Nawigacja

 • Dzień Babci i Dziadka

  W środę, 21 stycznia 2015 roku najczęstszymi słowami, które można było usłyszeć z ust naszych uczniów były słowa Babcia i Dziadek. Nie bez przyczyny, gdyż tego dnia dzieci ze Szkoły Podstawowej w Godowie zaprosiły swoich bliskich do placówki, aby uczcić ich coroczne święto.

  Wnuczęta pragnęły także podziękować, tym ważnym w ich życiu osobom, za opiekę, bezwarunkową miłość oraz życzyć przede wszystkim zdrowia, wszelkiej pomyślności i co ciekawe wyższej emerytury.

  Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor – Wanda Ciepielewska. Serdecznie powitała wszystkich przybyłych. Szczególnie gorąco zwróciła się do seniorów, których pojawienie się wzbudzało u większości uczniów niemałe emocje oraz przywoływało najcudowniejsze wspomnienia związane z ukochaną babcią i troskliwym dziadkiem.

  Następnie staruszkowie mogli podziwiać na scenie uczniów klasy I. Pod kierunkiem wychowawczyni, p. Anny Kwiecień przygotowali dla zebranych inscenizację pt.: „Babcia i wilk”. Nie obyło się także bez humorystycznych i zarazem wzruszających wierszy oraz piosenek, dzięki którym wnukowie mogli wyrazić opiekunom swą miłość, a także wdzięczność.

  W dalszej części uroczystości przyszła pora na utalentowanych uczniów klasy drugiej i trzeciej. Wraz z wychowawczyniami: p. Teresą Lutrzykowską i p. Jolantą Zapałą przygotowali wspaniałe programy artystyczne, podczas których dzieci prezentowały się z bardzo dobrej strony, wywierając na wszystkich ogromne wrażenie. Po zakończonych występach uczniów klas I-III, seniorzy otrzymali z rąk swoich niezwykle uzdolnionych wnuków fantastyczne prezenty. Następnie z tego względu, iż nie tak dawno obchodziliśmy święta Bożego Narodzenia, nasi goście obejrzeli również jasełka, w trakcie których radośnie i z chęcią nucili piękne kolędy.

  Na koniec głos zabrała ponownie pani dyrektor – Wanda Ciepielewska. Podziękowała uczniom oraz nauczycielom za przygotowanie znakomitej i niebywale wzruszającej uroczystości. Następnie zwracając się do babć i dziadków, złożyła im najserdeczniejsze życzenia.

  W swym końcowym przemówieniu zwróciła szczególną uwagę na to, jak ważnymi osobami dla wszystkich są dziadkowie. Bez nich dzieciństwo, niewątpliwie, nie byłoby już takie samo. Dlatego starajmy się zawsze doceniać to, że są stale obecni w naszym młodym życiu, kochając nas do szaleństwa.

  Opracowała: Magdalena  Graczak

 • Interaktywne lekcje języka angielskiego

  House, people, school, work, family and friends to tylko niektóre z zagadnień realizowanych na lekcjach języka angielskiego w klasach IV - VI w naszej szkole z wykorzystaniem mobilnego zestawu interaktywnego oraz  Internetu.

  Zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem uczniów. Dzieci są bardziej aktywne na takich lekcjach, z dużym zaangażowaniem włączają się w tok lekcji, same pracują w domu wykorzystując poznane strony internetowe.

  Opracowała: K. Niewczas

 • Plac zabaw

  Plac zabaw – to od dawna oczekiwana inwestycja przy Szkole Podstawowej w Godowie. Jej realizacja była możliwa dzięki środkom unijnym pozyskanym w ramach projektu „Przygotowanie oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych do świadczenia wysokiej jakości usług na rzecz dzieci w wieku przedszkolnym. Poddziałanie  9.11. POKL”

  Plac zabaw został usytuowany na terenie przyszkolnym. Wyposażony jest w piaskownicę, karuzelę, huśtawkę, grę kółko – krzyżyk oraz zestaw zabawowych w formie budowli.

  Dzieci z niecierpliwością czekają na możliwość zabawy na nowym placu zabaw. Miejsce to sprawi, że przedszkolaki częściej będą przebywać  na świeżym powietrzu oraz atrakcyjnie i bezpiecznie spędzać tam czas.

