Z naszej historii...
Powstanie Publicznej Szkoły Podstawowej w Godowie odnotowane jest w kronice szkolnej w roku 1919. Mieściła się ona wówczas w mieszkaniu prywatnym. Na przestrzeni kilkudziesięciu lat jej siedziba zmieniała się kilkakrotnie, lecz zawsze edukacja odbywała się w bardzo trudnych warunkach – dzieci uczyły się w ciasnych, słabo ogrzanych izbach.
W marcu 1964 roku na zebraniu wiejskim rodzi się myśl o budowaniu szkoły „z prawdziwego zdarzenia”. Zostaje utworzony społeczny komitet budowy szkoły, staraniem którego gromadzone są środki (zarówno z kiesy państwowej jak i prywatnej) na realizację tego bardzo ważnego przedsięwzięcia.
W 1970 roku budynek nowej szkoły otwiera przed uczniami swoje podwoje. Trzy lata później obwód szkolny „Godów” zostaje połączony z obwodem szkolnym „Kałków”, a dzieci z tamtejszej placówki rozpoczynają naukę w nowej szkole... w Godowie.
Budynek był kilkakrotnie modernizowany i rozbudowywany. W latach 1998-2006 został wyposażony w sanitariaty, szatnie, salę korekcyjną, wykonano także nową elewację.
Kolejna rozbudowa miała miejsce w latach 2020-2022. Wówczas dobudowano nowe skrzydło budynku, w którym znalazły się: pełnowymiarowa sala gimnastyczna z zapleczem, sala dla dzieci przedszkolnych, trzy sale lekcyjne oraz pomieszczenia socjalno-sanitarne. W wyniku przebudowy istniejącej części budynku z dotychczasowej sali korekcyjnej wygospodarowano salę dla starszych przedszkolaków, pomieszczenie świetlicowe z funkcją jadalni oraz zmywalnię i wydawalnię posiłków. (Obecnie wszyscy uczniowie mają możliwość codziennego korzystania z ciepłych posiłków w formie dwudaniowego obiadu). Ponadto nowy wygląd zyskała elewacja zewnętrzna budynku oraz pojawiły się nowe miejsca parkingowe.
Dziś nasza szkoła, która może poszczycić się przeszło 100-letnią tradycją i wieloma pokoleniami – nierzadko znakomitych – absolwentów, kształci uczniów zgodnie z nowoczesnymi standardami, rozwijając niezbędne w życiu oraz w dalszej edukacji kompetencje kluczowe, oferując różnorodne zajęcia pozalekcyjne oraz wsparcie psychologiczno-pedagogiczne.