Szkoła Podstawowa w Godowie
 
 
Szkoła Podstawowa w Godowie
 

Strona główna

 

 
 • Wyjazd pierwszaków do Bajkolandii

  8 grudnia 2014 roku był dla uczniów klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Godowie niezwykle udany. Tego dnia bowiem pod opieką  wychowawczyni, p. Anny Kwiecień i rodziców udali się do Bajkolandii w Starachowicach.

  Pierwszoklasiści, korzystając z wszelkich atrakcji, jakie oferowało im to wspaniałe miejsce, świetnie się bawili oraz w sposób aktywny spożytkowywali swoją niebywałą, dziecięcą energię. Bajkolandia wywarła na nich ogromne wrażenie. Zachwyceni i zadowoleni wracali do domów.

  Serdeczne podziękowania należą się rodzicom uczniów, którzy podczas tego wyjazdu sprawowali opiekę nad dziećmi oraz pomagali w organizacji wycieczki.

  Opracowała: Anna Kwiecień

 • Odwiedziny św. Mikołaja

  5 grudnia 2014 roku przedszkolaków z Punktu Przedszkolnego i Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Godowie odwiedził św. Mikołaj.

  Na plecach dźwigał wielki wór z prezentami. Jego obecność wywołała duże poruszenie i radość wśród dzieci. Każdy przedszkolak otrzymał upominek. Maluchy z radością recytowały wiersze i śpiewały piosenki dla Mikołaja. Były również wspólne zdjęcia z dostojnym gościem.

  Żegnając przedszkolaków, św. Mikołaj obiecał odwiedzić dzieci już za rok.

  Opracowała: Justyna Sepiół

 • Mikołajkowa wycieczka drugoklasistów do Bajkolandii

  „Był dobry święty, co kochał ludzi,

  dla nich pracował, dla nich się trudził.

  A kiedy było trzeba pomocy,

  spieszył cichutko, skryty wśród nocy”.

  W dniu 5 grudnia 2014 roku z okazji mikołajek uczniowie klasy drugiej wraz z wychowawczynią, p. Teresą Lutrzykowską oraz rodzicami: p. Sylwią Dąbrowską, p. Anną Dziułką, p. Dorotą Kaczor i p. Katarzyną Piwnik wybrali się na wycieczkę do Bajkolandii w Starachowicach.

  Na miejscu wśród licznych, fantastycznych atrakcji, którymi były m.in.: zjeżdżalnie, dmuchane zamki, tajemnicze przejścia i tory przeszkód, dzieci mogły wyszaleć się do woli. Zabawy sprawiły uczniom wiele radości, zaspokoiły naturalną potrzebę ruchu oraz pomogły rozwinąć pozytywne relacje koleżeńskie. Następnie drugoklasiści udali się do pizzerii „Trzy Papryczki” na wymarzony poczęstunek.

  Bardzo dziękujemy rodzicom za współpracę oraz pomoc w opiece nad dziećmi.

  Opracowała: Teresa Lutrzykowska

 • Akcja „Dzwonek na drugie śniadanie”

  „Drugie śniadanie - to ważna rzecz!
  Czy to wiosną, czy to latem,
  Czy to zimą, czy jesienią
  Nasze śniadaniówki do nas się śmieją.
  Bo kto dobrze ćwiczyć chce,
  Ten śniadanie drugie je!
  Hop sa, sa,  ram pam, pam
  Od śniadania siłę mam!”

  Wszyscy wiemy, jak ważne jest dla każdego człowieka, niezależnie od wieku, spożywanie drugiego śniadania w ciągu dnia. Przypominając dzieciom zasady zdrowego odżywiania, Szkoła Podstawowa w Godowie dołączyła do akcji „Dzwonek na drugie śniadanie” rekomendowanej przez producenta soku „Kubuś”.        