 • Lekcja koleżeńska z wykorzystaniem tablicy interaktywnej

  W ramach działania: „Przygotowanie oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych do świadczenia wysokiej jakości usług na rzecz dzieci w wieku przedszkolnym”- poddziałanie 9. 1. 1 PO KL „ Zmniejszanie nierówności w stopniu upowszechnienia edukacji przedszkolnej” Szkoła Podstawowa w Godowie zyskała mobilny zestaw interaktywny.

  W dniu 15.01.2015r. odbyły się zajęcia koleżeńskie z języka angielskiego w klasie IV dla nauczycieli przedmiotów humanistycznych, na których wykorzystany został powyższy zestaw. Zajęcia przeprowadziła p. K. Niewczas.

 • Zajęcia koleżeńskie

  W dniu 13.01.2015r. wychowawczyni oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Godowie – Ewa Kosmala przeprowadziła zajęcia koleżeńskie, których głównym założeniem było zaprezentowanie możliwości wykorzystania przyrządów sportowych uzyskanych dzięki środkom unijnym.

  Przygotowany tor przeszkód stworzył dzieciom warunki do nabywania wprawy w biegu slalomem, skoku i czworakowaniu.

  Zastosowane przyrządy sportowe sprawiły, że przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem i starannością wykonywały zadania ruchowe, a okazywana radość wskazywała, że czyniły to z przyjemnością.

 • Akcja „Góra Grosza”

  W grudniu dzieci z Punktu Przedszkolnego i Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Godowie po raz kolejny wzięły udział w akcji „Góra Grosza”.

  Celem akcji było zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz dla najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze.

  Udział naszych dzieci w tym przedsięwzięciu uczy ich empatii w stosunku do innych ludzi potrzebujących pomocy. Zaangażowanie maluchów i rodziców w tę akcję pokazuje, że jesteśmy wrażliwi i nieobojętni na los innych.

  Opracowała: Justyna Sepiół

 • Dowóz uczniów do Szkoły Podstawowej w Godowie

  Od 1 stycznia 2015 r. usługę dowozu uczniów do Szkoły Podstawowej w Godowie świadczyć będzie firma: „PRZEWÓZ OSÓB – Robert Opara, Korczyn 138, 26-067 Strawczyn”.

  Dyrektor szkoły informuje, iż godziny przywozu i odwozu uczniów pozostają bez zmian, tj. wg poniższego harmonogramu:

   

   

   

   

  PRZYWÓZ UCZNIÓW DO SZKOŁY

  (Trasa: Szeligi – Gębice – Godów Szkoła)

  Przystanek/Godz. odjazdu

  Szeligi – 6.40

  Gębice – 7.00

  Godów Szkoła – 7.05

  ODWÓZ UCZNIÓW ZE SZKOŁY

  (Trasa: Godów Szkoła – Gębice – Szeligi)

  Przystanek/Godz. odjazdu

  Godów Szkoła – 14.20

  Gębice – 14.25

  Szeligi – 14.45

  Opieka nad uczniami korzystającymi z dowozu – wg dotychczasowych zasad.

 • Hej, kolęda, kolęda!

  19 grudnia 2014 roku słowa m. in. tej pięknej pieśni religijnej uroczyście rozbrzmiewały w murach Szkoły Podstawowej w Godowie. Tego dnia, w związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia, uczniowie naszej szkoły podczas przedstawienia jasełkowego mieli okazję zaprezentować swoje zdolności aktorskie, a także odkryć przed wszystkimi drzemiący w nich potencjał.

  Po zakończeniu występu cała społeczność szkolna, przybyli na uroczystość okoliczni mieszkańcy oraz zaproszeni goście połamali się opłatkiem i tym samym rozpoczęli wspólnie świętowanie kolejnej rocznicy przyjścia Chrystusa na świat.

  Na początku pani dyrektor – Wanda Ciepielewska przywitała wszystkich zebranych. Szczególne wyrazy powitania zostały skierowane do przybyłych gości, wśród których znaleźli się: Wiceprzewodniczący Rady Gminy w Pawłowie – p. Zdzisław Zapała, Kustosz Sanktuarium w Kałkowie-Godowie – ks. Zbigniew Stanios, ks. Marek Kiełbasa – były katecheta, ks. Stanisław Dębowski, posługujący w miejscowej parafii, emerytowana nauczycielka matematyki – p. Halina Piwnik, przewodnicząca Rady Rodziców – p. Sylwia Dąbrowska oraz jej zastępczyni – p. Renata Nowak.

