Nawigacja

 • Wyniki rekrutacji w Szkole Podstawowej w Godowie

  W miesiącach marzec – kwiecień 2016 r. , w terminach zgodnych z harmonogramem zawartym w Zarządzeniu Wójta Gminy Pawłów Nr 11/16 z dnia 5 lutego 2016 r., przeprowadzono postępowanie rekrutacyjne oraz uzupełniające do punktu przedszkolnego, oddziału przedszkolnego oraz do klasy pierwszej szkoły podstawowej na rok szkolny 2016/2017.

  W wyniku przeprowadzonych czynności ustalono listy dzieci przyjętych do poszczególnych oddziałów:

  • do Punktu Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Godowie zostało przyjętych na rok szkolny 2016/2017 19 dzieci (6 wolnych miejsc);
  • do oddziału przedszkolnego (kl. 0) będzie uczęszczać w przyszłym roku szkolnym 25 dzieci;
  • w klasie I Szkoły Podstawowej w Godowie będzie się uczyć w roku szkolnym 2016/2017 10 uczniów.
 • Zajęcia otwarte w klasie I z edukacji polonistycznej

  Dnia 13 kwietnia 2016 r. w Szkole Podstawowej w Godowie, w klasie I odbyły się zajęcia otwarte z edukacji polonistycznej. Uczniowie z wychowawczynią - panią Jolantą Zapała - na zajęcia zaprosili dyrektor szkoły panią Wandę Ciepielewską i rodziców.

  Tematem zajęć była debata o dobrym wychowaniu na podstawie wiersza pt. ,,Kwoka” Jana Brzechwy. Pierwszoklasiści po raz pierwszy uczestniczyli w dyskusji, lecz wspaniale sprawdzili się na każdym jej etapie. Wykazali się dużą aktywnością, zaangażowaniem, a także tolerancją oraz zrozumieniem dla odmiennych poglądów i opinii. Odważnie dyskutowali prezentując i uzasadniając swoje zdania oraz sprawnie wykonywali wszystkie ćwiczenia redakcyjne i manualne (układanie zdań z rozsypanek wyrazowych, wycinanie).

  Ta niecodzienna lekcja była nie tylko bardzo interesująca i niezwykle kształcąca. Wywołała także dużo emocji – zarówno wśród dzieci i jak i rodziców, także uśmiech na twarzy, bowiem niektóre wypowiedzi dzieci były w oczach rodziców zabawne, ale jednocześnie dawały powód do dumy.

  Zajęcia zostały przez rodziców ocenione jako ciekawe i wartościowe, ale były jednocześnie znakomitą okazją do spotkania i wspólnej rozmowy w miłej atmosferze.

  Opracowała: Jolanta Zapała

 • SP Godów mistrzem Gminy Pawłów w Drużynowych Biegach Przełajowych

  Dnia 13.04.2016r. w Pawłowie odbyły się zawody gminne w Indywidualnych i Drużynowych Biegach Przełajowych.

  Świetnie zaprezentowała się w nich reprezentacja chłopców ze Szkoły Podstawowej w Godowie, która uplasowała się na najwyższym stopniu podium i uzyskała tym samym tytuł mistrza Gminy Pawłów w Drużynowych Biegach Przełajowych.

  W rywalizacji indywidualnej na dystansie 1000m chłopcy z Godowa ustrzelili dublet. Mistrzem Gminy Pawłów został Paweł Mikos, wicemistrzem – Kamil Kwiecień. Słowa uznania należą się także Katarzynie Zarychcie, która w kategorii dziewcząt została wicemistrzem gminy na dystansie 500m.

  Drużyna chłopców ze Szkoły Podstawowej w Godowie wystąpiła w składzie: Damian Bidziński, Maciej Bidziński, Dominik Bonia, Kamil Kwiecień, Paweł Mikos, Jakub Nowak. Opiekunem zespołu jest Krzysztof Moskal.