  Pani Teresa Lutrzykowska, pani Jolanta Zapała oraz pan Mariusz Wójcicki wraz z dziećmi z klasy II i III przygotowali drugie śniadanie, którego zdjęcie zostało umieszczone w galerii konkursowej „Kubusia”. Akcja trwała do 28 listopada.

  Z wielkim zaciekawieniem czekamy na wyniki, gdyż dla 100 pierwszych szkół organizatorzy konkursu zagwarantowali nagrody, czyli „śniadaniówki”.

  Opracowała: Teresa Lutrzykowska

 • Zajęcia otwarte w przedszkolu

  Zajęcia otwarte to forma zajęć umożliwiająca rodzicom obserwowanie swojego dziecka w czasie zabaw i zajęć w grupie rówieśniczej. Rodzice mają możliwość zapoznania się z osiągnięciami pociechy oraz mają okazję zobaczyć, jak maluch zachowuje się podczas zajęć dydaktycznych. Mogą w ten sposób porównać stopień rozwoju swojego dziecka z jego rówieśnikami.

  2 grudnia 2014 roku rodzice przedszkolaków z Punktu Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Godowie mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach otwartych, których temat brzmiał: „Dokarmiamy ptaki”. Ich celem było uświadomienie dzieciom potrzeby dokarmiania ptaków w okresie zimy. Maluchy słuchały opowiadania nauczyciela o misiu i wróbelkach, nazywały ptaki „przybyłe do przedszkolnego karmnika”, przeliczały je, porównywały, dzieliły nazwy na sylaby. Oprócz zabawy dydaktycznej były również zabawy ruchowe.

  Na zakończenie przedszkolaki z pomocą rodziców wykonały prace plastyczne pt. „Ptaki w karmniku” techniką collage.

  Opracowała: Justyna Sepiół

 • SP Godów Mistrzem Gminy Pawłów w Drużynowym Tenisie Stołowym chłopców

  W dniu 29.11.2014r. w SP Godów odbyły się zawody gminne w Drużynowym Tenisie Stołowym chłopców. Prowadzona przez Krzysztofa Moskala reprezentacja Szkoły Podstawowej w Godowie uplasowała się na najwyższym stopniu podium uzyskując tym samym tytuł mistrza Gminy Pawłów w tej dyscyplinie sportowej. Drużynę chłopców ze Szkoły Podstawowej w Godowie reprezentowali: Piotr Mikos, Maciej Styczyński.

   

   

   

   

   

  Wyniki:

  Grupa I

  1. SP Pawłów   – SP Chybice    0 : 3

  2. SP Pawłów   – SP Rzepin      0 : 3

  3. SP Chybice    – SP Rzepin      0 : 3

  Grupa II

  4. SP Dąbrowa – SP Godów          0 : 3

  5. SP Dąbrowa – SP Jadowniki     0 : 3

  6. SP Godów     – SP Jadowniki     3 : 0

  1. Półfinał

   SP Chybice  – SP Godów 0 : 3

  1. Półfinał

  SP Rzepin     – SP Jadowniki      0 : 3

  Finał

  SP  Godów  – SP Jadowniki  3 : 0

  Tabela końcowa:

  Lp.

  Szkoła

  1

  SP  Godów

  2

  SP  Jadowniki

  3

  SP  Chybice

  3

  SP Rzepin

  5

  SP  Pawłów

  5

  SP  Dąbrowa

   

 • Magiczne andrzejki najmłodszych

  Andrzejkowe tradycje były tematem przewodnim zajęć w oddziałach przedszkolnych w Szkole Podstawowej w Godowie w dniu 28 listopada.

  Dzieci, w trakcie innych niż na co dzień zajęć, miały okazję poznać zwyczaje andrzejkowe przygotowane i przeprowadzone przez wychowawczynie. Spotkanie andrzejkowe rozpoczął montaż słowno-muzyczny w wykonaniu dzieci z oddziału przedszkolnego. Przedstawienie to uświetnili swoją obecnością zaproszeni rodzice. Dalszy pobyt w przedszkolu urozmaicały dzieciom wróżby i zabawa taneczna. Nie zabrakło także słodkiego poczęstunku, w przygotowanie którego były zaangażowane mamy wraz ze swoimi pociechami.