  Po powitalnym przemówieniu pani dyrektor, uwaga wszystkich skupiła się na uczniach, którzy wraz ze swoim katechetą – ks. Łukaszem Pyszczkiem z dużą pieczołowitością przygotowali na tę okazję jasełka. Na scenie mogliśmy zatem zobaczyć, jak przystało na prawdziwe przedstawienie bożonarodzeniowe, diabłów, aniołki oraz stajenkę, a w niej – Jezusa i Maryję. Popis swoich umiejętności dały również dzieci, odgrywające role: policjanta, nauczycielki, rzemieślnika a także uczniów.

  W opowiedzianej historii postacie miały świadomość, iż ma miejsce coś bardzo niezwykłego. Tajemnicza siła prowadziła ich do ubogiej stajenki, w której przebywał nowo narodzony Jezus Chrystus wraz z rodziną. Tam mogły powitać Syna Bożego, złożyć mu dary oraz zanieść swoje prośby czy podzielić się zmartwieniami.

  Uroku przedstawieniu dodawały kolędy śpiewane przez chór szkolny prowadzony przez nauczyciela muzyki – p. Dariusza Dygasa. Dzięki nim każdy mógł poczuć klimat, zbliżających się wielkimi krokami, świąt Bożego Narodzenia.

  Po zakończeniu przedstawienia głos zabrała pani dyrektor – Wanda Ciepielewska. Podziękowała dzieciom, księdzu Łukaszowi i nauczycielom za przygotowanie jasełek. Podkreśliła, iż był to „pełen humoru, ale także bardzo refleksyjny spektakl”. Następnie pani dyrektor i p. Zdzisław Zapała – Wiceprzewodniczący Rady Gminy w Pawłowie złożyli obecnym na Wigilii Środowiskowej najserdeczniejsze życzenia, aby nadchodzący rok był dla wszystkich  dużo lepszy od poprzedniego.

  Po nich do zebranych zwrócił się ks. katecheta – Łukasz Pyszczek. Udzielił zgromadzonym Bożego błogosławieństwa, a potem uczestnicy tej uroczystej Wigilii mogli połamać się opłatkiem oraz mieli okazję obdarować siebie wzajemnie ciepłym i dobrym słowem.

  Dodatkowo na zebranych czekał suto zastawiony stół, na którym znajdowały się przeróżne, pyszne potrawy przygotowane przez uczniów, ich bliskich oraz nauczycieli.

  Wigilia upłynęła w przyjaznej atmosferze. Dzięki niej mogliśmy, choć na chwilę, oderwać się od szarej codzienności i pobyć w miłym towarzystwie.

  Opracowała: Magdalena Graczak

 • Spotkanie wigilijne

  „Jest taki czas, co łzy w śmiech zmienia.

  Jest taka moc, co smutek w radość przemienia.

  Jest taka siła, co spełnia marzenia.

  To właśnie magia Świąt Bożego Narodzenia”.

   

  Takiej magii Świąt Bożego Narodzenia uległy przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej w Godowie 18 grudnia 2014 roku, wystawiając jasełka bożonarodzeniowe. Występ maluchów obejrzeli rodzice oraz pani dyrektor – Wanda Ciepielewska.

  Przedstawienie było wyjątkowe. Dzieci z dużym zaangażowaniem odgrywały swoje role. W pięknych strojach przedstawiły historię narodzin Dzieciątka Jezus, wzbogaconą  kolędami i pastorałkami. Efektowna scenografia nadała temu spotkaniu uroczysty i niepowtarzalny klimat.

  Po przedstawieniu zebrani połamali się opłatkiem, składając sobie nawzajem życzenia. Następnie wszyscy w miłej atmosferze częstowali się wigilijnymi przysmakami, przygotowanymi przez rodziców przedszkolaków.

  Spotkanie wigilijne zostało zorganizowane przez p. Ewę Kosmalę i p. Justynę Sepiół.

  Opracowała: Justyna Sepioł

 • Konkurs pod hasłem: ,,Anioł – zwiastun dobrej nowiny – ozdobą świąteczną”

  Święta Bożego Narodzenia to niezwykły czas w roku. Ich wyjątkowość tkwi przede wszystkim w tradycji przekazywanej przez pokolenia i niezwykłej atmosferze.

  Bożonarodzeniowe ozdoby podkreślają niecodzienny klimat tych dni, wprowadzają odrobinę blasku, piękna, cieszą oczy i umilają ten świąteczny czas.

  Aby umocnić kultywowanie tradycji bożonarodzeniowej wśród dzieci, nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej p. Teresa Lutrzykowska, p. A. Kwiecień, p. Jolanta Zapała zorganizowały konkurs świąteczny pod hasłem ,,Anioł – zwiastun dobrej nowiny – ozdobą świąteczną” w dwóch kategoriach wiekowych: dla klas I-III i IV- VI.