  Kolejnym etapem startów naszych uczniów będą już mistrzostwa województwa.

 • Lekcja otwarta w klasie drugiej

  7 kwietnia 2016 roku uczniowie klasy drugiej Szkoły Podstawowej w Godowie uczestniczyli w lekcji otwartej z edukacji polonistycznej. Zaproszeni na nią byli: dyrektor szkoły – pani Wanda Ciepielewska oraz rodzice drugoklasistów.

  Na początku lekcji uczniowie bawili się w zajączki, które witały przybyłych gości. Następnie wychowawczyni klasy odczytała list od pani Wiosny. Po jego wysłuchaniu dzieci rozwiązywały zagadki o wiośnie i przypinały rysunki (oznaki wiosny) obok postaci pani Wiosny.

  W następnej części uczniowie wysłuchali utworu poetyckiego pt. „Idzie Wiosna” Ewy Szelburg-Zarembiny. Po omówieniu wiersza dzieci, pracując w grupach, miały za zadanie napisać wiersz o wiośnie. Po odczytaniu utworów, uczniowie brali udział w zabawie pod nazwą „Bocian i żaby” przy utworze skomponowanym przez A. Vivaldiego „Cztery pory roku”. Po zabawie drugoklasiści układali przysłowia z rozsypanki wyrazowej, a po wyjaśnieniu ich znaczenia, zapisali przysłowia w swoich zeszytach. Następnie rysowali wybraną oznakę wiosny.

  Na zakończenie dzieci, rodzice oraz wychowawczyni złożyli życzenia urodzinowe i zaśpiewali „Sto lat” uczennicy, która w tym dniu obchodziła swoje święto. Rodzice zadowoleni z faktu, że mogli obejrzeć pociechy podczas pracy na zajęciach, serdecznie dziękowali pani dyrektor i wychowawczyni.

  Dziękuję gościom  za udział w lekcji oraz uczniom klasy drugiej za piękną pracę.

  Opracowała: Anna Kwiecień

 • Konkurs czytelniczy „Książka naszych marzeń”

  W środowe przedpołudnie, 23 marca 2016 roku w Szkole Podstawowej w Godowie nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu czytelniczego pod hasłem „Książka naszych marzeń”, w którym udział wzięli uczniowie klas IV-VI. Za przygotowanie konkursu byli odpowiedzialni: pan Radosław Guzek i pani Magdalena Graczak. Głównym jego celem było przede wszystkim upowszechnianie wśród uczniów czytelnictwa oraz zachęcenie ich do czytania szkolnych lektur.

  Uczniowie poszczególnych klas, uczestniczący w czytelniczych zmaganiach, mieli za zadanie zapoznać się z książką wybraną przez organizatorów konkursu. Miał on formę testu, który uczniowie  rozwiązywali samodzielnie. Każdej z grup wiekowych przypadł inny tytuł.

  Oto zwycięzcy:

  Klasa IV

  1. miejsce – Paulina Pająk

  2. miejsce – Katarzyna Zarychta

  3. miejsce – Magdalena Podbilska

  Klasa V

  1. miejsce – Piotr Sidwa

  2. miejsce – Aleksandra Dekiel

  3. miejsce – Karolina Dziułka

  Klasa VI

  1. miejsce –  Kacper Kaźmierczyk

  2. miejsce –  Piotr  Gadowski

  3. miejsce – Karolina  Bidzińska

  Laureaci konkursu zostali nagrodzeni  dyplomami oraz drobnymi upominkami. Wszystkim uczestnikom czytelniczych zmagań serdecznie gratulujemy, dziękujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

  Opracowała: Magdalena Graczak

 • Wielkanocny konkurs - Frohe Ostern

  23 marca 2016 roku w Szkole Podstawowej w Godowie został rozstrzygnięty konkurs na Najpiękniejszą Kartkę Wielkanocną z życzeniami w języku niemieckim.