  Magiczna atmosfera towarzysząca wróżbom dostarczyła przedszkolakom wielu niezwykłych emocji.

  Opracowała: Ewa Kosmala

 • Zabawa andrzejkowa

  „Andrzeju, Andrzeju

  Prosimy dziś Ciebie,

  Pozwól nam zobaczyć

  Co pisane nam w niebie”.

   

  27 listopada 2014 roku w Szkole Podstawowej w Godowie odbyła się zabawa andrzejkowa dla uczniów klas I-VI.

  Rozpoczęła się ona o godz. 1400. Natomiast taneczne pląsy zakończyły się o godz. 1700. Na wszystkich przybyłych czekało moc atrakcji w postaci wróżb przygotowanych specjalnie na ten dzień przez uczniów każdej klasy. Uczestnicy zabawy mieli szansę uzyskać odpowiedzi na dręczące ich pytania dotyczące niedalekiej przyszłości. Uczniowie wcielający się w rolę wróżek i wróżbitów starali się odkrywać przed swoimi kolegami oraz koleżankami różne tajemnice. Dzięki wróżbom dzieci mogły dowiedzieć się m.in. jakie imię będzie nosiła ich przyszła „druga połówka” oraz co ich wkrótce czeka. W trakcie szalonej zabawy w sali gimnastycznej wybrano także króla i królową balu. Szczęśliwcami okazali się uczniowie klasy pierwszej: Bartosz Iwoła oraz Maja Jeziorska, którzy przyciągali uwagę pięknymi kostiumami. Dla dzieci przygotowano również słodki poczęstunek.

  Impreza udała się wyśmienicie. Uczniowie opuszczali mury szkoły w doskonałych humorach.

  Opracowała: Magdalena Graczak

 • III Gminny Konkurs Recytatorski dla kl. I-III „Pobawmy się polską poezją”

  Dnia 27 listopada 2014 roku w Szkole Podstawowej w Godowie odbył się III Gminny Konkurs Recytatorski dla klas I-III pod hasłem: „Pobawmy się polską poezją”. Tym razem uczestnicy recytowali wiersze Wandy Chotomskiej.

  Występy uczniów oceniało jury w składzie: p. Alicja Imiołek – dyrektor GOK w Pawłowie, p. Małgorzata Kisiel – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej z Zespołu Szkół w Rzepinie oraz brat Grzegorz Baczyński – instruktor zajęć artystycznych w WTZ w Kałkowie-Godowie.

  Witając szanownych gości, w tym uczestników zmagań konkursowych, dyr. szkoły – p. Wanda Ciepielewska przywołała słowa współczesnej polskiej poetki – Małgorzaty Hiller: „Żeby napisać wiersz, trzeba czasem wejść wysoko na drabinę opartą o słońce”. Dodała, podkreślając kunszt poetycki bohaterki tegorocznej edycji konkursu, pani Wandy Chotomskiej, że pewnie nieraz była ona na samym szczycie tej niezwykłej drabiny i zaglądała w oczy … słońcu, bowiem napisać wiersz, który trafiłby do młodego odbiorcy jest o wiele trudniej niż dla odbiorcy dojrzałego.

  Zanim rozpoczęły się emocje konkursowe, krótki program artystyczny złożony z piosenek oraz pełnych humoru wierszy, zaprezentowali przygotowani przez p. Teresę Lutrzykowską uczniowie klasy II.