  Dnia 18 grudnia 2014r. odbyło się rozstrzygnięcie tego konkursu. Uczniowie wykonali piętnaście pięknych, przestrzennych aniołów.

  Jury w składzie: p. dyrektor – Wanda Ciepielewska, p. Anna Kwiecień, Jolanta Zapała rzetelnie oceniło prace, biorąc pod uwagę pomysłowość i estetykę wykonania. Po naradzie przyznano następujące miejsca:

  I miejsce zdobyła uczennica kl. III – Katarzyna Zarychta,

  II miejsce uzyskała uczennica kl. II - Aleksandra Piwnik,

  III miejsce zajął uczeń kl. I – Piotr Przygoda

  Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, natomiast laureaci drobne nagrody rzeczowe.

  Wszystkim dzieciom gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.

  Opracowała: Jolanta Zapała

 • Frohe Weihnachten - Wesołych Świąt

  W grudniu 2014 roku w Szkole Podstawowej w Godowie ogłoszony został konkurs na Najpiękniejszą Kartkę Świąteczną z życzeniami w języku niemieckim.

  Jego celem było rozbudzenie zainteresowań językiem niemieckim oraz wzbogacenie słownictwa w zakresie tradycji Świąt Bożego Narodzenia.

  Komisja konkursowa, w skład której weszły: p. A. Kwiecień, p. J. Zapała, p. J. Sepiół, oraz p. E. Lipa, otrzymała 35 prac uczniów z różnych klas. Wybór najładniejszych kartek był bardzo trudny, ponieważ wszystkie prace były piękne i niezwykle ciekawe.

  Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 17 grudnia 2014 roku. Ocenie podlegały przede wszystkim: pomysłowość, estetyka, samodzielność wykonania prac oraz poprawność językowa życzeń.

  Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

  W kategorii klas I – III nagrody otrzymali:

  I miejsce:        Maja Jeziorska, kl. I

            Małgorzata Migus, kl. III

  II miejsce:       Paulina Pająk, kl. III

            Bartosz Pocheć, kl. I

  III miejsce:     Karol Dziułka, kl. II

           Przemysław Zapała, kl. I

  W kategorii klas IV – VI nagrody otrzymali:

  I miejsce:        Karolina Bidzińska, kl. V

  II miejsce:       Karina Ślifierz, kl. IV

  III miejsce:     Rafał Sławski, kl. V

  Laureatom konkursu ofiarowano  pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.

  Opracowała: Ewelina Lipa

 • Zajęcia otwarte w oddziale przedszkolnym

  Bożonarodzeniowa kartka była tematem zajęć otwartych zorganizowanych przez wychowawczynię oddziału przedszkolnego Ewę Kosmalę w Szkole Podstawowej w Godowie.

  Zaproszeni rodzice mieli okazję obserwować zajęcia poświęcone zwyczajowi wysyłania kart świątecznych, a następnie wspólnie z dziećmi uczestniczyli w warsztatach plastycznych poprowadzonych przez mamę jednego z przedszkolaków panią Justynę Szczerek – Cymerys.

  Zarówno dzieci jak i rodzice z wielkim zaangażowaniem tworzyli ciekawe kartki wykorzystując różnorodne materiały plastyczne. Wykonane prace zostaną wykorzystane podczas akcji charytatywnej zorganizowanej w szkole przez rodziców w okresie przedświątecznym.

 • Konkurs plastyczny dla klas I – III pod hasłem: ,,Mam kota na punkcie mleka”

  12 grudnia 2014 roku w Szkole Podstawowej w Godowie nastąpiło rozstrzygniecie Szkolnego Konkursu Plastycznego dla klas I-III, który został ogłoszony pod hasłem: ,,Mam kota na punkcie mleka”. Uczniowie wykonali dowolną techniką dwadzieścia pięknych i kolorowych prac.

