawowej w Godowie wzięły udział w konkursie matematycznym, który został zorganizowany po raz pierwszy przez Szkołę Podstawową w Radkowicach.

  Naszą szkołę reprezentowały: uczennica klasy II  - Aleksandra Piwnik, przygotowana przez wychowawczynię Teresę Lutrzykowską oraz Paulina Pająk – uczennica klasy trzeciej i podopieczna pani Jolanty Zapały.

  Wspaniałym sukcesem może pochwalić się drugoklasistka – ALEKSANDRA PIWNIK, która zajęła I  miejsce. Serdecznie jej gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

   Opracowała: Teresa Lutrzykowska

 • XV edycja Powiatowego Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej w Starachowicach pt. „Kocham moją Ojczyznę”

  16 kwietnia 2015 roku uczniowie klasy drugiej – Filip Kostrzewa i Karolina Pająk ze Szkoły Podstawowej w Godowie - wzięli udział w XV edycji Powiatowego Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej w Starachowicach.

  Wyróżnienie otrzymała Karolina Pająk, która została przygotowana przez panią Teresę Lutrzykowską. Serdecznie Karolinie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w zmaganiach recytatorskich.

  Warto wspomnieć, iż organizatorzy przygotowali ciekawą niespodziankę dla uczestników konkursu w postaci zwiedzenia Muzeum Przyrody i Techniki im. Jana Pazdura w Starachowicach.

  Opracowała: Teresa Lutrzykowska

 • SP Godów w dziesiątce najlepszych drużyn w województwie

  16 kwietnia 2015 roku na trasach przełajowych przy Klasztorze Pokamedulskim w Rytwianach odbyły się zawody finałowe Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Indywidualnych Biegach Przełajowych oraz Drużynowych Biegach Przełajowych dziewcząt i chłopców. Znakomicie na dystansie 500m spisali się uczniowie Szkoły Podstawowej w Godowie. Paweł Mikos zajął 4, a Kuba Styczyński 9 miejsce. W kategorii dziewcząt należy pochwalić Katarzynę Zarychtę, która na tym dystansie zajęła miejsce 16. Natomiast wśród chłopców biegnących na dystansie 1000m najlepiej spisał się Piotr Mikos, który uplasował się na 6 miejscu. Bardzo dobrze spisał się także Maciej Styczyński, który zajął 19 miejsce. Pochwały należą się także młodszym uczestnikom tego biegu; Maciejowi Bidzińskiemu, Kamilowi Kwietniowi, Wiktorowi Dulębie oraz Patrykowi Łodejowi, którzy drużynowo uplasowali się na 9 miejscu. Opiekunem zespołu jest Krzysztof Moskal.

 • Nie pal przy mnie, proszę!

  Dnia 14.04.2015 r. w Szkole Podstawowej w Godowie odbyło się spotkanie klas I – III z pielęgniarką z Ośrodka Zdrowia w Kałkowie p. Bogumiłą Zarychtą w ramach realizowanego programu antytytoniowego ,,Nie pal przy mnie, proszę!” organizowanego przez Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Starachowicach.

  Pani pielęgniarka wyjaśniła dzieciom, dlaczego powinniśmy dbać o swoje zdrowie oraz poinformowała, co najbardziej szkodzi naszemu zdrowiu. Przekazała podstawowe wiadomości o papierosach, które zawierają różne toksyczne składniki, takie jak nikotynę, sole, amoniak i glicerynę. Wspomniała też o drugim niebezpiecznym nałogu, jakim jest alkoholizm. Przybliżyła dzieciom istotę stanu uzależnienia oraz wymieniła jego skutki.

  Prelegentka uświadomiła uczniom, że to oni są szczególnie zagrożeni negatywnymi skutkami wdychania dymu tytoniowego. Do tych najbardziej szkodliwych należą: niski wzrost, ryzyko zachorowalności na choroby układu krążenia, układu oddechowego oraz nowotwory. Dzieci, które mają kontakt z dymem tytoniowym, mają obniżoną odporność, mniej ważą, osiągają gorsze wyniki w nauce oraz w sporcie.

  Opracowała: Jolanta Zapała

 • Trzecie miejsce SP Godów w powiatowym Turnieju BRD

  14 kwietnia 2015 roku na terenie Szkoły Podstawowej Nr 9 w Starachowicach odbyły się eliminacje powiatowe dla uczniów szkół podstawowych w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Organizatorami konkursu są Automobilklub Kielecki Oddział Starachowice, Komenda Powiatowa Policji w Starachowicach, Powiat Starachowicki oraz Stowarzyszenie Bezpieczny Powiat Starachowicki we współpracy ze Szkołą Podstawową Nr 9 w Starachowicach oraz Harcerską Grupą Ratowniczą.

  W zawodach udział wzięło 8 drużyn reprezentujących szkoły podstawowe z terenu naszego powiatu. Zawodnicy, podobnie jak na etapie gminnym, najpierw pisali test wiedzy z zakresu przepisów ruchu drogowego. W następnej kolejności wykonywali zadanie dotyczące udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Na końcu sprawdzane były ich umiejętności z prawidłowej jazdy rowerem. Znakomicie spisała się w tych zmaganiach reprezentacja SP Godów, która –  plasując się za SP Brody i SP Parszów – wywalczyła brązowy medal.

  W klasyfikacji indywidualnej najlepszą okazała się reprezentantka SP Godów – Martyna Bidzińska. Puchar, medale i upominki wręczał naszej drużynie Prezes Starachowickiego Oddziału Kieleckiego Automobilklubu pan Roman Jabłczyński.

 • Awans SP Godów do etapu powiatowego w Turnieju BRD.

  9 kwietnia 2015 roku w Szkole Podstawowej w Dąbrowie odbył się etap gminny Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W części teoretycznej dzieci rozwiązywały dwuczęściowy test z przepisów ruchu drogowego. W części praktycznej uczniowie mieli do pokonania rowerowy tor sprawnościowy oraz odpowiadały z zagadnień związanych z zasadami udzielania pierwszej pomocy. O awans do etapu powiatowego walczyły reprezentacje siedmiu  szkół, wśród nich także reprezentacja Szkoły Podstawowej w Godowie. Drużyna  w składzie: Martyna Bidzińska, Kinga Łodej, Piotr Mikos i Maciej Styczyński (opiekun Krzysztof Moskal), zajmując drugą lokatę, wywalczyła awans do dalszego etapu.  Puchar, dyplom oraz upominki naszej drużynie wręczali Wójt Gminy Pawłów pan  Marek Wojtas i Kierownik Referatu Oświaty Kultury i Sportu pani Róża Koszarska-Duda.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Godowie
  Godów 56
 • 41 2721510

Galeria zdjęć