  W konkursie uczestniczyło 18 uczniów – reprezentantów 9 szkół z gminy Pawłów. Wysłuchaliśmy deklamacji m.in. następujących utworów Wandy Chotomskiej: „Kurczę blade”, „Kokoszki”, „Smok ze smoczej jamy”, „Lokomotywa lądy odkrywa”, „Jan III”, „W Żelazowej Woli”, „Po co krowie rogi na głowie”, „Dyzio Trąbalak”, „Literki”, „Muchy w nosie”, „Wrona i gawron”, „Owieczka”, „Księżyc i wiatr”, „Chłopak na opak”. Uczestnicy, mimo tak młodego wieku, świetnie sobie poradzili z interpretacją wybranych utworów. Komisja konkursowa miała „trudny orzech do zgryzienia”, ale dokonała wyboru najciekawszych prezentacji.

  Decyzją jury laureatami zostali:

  I miejsce – Katarzyna Żłobecka z Zespołu Szkół w Szerzawach (opiekun: U. Nowak)

  oraz Michał Latała z Zespołu Szkół w Chybicach ( opiekun: M. Orzeł).

  II miejsce – Julia Samiec z Zespołu Szkół w Rzepinie (opiekun: M. Kisiel) oraz Julia Cioroch ze Szkoły Podstawowej w Radkowicach (opiekun: B. Kalista).

  III miejsce – Katarzyna Zarychta ze Szkoły Podstawowej w Godowie (opiekun: J. Zapała) oraz Błażej Wójcicki ze Szkoły Podstawowej w Łomnie (opiekun: E. Jeziorska).

  Ponadto jury przyznało 3 wyróżnienia, na które zasłużyli sobie: Filip Kostrzewa ze Szkoły Podstawowej w Godowie, Aleksandra Wrona z Zespołu Szkół w Pawłowie i Weronika Fałek z Zespołu Szkół w Rzepinie. Dzieci zostały nagrodzone dyplomami, książkami autorstwa Wandy Chotomskiej oraz słodyczami.

  Za organizację konkursu odpowiedzialne były: p. Wanda Ciepielewska – dyrektor Szkoły Podstawowej w Godowie oraz nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej: Teresa Lutrzykowska, Anna Kwiecień, Jolanta Zapała.

  Organizatorzy konkursu składają serdeczne podziękowania państwu Agnieszce i Szymonowi Sepioło – właścicielom Piekarni w Radkowicach za ufundowanie słodkiego poczęstunku dla uczestników.

  Opracowała: Jolanta Zapała

 • Święto Pluszowego Misia

  25 listopada obchodzimy urodziny pluszowego misia. Miś to nie tylko pluszowa przytulanka, ale ktoś bardzo bliski, czuły i niezastąpiony. Misiaki towarzyszą najmłodszym  zarówno w chwilach radości jak i smutku. Są powiernikami dziecięcych tajemnic, ocierają łzy, pomagają zasypiać.

  Tego dnia również dzieci z Punktu Przedszkolnego i Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Godowie obchodziły Święto Pluszowego Misia. Każdy maluch przyniósł do przedszkola swojego ulubionego misiaka. Tu czekały na wszystkich liczne niespodzianki. Były tańce i zabawy z misiami, piosenki oraz wierszyki o misiach, a także kolorowanie rysunków przedstawiających te zwierzątka.

  Przedszkolaki chętnie brały udział w zabawach zręcznościowych, takich jak: „Niedźwiedź zbiera jagody w lesie” czy „Wyjadanie miodku”. Dzieci oglądały także przygody bajkowych misiów: Uszatka, Koralgola oraz  Kubusia Puchatka. Poznały ponadto wiele ciekawostek o życiu niedźwiedzi.

  Dzień pełen wrażeń minął szybko i na pewno na długo pozostanie w pamięci dzieci.

  Opracowała: Justyna Sepiół

 • SP Godów Mistrzem Gminy Pawłów w Drużynowym Tenisie Stołowym dziewcząt

  W dniu 22.11.2014r. w SP Godów odbyły się zawody gminne w Drużynowym Tenisie Stołowym dziewcząt. Znakomicie zaprezentowała się w nich reprezentacja Szkoły Podstawowej w Godowie, która uplasowała się na najwyższym stopniu podium i uzyskała tym samym tytuł mistrza Gminy Pawłów w tej dyscyplinie sportowej. Drużynę dziewcząt ze Szkoły Podstawowej w Godowie reprezentowały: Amelia Kostrzewa, Martyna Bidzińska. Opiekunem zespołu jest Krzysztof Moskal.