  Komisja konkursowa w składzie: pani dyrektor – Wanda Ciepielewska, pani Jolanta Zapała, pani Teresa Lutrzykowska miała niełatwe zadanie. Bardzo rzetelnie oceniała prace, biorąc pod uwagę przede wszystkim zaangażowanie, pomysłowość i estetykę wykonania pracy. Ostatecznie, po długich dyskusjach przyznała następujące lokaty:

  I miejsce zdobyły ex aequo uczennice kl. III – Paulina Pająk i Katarzyna Zarychta

  II miejsce uzyskali ex aequo uczniowie kl. III - Małgorzata Migus i Dominik Kaźmierczyk

  III miejsce zajęli ex aequo uczniowie kl. II – Filip Kostrzewa i Wiktoria Jasztal

  Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, natomiast laureaci – także drobne nagrody rzeczowe. Nad całością konkursu czuwały nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej: p. Anna Kwiecień, p. Teresa Lutrzykowska p. Jolanta Zapała.

  Wszystkim dzieciom składamy serdeczne gratulacje i podziękowania za udział w konkursie plastycznym. Ponadto zachęcamy do uczestnictwa w następnych zmaganiach konkursowych.

  Opracowała: Jolanta Zapała

 • Mistrzostwo i wicemistrzostwo powiatu dla SP Godów

  12.12.2014r. w Gimnazjum Publicznym w Mircu odbyły się zawody powiatowe w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. Znakomicie zaprezentowali się w nich uczniowie Szkoły Podstawowej w Godowie – dziewczęta wygrały, chłopcy zajęli drugie miejsce. Reprezentantki SP Godów po wygraniu meczów z Społeczną SP Starachowice 3:0 i SP Nr.6 Starachowice 3:0 zapewniły sobie tytuł mistrzyń powiatu i awans do półfinałów wojewódzkich. Także do półfinałów wojewódzkich awansowali chłopcy, którzy po porażce z SP Nr.6 Starachowice 1:3 zajęli drugie miejsce, uzyskując tym samym tytuł wicemistrzów powiatu.

  Dziewczęta wystąpiły w następującym składzie: Martyna Bidzińska, Amelia Kostrzewa. Chłopców reprezentowali: Piotr Mikos, Maciej Styczyński. Opiekunem drużyn jest Krzysztof Moskal.

 • Wyjazd pierwszaków do Bajkolandii

  8 grudnia 2014 roku był dla uczniów klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Godowie niezwykle udany. Tego dnia bowiem pod opieką  wychowawczyni, p. Anny Kwiecień i rodziców udali się do Bajkolandii w Starachowicach.

  Pierwszoklasiści, korzystając z wszelkich atrakcji, jakie oferowało im to wspaniałe miejsce, świetnie się bawili oraz w sposób aktywny spożytkowywali swoją niebywałą, dziecięcą energię. Bajkolandia wywarła na nich ogromne wrażenie. Zachwyceni i zadowoleni wracali do domów.

  Serdeczne podziękowania należą się rodzicom uczniów, którzy podczas tego wyjazdu sprawowali opiekę nad dziećmi oraz pomagali w organizacji wycieczki.

  Opracowała: Anna Kwiecień

 • Odwiedziny św. Mikołaja

  5 grudnia 2014 roku przedszkolaków z Punktu Przedszkolnego i Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Godowie odwiedził św. Mikołaj.

  Na plecach dźwigał wielki wór z prezentami. Jego obecność wywołała duże poruszenie i radość wśród dzieci. Każdy przedszkolak otrzymał upominek. Maluchy z radością recytowały wiersze i śpiewały piosenki dla Mikołaja. Były również wspólne zdjęcia z dostojnym gościem.

  Żegnając przedszkolaków, św. Mikołaj obiecał odwiedzić dzieci już za rok.

  Opracowała: Justyna Sepiół

 • Mikołajkowa wycieczka drugoklasistów do Bajkolandii

  „Był dobry święty, co kochał ludzi,

  dla nich pracował, dla nich się trudził.

  A kiedy było trzeba pomocy,

  spieszył cichutko, skryty wśród nocy”.

  W dniu 5 grudnia 2014 roku z okazji mikołajek uczniowie klasy drugiej wraz z wychowawczynią, p. Teresą Lutrzykowską oraz rodzicami: p. Sylwią Dąbrowską, p. Anną Dziułką, p. Dorotą Kaczor i p. Katarzyną Piwnik wybrali się na wycieczkę do Bajkolandii w Starachowicach.

  Na miejscu wśród licznych, fantastycznych atrakcji, którymi były m.in.: zjeżdżalnie, dmuchane zamki, tajemnicze przejścia i tory przeszkód, dzieci mogły wyszaleć się do woli. Zabawy sprawiły uczniom wiele radości, zaspokoiły naturalną potrzebę ruchu oraz pomogły rozwinąć pozytywne relacje koleżeńskie. Następnie drugoklasiści udali się do pizzerii „Trzy Papryczki” na wymarzony poczęstunek.