  W ramach konkursu uczniowie mieli zaprojektować i wykonać ciekawą, oryginalną kartkę wielkanocną oraz dołączyć do niej życzenia w języku niemieckim. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych: w klasach I-III i IV-VI. Jego celem było kultywowanie zwyczaju wysyłania tradycyjnych kartek świątecznych oraz poszerzenie słownictwa dotyczącego Świąt Wielkanocnych.

  Komisja konkursowa, w skład której weszły: pani Krystyna Niewczas, pani Ewa Kosmala i pani Ewelina Lipa, otrzymała 30 prac uczniów różnych klas. Biorąc pod uwagę takie kryteria, jak: pomysłowość, estetyka i samodzielność wykonania kartek oraz poprawność językową życzeń, jury oceniło prace.

  A oto lista nagrodzonych uczniów.

  W kategorii klas I-III nagrody otrzymali:

  I miejsce: Karolina Pająk -  kl. III

  II miejsce: Julia Kaczor – kl. III

  III miejsce: Aleksandra Racka – kl. I

  Wyróżnienie: Martyna Dziułka – kl. II

  W kategorii klas IV-VI zostali nagrodzeni:

  I miejsce: Katarzyna Zarychta – kl. IV

  II miejsce: Marcelina Wróblewska -  kl. V

  III miejsce: Aleksandra Dekiel – kl. V

  Wyróżnienie: Adrian Pocheć – kl. IV

  Laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. Wszystkie prace zostały wyeksponowane na głównej gazetce szkolnej. Uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i dziękujemy.

  Opracowała: Ewelina Lipa

 • Uczniowie SP Godów 3 drużyną w półfinale wojewódzkim w Drużynowym Tenisie Stołowym

  22.03.2016r. w Gimnazjum Publicznym w Mircu odbyły się wojewódzkie zawody półfinałowe w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. Bardzo dobrze zaprezentowała się w nich reprezentacja męska Szkoły Podstawowej w Godowie. Chłopcy wygrywając z SP Momina 3:1 i z SP Piórków 3:0 zajęli trzecie miejsce, potwierdzając tym samym przynależność do ścisłej czołówki województwa w tej dyscyplinie sportowej. 

  Szkołę Podstawową w Godowie reprezentowali: Bidziński Damian, Łodej Patryk, Kwiecień Kamil. Opiekunem drużyny jest Krzysztof Moskal.

 • Konkurs czytelniczy w klasach I-III

  Szkoła Podstawowa w Godowie w roku szkolnym 2015/2016 przystąpiła do programu „Książki naszych marzeń”, którego celem jest rozwijanie zainteresowań uczniów poprzez promocję czytelnictwa wśród dzieci.

  W ramach tego programu 18 marca 2016 roku w klasach I-III odbył się konkurs czytelniczy, który wymagał przekrojowej znajomości wierszy Jana Brzechwy, treści lektur takich jak: „Zaczarowana zagroda”, „Nie płacz, koziołku”, „Anaruk chłopiec z Grenlandii”, „Puc, Bursztyn i goście”. Uczniowie wykazali się świetną znajomością treści wyżej wymienionych książek.

  Laureatami konkursu zostali:

  I miejsce

  Julia Ciepielewska – klasa I

  Kinga Kaźmierczyk – klasa II

  Karolina Pająk – klasa III

  II miejsce

  Aleksandra Racka – klasa I

  Anna Talik – klasa II

  Aleksandra Piwnik – klasa III

  Julia Kaczor – klasa III

  III miejsce

  Wiktoria Pocheć – klasa I

  Weronika Rycombel – klasa I

  Piotr Przygoda – klasa II

  Krystian Rycombel – klasa III

  Każdy uczestnik otrzymał dyplom oraz drobny upominek. Wszystkim laureatom i uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy.

  Za organizację i przebieg konkursu odpowiadały nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej: Anna Kwiecień, Teresa Lutrzykowska i Jolanta Zapała.