   

   

   

   

   

   

  Wyniki:

  1. SP.Godów – SP. Chybice   3  :  0

  2. SP.Szerzawy – SP.SP.Dąbrowa   2  :  3

  3.SP.Godów – SP.Szerzawy   3 :  0

  4.SP.Chybice – SP.Dąbrowa 3  : 1

  5.SP.Godów – SP. Dąbrowa   3  : 0

  6. SP.Chybice – SP.Szerzawy          3  : 0

   

  Tabela końcowa :

  Lp

  Szkoła

  Sety

  Pkt.

  Miejsce

  1

  SP.Godów

  9 : 0

  6

  1

  2

  SP.Chybice

  6 : 4

  4

  2

  3

  SP.Dąbrowa

  4 : 8

  2

  3

  4

  SP.Szerzawy

  2 : 9

  0

  4

 • Kot w butach

  W piątkowe przedpołudnie, dnia 14 listopada 2014 roku do Szkoły Podstawowej w Godowie zawitali aktorzy ze studia „Mag” z Grzybowa.

  W zabawny sposób zaprezentowali uczniom, znaną wszystkim dobrze, historię przebiegłego zwierzęcia i jego pana, czyli „Kota w butach”. Teatrzyk, w którym główne role odgrywały kukiełki, przypadł dzieciom do gustu, o czym świadczyły gromkie brawa po zakończeniu występu artystów z Grzybowa.

  Za sprawą naszych gości uczniowie mieli okazję miło spędzić czas. Z pewnością wyciągnęli także wnioski z obejrzanego przedstawienia.

  Opracowała: Magdalena Graczak

 • Obchody Święta Niepodległości

  „Znów na mapie świata polskie państwo gości.

  Nikt nam nie zabierze już niepodległości.

  Ojczyzna wolna, znowu wolna.

  Tak bije serce, huczą skronie, dziś wolności kanonada.

  Witamy wszyscy niepodległość i 11 listopada”.

   

  Każdy polski patriota doskonale wie, iż życie w wolnym kraju jest czymś nieocenionym. Przez wiele długich lat nasi przodkowie nie mogli dostąpić tego jakże znaczącego przywileju. Byli zdani na łaskę i niełaskę  wrogich państw zaborczych. Jednak po zakończeniu I wojny światowej  nadszedł od dawna wyczekiwany  dzień. Był to 11 listopada 1918 roku. Odmienił on wkrótce nieszczęśliwe losy zniewolonego kraju i jego mieszkańców oraz na stałe zagościł w kalendarzu jako jedno z najważniejszych, chętnie obchodzonych świąt państwowych.

  Na pamiątkę tego wydarzenia, w 96. rocznicę odzyskania przez naszą Ojczyznę upragnionej suwerenności, dnia 12 listopada 2014 roku w Szkole Podstawowej w Godowie odbyła się akademia z okazji Święta Niepodległości. W organizację apelu włączyli się uczniowie klasy czwartej, piątej i szóstej. Pod czujnym okiem p. Radosława Guzka wraz ze szkolnym chórem przygotowali wzruszające widowisko w postaci montażu słowno-muzycznego połączonego z projekcją filmu. Wspaniała dekoracja oraz piękne wiersze i patriotyczne pieśni przypominały wszystkim o trudnej historii polskiego kraju, a także o olbrzymim harcie ducha naszych prapradziadów, którzy przez cały czas trwania niewoli, bardzo zawzięcie, dążyli do odzyskania kontroli nad własnym państwem. Dzięki prezentacji multimedialnej zebrani mogli odbyć podróż w czasie i na nowo przeżywać ważne momenty w dziejach narodu polskiego - od I rozbioru, aż do pamiętnego dnia 11 listopada 1918 roku.