  Bardzo dziękujemy rodzicom za współpracę oraz pomoc w opiece nad dziećmi.

  Opracowała: Teresa Lutrzykowska

 • Akcja „Dzwonek na drugie śniadanie”

  „Drugie śniadanie - to ważna rzecz!
  Czy to wiosną, czy to latem,
  Czy to zimą, czy jesienią
  Nasze śniadaniówki do nas się śmieją.
  Bo kto dobrze ćwiczyć chce,
  Ten śniadanie drugie je!
  Hop sa, sa,  ram pam, pam
  Od śniadania siłę mam!”

  Wszyscy wiemy, jak ważne jest dla każdego człowieka, niezależnie od wieku, spożywanie drugiego śniadania w ciągu dnia. Przypominając dzieciom zasady zdrowego odżywiania, Szkoła Podstawowa w Godowie dołączyła do akcji „Dzwonek na drugie śniadanie” rekomendowanej przez producenta soku „Kubuś”.        

  Pani Teresa Lutrzykowska, pani Jolanta Zapała oraz pan Mariusz Wójcicki wraz z dziećmi z klasy II i III przygotowali drugie śniadanie, którego zdjęcie zostało umieszczone w galerii konkursowej „Kubusia”. Akcja trwała do 28 listopada.

  Z wielkim zaciekawieniem czekamy na wyniki, gdyż dla 100 pierwszych szkół organizatorzy konkursu zagwarantowali nagrody, czyli „śniadaniówki”.

  Opracowała: Teresa Lutrzykowska

 • Zajęcia otwarte w przedszkolu

  Zajęcia otwarte to forma zajęć umożliwiająca rodzicom obserwowanie swojego dziecka w czasie zabaw i zajęć w grupie rówieśniczej. Rodzice mają możliwość zapoznania się z osiągnięciami pociechy oraz mają okazję zobaczyć, jak maluch zachowuje się podczas zajęć dydaktycznych. Mogą w ten sposób porównać stopień rozwoju swojego dziecka z jego rówieśnikami.

  2 grudnia 2014 roku rodzice przedszkolaków z Punktu Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Godowie mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach otwartych, których temat brzmiał: „Dokarmiamy ptaki”. Ich celem było uświadomienie dzieciom potrzeby dokarmiania ptaków w okresie zimy. Maluchy słuchały opowiadania nauczyciela o misiu i wróbelkach, nazywały ptaki „przybyłe do przedszkolnego karmnika”, przeliczały je, porównywały, dzieliły nazwy na sylaby. Oprócz zabawy dydaktycznej były również zabawy ruchowe.

  Na zakończenie przedszkolaki z pomocą rodziców wykonały prace plastyczne pt. „Ptaki w karmniku” techniką collage.

  Opracowała: Justyna Sepiół

 • SP Godów Mistrzem Gminy Pawłów w Drużynowym Tenisie Stołowym chłopców

  W dniu 29.11.2014r. w SP Godów odbyły się zawody gminne w Drużynowym Tenisie Stołowym chłopców. Prowadzona przez Krzysztofa Moskala reprezentacja Szkoły Podstawowej w Godowie uplasowała się na najwyższym stopniu podium uzyskując tym samym tytuł mistrza Gminy Pawłów w tej dyscyplinie sportowej. Drużynę chłopców ze Szkoły Podstawowej w Godowie reprezentowali: Piotr Mikos, Maciej Styczyński.

   

   

   

   

   

  Wyniki:

  Grupa I

  1. SP Pawłów   – SP Chybice    0 : 3

  2. SP Pawłów   – SP Rzepin      0 : 3

  3. SP Chybice    – SP Rzepin      0 : 3

  Grupa II

  4. SP Dąbrowa – SP Godów          0 : 3

  5. SP Dąbrowa – SP Jadowniki     0 : 3

  6. SP Godów     – SP Jadowniki     3 : 0

  1. Półfinał

   SP Chybice  – SP Godów 0 : 3

  1. Półfinał

  SP Rzepin     – SP Jadowniki      0 : 3

  Finał

  SP  Godów  – SP Jadowniki  3 : 0

  Tabela końcowa:

  Lp.

  Szkoła

  1

  SP  Godów

  2

  SP  Jadowniki

  3

  SP  Chybice

  3

  SP Rzepin

  5

  SP  Pawłów

  5

  SP  Dąbrowa

   

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Godowie
  Godów 56
 • 41 2721510

Galeria zdjęć