  Opracowała: Jolanta Zapała

 • Pierwszy Dzień Wiosny na sportowo!

  21 marca 2016 roku z okazji Pierwszego Dnia Wiosny w Szkole Podstawowej w Godowie zorganizowano Turniej Sportowy. Jego uczestnikami byli uczniowie klas IV-VI, natomiast organizacją imprezy zajął się nauczyciel wychowania fizycznego – pan Krzysztof Moskal. Nad jej sprawnym przebiegiem czuwali również wychowawcy klas.

  Uczniowie brali udział w różnorodnych konkurencjach rzutnych, skocznych i bieżnych. Każdy z zawodników miał szansę wykazać się własnymi sportowymi umiejętnościami i mógł zaimponować przeciwnikom z innych drużyn klasowych swoją wolą walki.

  Rywalizacja zespołów była bardzo zacięta. Uczestnicy szkolnych zawodów wkładali dużo siły oraz serca w to, aby to ich drużyna odniosła zwycięstwo. Niezwykłe emocje towarzyszyły wszystkim do ostatniej sekundy, a głośny i wspaniały doping trwał także do samego końca.

  Najwięcej punktów zanotowała na swoim koncie klasa V i to jej uczniowie mogli w tym szczególnym dniu cieszyć się z odniesionego triumfu  nad innymi drużynami.

  To był bardzo emocjonujący dzień!

  Opracowała: Magdalena Graczak

 • Powitanie wiosny

  W poniedziałek, 21 marca 2016 roku uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej w Godowie wraz ze swoimi wychowawczyniami wybrali się na wycieczkę nad zaporę „Wióry”. Celem wyjścia było pożegnanie zimy, dlatego zabrano ze sobą wykonane wcześniej Marzanny, które symbolizowały zimę.

  Po przybyciu na miejsce, dzieci spaliły kukły w ognisku, które przygotowali rodzice. Następnie przy ognisku uczniowie śpiewali piosenki i recytowali wiersze o nadchodzącej wiośnie. Po jej powitaniu dzieci urządziły sobie piknik. Piekły ziemniaki i smażyły kiełbaski, które z  apetytem zjadły, ponieważ przeszły dość długi odcinek drogi. Po posiłku rozpoczęły się różne zabawy, m.in.: zabawa w chowanego, berek, gra w piłkę nożną.

  Uczniowie zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do szkoły, gdzie czekali na nich rodzice.

  Opracowała: Anna Kwiecień

 • Wiosnę witamy - zimę żegnamy

  21 marca 2016 roku dzieci uczęszczające do „zerówki” i Punktu Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Godowie wybrały się na wspólny spacer po okolicy w poszukiwaniu oznak wiosny.

  Maluchy wzięły ze sobą słomianą Marzannę - symbol odchodzącej zimy. Aby tradycji stało się zadość, kukła ta została spalona, a zima pożegnana głośnymi okrzykami:

  „Marzanno, Marzanno, Ty zimowa panno!

  Ciebie pożegnamy, wiosnę powitamy!”

  Następnie z gałązką wiosennego gaiku przedszkolaki wróciły do szkoły. Wszyscy są przekonani, że zimowa aura odeszła na dobre.

  Opracowała: Justyna Sepiół

 • Tydzień matematyki

  Z okazji Światowego Dnia Liczby π w Szkole Podstawowej w Godowie w dniach 14-21 marca 2016 r. trwał Tydzień Matematyki. Zgodnie z programem miały miejsce:

  • 14.03. - prezentacja plakatów w holu szkoły wykonanych przez uczniów klas I-VI promujących naukę matematyki z okazji Światowego Dnia Liczby π.
  • 15.03. - rozwiązywanie przez uczniów klas I-VI zagadek, rebusów oraz krzyżówek matematycznych, czyli „Matematyczne łamanie głowy”.
  • 16.03. – wystawa prac plastyczno-statystyczny przygotowany przez uczniów klas IV-VI pt. „Szkoła w liczbach”.
  • 17.03. – po raz kolejny braliśmy udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur 2016”. Miłośnicy Królowej Nauk musieli zmierzyć się z zadaniami o rożnym stopniu trudności, wykazać się bardzo dobrą wiedzą matematyczną oraz umiejętnościami rozwiązywania zadań nietypowych. W tegorocznym konkursie swoja wiedzę sprawdzało 20 uczniów z klas II-VI. Po zakończonym konkursie każdy z uczestników otrzymał pamiątkową układankę przestrzenną. Z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu.
  • 18.03. - rozwiązywanie przez uczniów klasy VI testu wiadomości z wykorzystaniem liczby π. Uczniowie odpowiadali na pytania związane z liczbą π, przekształcali wzory, obliczali pola kół, długości okręgów, itp.

  Podsumowanie Tygodnia Matematyki oraz uroczyste wręczenie dyplomów i upominków odbyło się 22 marca 2016 r. podczas apelu na długiej przerwie. Matematycznie aktywną klasą nr 1 w naszej szkole została klasa IV, która wygrała konkurs na najlepszy plakat promującego naukę matematyki oraz konkurs plastyczno-statystyczny pt. „Szkoła w liczbach”. Mistrzem liczby π spośród uczniów klasy VI został Piotr Gadowski, który najlepiej napisał test wiedzy o liczbie pi. Serdecznie gratulujemy!

  Organizując Tydzień Matematyki w naszej szkole najważniejsza była dobra zabawa i oswojenie młodych ludzi z matematyką. Chcemy, aby o urokach matematyki i liczby pi pamiętali nie tylko uczniowie zainteresowani przedmiotem, ale wszyscy nasi milusińscy. Mamy nadzieję, że nam się to udało.

  Organizator: Renata Radecka

 • Dzień Otwarty w przedszkolu

  18 marca 2016 roku w Punkcie Przedszkolnym przy Szkole Podstawowej w Godowie zorganizowano „Dzień Otwarty” dla przyszłorocznych przedszkolaków i ich rodziców. Spotkanie to było doskonałą okazją do poznania naszej placówki i jej oferty edukacyjnej.

  Przybyłych gości powitała pani dyrektor – Wanda Ciepielewska. Przedszkolaki przygotowały dla młodszych kolegów inscenizację pt. „Trzeba lubić zwierzaki”. Był  również czas na wspólne zabawy w przygotowanych kącikach.

  Wszyscy zainteresowani posłaniem dziecka do naszej placówki  zostali zapoznani z procedurą rekrutacji oraz zaproszeni wraz ze swoimi pociechami na zajęcia adaptacyjne, które odbędą się w czerwcu.

  Dzień Otwarty w przedszkolu  został  zorganizowany przez panią Justynę Sepiół.

  Opracowała: Justyna Sepiół

 • Słuchamy i znamy bajki

  Hasło to towarzyszyło cyklowi spotkań przedszkolaków ze Szkoły Podstawowej w Godowie z literaturą dla dzieci.

  Przygodę z książką rozpoczęły prezentacje wybranych pozycji literackich przez zaproszonych rodziców. Dzieci z zainteresowaniem słuchały bajek i chętnie o nich rozmawiały. Uzyskaną wiedzę na temat książek dla dzieci, przedszkolaki zaprezentowały na imprezie, która odbyła się 17 marca 2016 roku.

  Było to podsumowanie zajęć wprowadzających w świat  książki i zachęcających do czytania. Podczas uroczystości przedszkolaki rozwiązywały zagadki słowne, odgadywały tytuły bajek oraz  rozpoznawały postacie z książek.

  Na zakończenie spotkania odbyło się ogłoszenie wyników konkursu plastycznego pod hasłem: „Mój ulubiony bohater literacki”. Z oddziału przedszkolnego nagrodzono prace wykonane przez Franciszka Piątka, Patrycję Dekiel oraz Maję Jasztal. Natomiast z punktu przedszkolnego jury przyznało nagrody Antoninie Surowiec, Maciejowi Mazurowi i Kacprowi Jankowskiemu.

  Dzieci zgodnie stwierdziły, że książki są bogactwem wiedzy, a ich słuchanie to wielka przyjemność. Imprezę zorganizowały nauczycielki wychowania przedszkolnego: Ewa Kosmala i Justyna Sepiół.

  Opracowała: Ewa Kosmala

 • Magia chemii i fizyki

  14 marca 2016 r. do Szkoły Podstawowej w Godowie zawitał „Geo-Odkrywca”. Pan Karol zaprosił naszych uczniów na przedstawienie połączone z kreatywną zabawą i nauką.

  Podczas pokazu dzieci zapoznały się w sposób zabawny i ciekawy z podstawowymi prawami przyrody. Pan Karol dąży do tego, aby uczniowie szkół podstawowych już teraz pokochali przedmioty ścisłe i - rozpoczynając naukę w gimnazjum - postrzegali chemię czy fizykę jako nauki pasjonujące oraz warte poznania.

  Pokaz obejmował takie zagadnienia jak:

  • elektrostatyka,
  • elektryka,
  • eksperymenty z użyciem środków dostępnych w kuchni,
  • wiry pierścieniowe,
  • gazy techniczne,
  • wapń a mocne kości,
  • ciecz nienewtonowska,
  • bezpieczeństwo podczas eksperymentowania w domu,
  • zabawy naszymi zabawkami naukowymi,
  • zabawy w grupach,
  • dlaczego w kranie mamy czystą wodę.

  Podczas interesujących warsztatów dzieci dowiedziały się, skąd chmury czerpią wodę, dlaczego wieje wiatr i co się dzieje z wodą pod wpływem różnych temperatur. Nie zabrakło także intrygujących doświadczeń, dzięki którym uczniowie mogli poczuć się jak prawdziwi naukowcy. Dowiedli również, że kostka lodu może utrzymać się na cienkiej nitce. Przy użyciu plastikowych butelek i wody „wytworzyli” obłoczki.

  Zaciekawione światem przyrody dzieci postanowiły jeszcze baczniej obserwować otaczające nas środowisko i odkrywać kolejne tajemnice.

  Opracowała: Teresa Lutrzykowska

 • Jak przedszkolaki wiosnę przyśpieszyły

  Mimo że za oknem zimno i szaro, w Punkcie Przedszkolnym przy Szkole Podstawowej w Godowie, w piątek 4 marca 2016 roku, zrobiło się zielono i wiosennie.

  Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola w zielonych ubraniach, a działania edukacyjne skupione były wokół koloru zielonego. Przedszkolaki brały udział w „zielonych zabawach”, poznawały zielone zwierzęta oraz słuchały bajki ekologicznej o zielonej krainie. Ozdabiały również swoje kanapki zielonymi warzywami, takimi jak: rzeżucha, sałata, szczypiorek, ogórek. Założyły także przedszkolną uprawę nowalijek.

  „Zielony dzień” w przedszkolu, zorganizowany przez panią Justynę Sepiół, przyniósł dzieciom wiele radości. Teraz wszyscy z utęsknieniem czekamy na ciepłą i zieloną wiosnę za oknem.

  Opracowała: Justyna Sepiół

 • Puzzle i układanki edukacyjne to dobra zabawa i nauka

  1 marca 2016 roku do Przedszkolnego Turnieju Układania Puzzli przystąpiły dzieci z oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej w Godowie.

  Zawody poprzedziły żmudne przygotowania i ćwiczenia. Wesoła zabawa oraz emocje związane z rywalizacją nagrodziły wysiłek przedszkolaków. Mistrzem w układaniu puzzli został Jakub Wiśniewski, 2. miejsce zajęła Lena Dwojak a 3. miejsce - Filip Cieślik. Wyróżnienie natomiast otrzymała Karolina Murzyn. Zwycięzcy zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami i drobnymi upominkami. Szczególny charakter tego dnia podkreślił wspólny, słodki poczęstunek.

  Przedszkolaki z entuzjazmem wyraziły chęć uczestniczenia w podobnych zawodach w przyszłości.

  Turniej przygotowała i przeprowadziła pani Ewa Kosmala przy współudziale pań: M. Przygody, E. Gałuszkiewicz i M. Wójcik.

  Opracowała: Ewa Kosmala

 • Nauczyciele czytają uczniom

  W poniedziałek, 29 lutego 2016 roku uczniowie klasy drugiej Szkoły Podstawowej w Godowie gościli panią Katarzynę Pocheć – nauczycielkę matematyki i panią Magdalenę Graczak - nauczycielkę języka polskiego.

  Panie przyjęły zaproszenie od dzieci, aby im poczytać. Zaprezentowały tym razem zaciekawionym drugoklasistom legendy dotyczące regionu świętokrzyskiego.

  Książki, które wykorzystano na zajęciach, zostały zakupione, dzięki udziałowi szkoły w rządowym programie „Książki naszych marzeń”.

  Opracowała: Anna Kwiecień

 • Piątoklasiści czytają utwory Henryka Sienkiewicza

  26 lutego 2016 roku w Szkole Podstawowej w Godowie pani Magdalena Graczak przeprowadziła w klasie piątej lekcję wychowawczą poświęconą roli książki w życiu każdego człowieka. Zajęcia miały również na celu rozpowszechnianie czytelnictwa wśród uczniów oraz  zachęcenie ich do częstszego odwiedzania biblioteki szkolnej i nie tylko.

  Z tego względu, iż jednym z patronów roku 2016 został wybrany Henryk Sienkiewicz, uczniowie klasy piątej podczas lekcji wychowawczej słuchali utworów napisanych przez tego wybitnego, polskiego pisarza, nagrodzonego za swe imponujące osiągnięcia, cieszącą się wielkim prestiżem Nagrodą Nobla. Piątoklasiści mieli okazję poznać najciekawsze fragmenty nowel, takich jak: „Janko Muzykant”, „Sachem” i „Latarnik”.

  Utwory Sienkiewicza przypadły uczniom do gustu.  Stwierdzili, iż chętnie wybiorą się do biblioteki, aby wypożyczać jego dzieła oraz inne, znakomite utwory stworzone przez polskich i obcych autorów.

  Opracowała: Magdalena Graczak

 • Żywa lekcja przyrody

  24 lutego 2016 roku w Szkole Podstawowej w Godowie gościliśmy grupę pod nazwą: „Zaelektryzowani”, specjalizującą się w propagowaniu atrakcyjnej edukacji poprzez przedstawianie interaktywnych spektakli.

  Dwóch animatorów wcieliło się w role: uczonego-mędrca oraz jego pupilka - jaskiniowca.  Zaprezentowali oni spektakl pt. „Czy to magia? Nie, to czysta nauka”. Podczas tego niecodziennego przedstawienia dzieci miały okazję obserwować proste eksperymenty związane z naukami przyrodniczymi. Dowiedziały się m.in., na czym polega gwałtowny samozapłon siedmiotlenku manganu oraz rozkład termiczny glukonianu wapnia. Uczniowie zostali poinformowani również o tym,  jak domowym sposobem można wytworzyć hel czy wodór, a także  jakie zastosowanie mają te pierwiastki. Dzieci poznały też  podstawy anatomii budowy ludzkiego ciała i dowiedziały się, jakie są podstawowe funkcje życiowe organizmu.

  Teraz uczniowie będą zgłębiać wiedzę samodzielnie, przeprowadzając doświadczenia na lekcjach przyrody.

  Opracowała: Teresa Lutrzykowska

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Godowie
  Godów 56
 • 41 2721510

Galeria zdjęć