  Po występie artystycznym w wykonaniu uczniów głos zabrała pani dyrektor - Wanda Ciepielewska. Dziękując za przygotowanie uroczystości, podkreśliła, iż pamięć o krwawych i tragicznych kartach naszej historii jest patriotycznym obowiązkiem wszystkich Polaków.

  Za życie poświęcone w imię niepodległej ojczyzny winniśmy naszym bohaterom narodowym wdzięczność i szacunek, a wyrazem tego jest dziś – w czasach wolności i suwerenności – pielęgnowanie pamięci o poległych oraz postawa, którą cechuje rzetelne i sumienne wypełnianie swoich obowiązków – także obowiązków ucznia.

  Opracowała: Magdalena Graczak

 • „Czerwone światło – stój, zielone światło – idź…”

  Słowa piosenki o zasadach ruchu drogowego towarzyszyły spotkaniu uczniów SP w Godowie z panem Markiem Wojtasem – Sekretarzem Gminy Pawłów oraz panią Różą Koszarską - Dudą – kierownikiem Referatu Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Gminy w Pawłowie, które odbyło się 7 listopada 2014 r. w budynku szkoły.

  Wizyta poświęcona była bezpieczeństwu dzieci na drogach.

  W słowach skierowanych do uczniów goście szczególnie podkreślili konieczność używania odblasków w czasie poruszania się po drodze. W trosce o ich bezpieczeństwo zachęcali do noszenia przedmiotów odblaskowych, dzięki którym jesteśmy bardziej widoczni na jezdni. W trakcie spotkania dzieci otrzymały materiały odblaskowe w postaci kamizelek i opasek na rękę.

  Spotkanie to miało szczególny charakter edukacyjno – wychowawczy. Utwierdziło wszystkich w przekonaniu, że odblaski zwiększają bezpieczeństwo pieszych na drodze.

  Opracowała: Ewa Kosmala

 • Pasowanie na Przedszkolaka

  5 listopada 2014 roku dzieci z Punktu Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Godowie miały swój szczególny dzień – Pasowanie na Przedszkolaka.

  W tym ważnym wydarzeniu wzięli udział również zaproszeni goście: wiceprzewodniczący Rady Gminy w Pawłowie – p. Zdzisław Zapała, dyrektor szkoły – p. Wanda Ciepielewska, rodzice przedszkolaków oraz starsi koledzy i koleżanki.

  Podczas uroczystości dzieci zaprezentowały swoje umiejętności, które zdobyły w czasie krótkiego pobytu w przedszkolu. Z dużym zaangażowaniem śpiewały piosenki, recytowały wiersze, tańczyły. Po skończonej części artystycznej pani dyrektor dokonała uroczystego pasowania na przedszkolaka. Na pamiątkę tej chwili każde dziecko otrzymało dyplom. Miłą niespodzianką dla maluchów były upominki przygotowane przez przedstawiciela Rady Gminy, dyrekcję szkoły, rodziców oraz dzieci z grupy oddziału przedszkolnego.

  Następnie wszyscy goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek zorganizowany przez rodziców.

  Opracowała: Justyna Sepiół

 • Wyjazd na basen „RAWSZCZYZNA” do Ostrowca Św.

  Za oknem ziąb, a uczniowie Szkoły Podstawowej w Godowie taplają się w basenie.

  W dniu 29 października 2014 roku, o godz. 8.45 spod  Szkoły Podstawowej w Godowie na basen „Rawszczyzna” do Ostrowca Św. wyjechała 32 osobowa grupa uczniów.

  Pod czujnym okiem opiekunów wycieczki: Anny Kwiecień, Teresy Lutrzykowskiej i Jolanty Zapały zażywali kąpieli w nowoczesnym basenie, jednocześnie doskonaląc technikę pływania.

  Na krytej pływalni w Ostrowcu Św. dzieci miały do dyspozycji zjeżdżalnię, brodzik, jacuzzi i basen. Pod opieką ratowników, którzy spotkanie rozpoczęli od przypomnienia regulaminu korzystania z pływalni, dzieci mogły przez 2 godziny wykazać się umiejętnością pływania oraz korzystać ze wszystkich atrakcji. Na koniec wszyscy podekscytowani i zmęczeni, ale zadowoleni, wrócili autokarem do szkoły. 

  Podstawowym celem wyjazdu na basen było kształtowanie nawyków prozdrowotnych, ćwiczenie odwagi, wpajanie prawidłowych nawyków higienicznych oraz agitacja sportowa na rzecz zdrowego trybu życia. Spodziewane efekty - nauka czynnego spędzania czasu wolnego, kształtowanie postaw prozdrowotnych -  zostały w pełni osiągnięte.

  Organizator wycieczki:

  Teresa Lutrzykowska

 • Uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów

  20 października 2014 roku pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Godowie złożyli ślubowanie. Przyrzeczenie składali w obecności Pani Dyrektor Wandy Ciepielewskiej, nauczycieli, uczniów oraz rodziców.

  Następnie wystąpili z programem artystycznym przygotowanym pod kierunkiem wychowawczyni – p. Anny Kwiecień. Dzieci wspaniale recytowały wiersze i śpiewały piosenki.

  Życzenia nowo pasowanym uczniom składała Pani Dyrektor oraz uczennice ze starszych klas.  Rodzice wręczyli swoim pociechom piękne upominki. W dalszej części uroczystości uczniowie, nauczyciele oraz rodzice udali się do sali lekcyjnej na słodki poczęstunek.

  Od tej chwili pierwszaki są już pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły.

  Opracowała: Anna Kwiecień

 • Szkolny turniej wiedzy o bezpieczeństwie

  16 października 2014 roku w Szkole Podstawowej w Godowie odbył się szkolny turniej wiedzy o bezpieczeństwie dla klas I-III.

  Głównym jego celem było sprawdzenie i utrwalenie wiedzy uczniów z zakresu bezpiecznego poruszania się po drogach oraz odpowiedniego zachowania się w sytuacjach zagrożenia. Zespoły rywalizujące ze sobą sprawnie rozwiązywały zadania konkursowe, zaś rówieśnicy dzielnie dopingowali swoich reprezentantów.

  Wyniki turnieju przedstawiają się następująco:

  I miejsce zajął zespół uczniów z kl. III:

  - Katarzyna Zarychta

  - Paulina Pająk

  - Ola Banasik

  II miejsce zdobył zespół uczniów z kl. I:

  - Piotr Przygoda

  - Kinga Kaźmierczyk

  - Bartosz Mikos

  III miejsce uzyskał zespół uczniów z  kl. II:

  - Aleksandra Piwnik

  - Karolina Pająk

  - Krystian Rycombel

  Wszyscy członkowie drużyn zostali nagrodzeni drobnymi upominkami oraz pamiątkowymi dyplomami. Zwycięski zespół wywalczył również odblaski dla swoich rówieśników.

  Szkolny turniej wiedzy o bezpieczeństwie został zorganizowany przez p. Justynę Sepiół i p. Jolantę Zapałę.

  Opracowała: Jolanta Zapała

 • „Nauczyciele każdego kraju mają – rzec by można – jego przyszłość w swoich rękach”

  Słowa te w pełni oddają ciężar odpowiedzialności, jaki spoczywa na pedagogach. Podobnie jak górnicy, żołnierze oraz przedstawiciele służby zdrowia należą do osób, których praca zawodowa ma szczególny charakter. Dlatego też 14 października każdego roku wszyscy nauczyciele obchodzą swoje święto.

  Uczniowie Szkoły Podstawowej w Godowie niezmiennie pamiętają o Dniu Edukacji Narodowej. 13 października 2014r. przygotowali bowiem pod kierunkiem p. Renaty Radeckiej i p. Dariusza Dygasa wspaniałą akademię, by uczcić to wyjątkowe wydarzenie.

  Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu narodowego. Następnie pani dyrektor Wanda Ciepielewska powitała w murach naszej szkoły szacownych gości, którzy podczas tego ważnego dnia zaszczycili nas swoją obecnością. Wśród nich znaleźli się przedstawiciele władz gminy: p. Marek Wojtas – Sekretarz  Gminy Pawłów, p. Róża Koszarska-Duda – Kierownik Referatu Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Gminy w Pawłowie oraz p. Zdzisław Zapała – Wiceprzewodniczący Rady Gminy w Pawłowie. Pani dyrektor gorąco podziękowała za przybycie p. Halinie Piwnik – emerytowanej nauczycielce oraz p. Renacie  Nowak – wiceprzewodniczącej Rady Rodziców. Równie gorąco  powitała uczniów, nauczycieli oraz pracowników szkoły.

  Następnie przedstawiciele władz gminy przekazali p. Wandzie Ciepielewskiej nominację na dyrektora Szkoły Podstawowej w Godowie. Wraz z gronem pedagogicznym złożyli pani dyrektor serdeczne gratulacje i życzyli dalszych sukcesów.

  Pani dyrektor, zabierając głos, przypomniała, jak ważnym dniem jest  14 października dla wszystkich ludzi związanych z edukacją. Nadmieniła, iż nauczyciele to osoby, na których spoczywa wielka odpowiedzialność. Dlatego też każdy pedagog powinien do swej pracy podchodzić z wiarą, pasją i oddaniem. Później życzyła wszystkim nauczycielom prawdziwej satysfakcji z wykonywanego zawodu oraz wspaniałych owoców w postaci laurów, które zdobędą uczniowie, torując sobie w ten sposób drogę do pięknej przyszłości. W tym momencie uroczystości pani dyrektor podziękowała także wszystkim nauczycielom pracującym w Szkole Podstawowej w Godowie za całoroczną, wytężoną pracę. Wyróżniła kilkoro pedagogów, którzy w roku szkolnym 2013/2014 z dużym zaangażowaniem wykonywali swoje obowiązki. Do nich została skierowana nagroda dyrektora.

  Następnie zaprezentowali się uczniowie. Pięknymi wierszami oraz piosenkami wyrażali pedagogom swą wdzięczność za cierpliwość, życzliwość, zrozumienie i okazywane serce. Szczerze dziękowali także za codzienny trud włożony w ich wychowywanie, nauczanie oraz przygotowywanie do życia w społeczeństwie jako jego wzorowy obywatel.

  Po skończonej akademii wzruszeni nauczyciele odebrali z rąk swoich podopiecznych symboliczny podarunek w postaci pięknej róży.

  Opracowała: Magdalena Graczak

 • SP Godów mistrzem Gminy Pawłów w Drużynowych Biegach Przełajowych

  W dniu 11.10.2014r. w Pokrzywnicy odbyły się zawody gminne w Indywidualnych i Drużynowych Biegach Przełajowych.

  Znakomicie zaprezentowała się w nich Reprezentacja Szkoły Podstawowej w Godowie, która uplasowała się na najwyższym stopniu podium i uzyskała tym samym tytuł mistrza Gminy Pawłów w Drużynowych Biegach Przełajowych. Drużyna chłopców ze Szkoły Podstawowej w Godowie wystąpiła w składzie: Maciej Styczyński, Kamil Kwiecień, Wiktor Dulęba, Paweł Mikos, Piotr Mikos. Opiekunem zespołu jest Krzysztof Moskal.

  W rywalizacji indywidualnej na dystansie 1000m drugie miejsce zajął Piotr Mikos, trzecie Maciej Styczyński. W kategorii dziewcząt bardzo dobrze pobiegła uczennica trzeciej klasy – Katarzyna Zarychta, która na dystansie 500m zajęła trzecie miejsce.

  Kolejnym etapem startów naszych uczniów będą już mistrzostwa województwa, które przeprowadzone będą na wiosnę 2015r.

strona: