16 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Słowo tolerancja zamyka w sobie wiele aspektów takich jak szacunek, uprzejmość, życzliwość, przyjaźń, wyrozumiałość, zrozumienie, kultura, wzajemna akceptacja, otwartość, szanowanie innych narodowości, czy wreszcie pomoc. Oczywiście do każdego z nich trzeba podejść właściwie i w pełni rozumiejąc wszystkie jego blaski i cienie.
Dnia 14.11.2024r. w klasie III PSP w Godowie odbyły się zajęcia z pedagogiem dotyczące tolerancji. Dzieci obejrzały film edukacyjny -"Urodziny Maćka, czyli krótka historia o tolerancji", który był inspiracją do ciekawej dyskusji na temat tolerancji. Podczas rozwiązywania quizów na tablicy multimedialnej uczniowie uczyli się zachowań związanych z akceptacją i tolerancją. Na zakończenie zajęć uczniowie wykonali kolorowe plakaty.
Ważne jest abyśmy byli tolerancyjni na co dzień, nie tylko „od święta”. Dzień Tolerancji to doskonała okazja do refleksji nad naszymi postawami wobec “innych”.
Opracowała: Sylwia Rokita
11 listopada to szczególna data w historii Polski – dzień, w którym nasz kraj odzyskał niepodległość. W tym roku termin święta przypadł w poniedziałek, dlatego już 8 listopada, w piątek nasza szkoła wzięła udział w kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”. Natomiast 12 listopada odbyła się piękna, patriotyczna uroczystość z okazji 106 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji, jak co roku, młodzież z PSP w Godowie przygotowała akademię, pod kierunkiem p. Katarzyny Koszarskiej i p. Aleksandry Sepioło, która miała na celu uświadomić wszystkim najważniejsze wartości dla każdego Polaka – wolność, niepodległość, suwerenność i patriotyzm.
Uczniowie z klas V-VIII przypomnieli trudne lata niewoli narodu polskiego i jego dążenia do odzyskania niepodległości. Publiczność wzięła udział w żywej lekcji historii, która przeniosła nas w minione wieki. Tegoroczna akademia była bogata w występy muzyczne, teatralne i taneczne, które wprowadziły wszystkich w wyjątkowy nastrój.
Uroczystość rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania hymnu w obecności pocztu flagowego. Następnie uczniowie przebrani za Polskę, żołnierzy oraz dzieci z Wrześni odtworzyli poruszające sceny z dziejów naszego kraju. Zaprezentowane wiersze przypomniały o trudnej drodze Polaków do odzyskania niepodległości po 123 latach niewoli, wzruszając publiczność i skłaniając do refleksji.
W trakcie akademii nie zabrakło również pięknych pieśni, podkreślających atmosferę święta. Koło gitarowe, pod opieką p. Aleksandry Sepioło uświetniło akademię wykonaniem utworów, które przypominały o miłości do ojczyzny i poświęceniu poprzednich pokoleń.
Ogromne wrażenie zrobił na publiczności pokaz taneczny uczennic ze szkolnego zespołu „Animato”, którego opiekunką jest p. Bożena Sławek. Grupa zaprezentowała dwa układy taneczne. Ich energiczne i pełne wdzięku ruchy wzbudziły duży entuzjazm i zasłużyły na gromkie brawa.
Całość wydarzenia uświetniła piękna oprawa plastyczna, przygotowana przez p. Katarzynę Koszarską. Dekoracja zachwyciła widzów oraz podkreśliła patriotyczny charakter obchodów i nadała sali wyjątkowy wygląd.
Podsumowaniem uroczystości było rozstrzygnięcie konkursu: „Niepodległość oczami młodego pokolenia” przygotowanego przez panie: Justynę Sepiół i Katarzynę Wzorek. Uczestnicy wykonali prace plastyczne o tematyce patriotycznej. Zwycięzcami w kategorii klas I-III zostali uczniowie z klasy I:
I miejsce – Wojciech Gębura,
II miejsce – Lena Racka,
III miejsce – Iwan Kryshanowski.
Wyróżnienie w tej kategorii otrzymali: Maria Mastalerz, Hubert Wiśniewski, Nadia Nowak oraz Alan Nowak.
W kategorii klas IV-VIII zwycięzcami zostali uczniowie klasy VI:
I miejsce - Ernest Wiśniewski,
II miejsce - Natalia Zarychta,
III miejsce - Nina Jasztal.
Wyróżnienia trafiły do pięciu uczniów: Nikoli Jankowicz, Pauliny Piwnik, Kacpra Bidzińskiego, Aleksandry Styczyńskiej oraz Wojciecha Janikowskiego.
Pani dyrektor Wanda Ciepielewska wręczyła zwycięzcom nagrody, podziękowała wszystkim za udział w konkursie oraz uczestnikom akademii za piękny występ.
Opracowanie: Katarzyna Koszarska,
Aleksandra Sepioło
8 listopada 2024 roku w Publicznej szkole Podstawowej odbyły się warsztaty tworzenia z gliny. Wzięły w nich udział dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas I-III. Prowadzący zajęcia zapoznał uczniów z właściwościami gliny, jako materiału plastycznego oraz omówił etapy powstawania glinianych wytworów. Praca z tym materiałem była ciekawym doświadczeniem. Uczestnicy zajęć mieli okazję poznać glinę, jako materiał do lepienia różnych form.
W czasie zajęć dzieci tworzyły jeża z gliny i kolców jeżowca, zdobiły techniką pozłotniczą glinę oraz wykonały podstawkę pod świeczkę na jesienne wieczory. Na warsztatach wszyscy świetnie się bawili. Zajęcia pełne twórczej aktywności dały dużo radości i satysfakcji dzieciom.
Opracowała: Katarzyna Wzorek
5 listopada w Oddziale Przedszkolnym w PSP w Godowie obchodzony był Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Wybrana data nie jest przypadkowa, ponieważ tego dnia przypadają urodziny jednego z największych twórców bajek- Walta Disney’a.
Wszystkie przedszkolaki chętnie przebrały się za ulubionych bohaterów, w których królowały wśród dziewcząt – księżniczka Elsa zaś wśród chłopców- Spiderman. Panie w Sali zorganizowały bajkowy pokaz mody, w którym dzieci zaprezentowały swoje przebrania oraz miały okazje opowiedzieć kilka słów o swojej postaci.
Następnie dzieci uczestniczyły w zabawach ruchowych oraz tanecznych. Na koniec dnia wspólnie obejrzały bajkę o Czerwonym Kapturku oraz o Trzech Świnkach.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego dnia.
Opracowanie: Katarzyna Góra
Wyjątkowym dniem dla dzieci z oddziału przedszkolnego 3,4 i 5 latków z PSP w Godowie okazał się dzień 30.10.2024 r., w którym to odbyło się Pasowanie na Przedszkolaka.
Uroczystość rozpoczęła się od przywitania gości. Następnie dzieci zaprezentowały krótki występ artystyczny, dając tym samym dowód na to jak dużo już potrafią. Zaśpiewały pięknie piosenki, zatańczyły oraz powiedziały wierszyki. Dla większości był to pierwszy ważny występ. Po części artystycznej dzieci zgodnie złożyły przyrzeczenie : być przyjaznym dla kolegów, dzielić się zabawkami, przychodzić do przedszkola z uśmiechem na twarzy i być dzielnym przedszkolakiem. Następnie Dyrektor Szkoły Pani Wanda Ciepielewska dokonała uroczystego pasowania. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia dzieci otrzymały upominki oraz dyplomy wręczone przez Panią Dyrektor Wandę Ciepielewską, wychowawcę Panią Katarzynę Górę oraz rodziców.
Po części oficjalnej wszyscy udali się na słodki poczęstunek do sali przedszkolnej. Dziękujemy serdecznie Pani Sylwii Rokicie oraz Pani Monice Maj za trud i wysiłek włożony w przygotowanie uroczystości oraz rodzicom za przygotowanie poczęstunku.
W ramach akcji ,,Szkoła pamięta” 30 października 2024 r. uczniowie klas I - III Publicznej Szkoły Podstawowej w Godowie pod opieką wychowawców odwiedzili lokalne miejsce pamięci, czyli pomnik na skraju lasu w Godowie.
Listopad to czas szczególny, w którym wspominamy tych, którzy odeszli, zastanawiamy się nad przemijaniem i sensem naszego życia.
Uczniowie porządkowali teren wokół mogiły, a także zapalili znicze i pamiętali o modlitwie za dusze pomordowanych mieszkańców Żuchowca i Gębic.
Była to niepowtarzalna szansa, aby przekazać dzieciom, choć cząstkę polskiej obyczajowości, jaką jest pamięć o zmarłych - tych najbliższych i tych, na których grobach nikt od dawna nie zapalił symbolicznego światełka.
To ważne dla historii Godowa Miejsce Pamięci Narodowej znajduje się już od dawna pod opieką naszej szkoły. Każdego roku młodzi ludzie oddają hołd poległym w czasie pacyfikacji.
Opracowała: Katarzyna Wzorek
Dnia 30 października 2024r. uczniowie klas IV – VIII PSP w Godowie udali się pod opieką wychowawców na wycieczkę do Kielc.
Pierwszym punktem wyprawy był Geopark Świętokrzyski. W Centrum Geoedukacji odbyły się warsztaty „Master – szlif”, gdzie każdy miał możliwość wyszlifowania, a następnie wypolerowania kawałka skały. Powstałe w ten sposób pięknie obrobione i błyszczące skałki można było zabrać sobie na pamiątkę.
Na multimedialnych wystawach obejrzano przeróżne stworzenia żyjące na naszej planecie w zamierzchłych czasach. W specjalnej kinowej kapsule przeniesiono się w odległe dzieje Ziemi. Interaktywne stanowiska pozwoliły poznać, a wręcz uczestniczyć w procesie wypiętrzania się gór.
Po solidnej porcji wiedzy geologiczno – przyrodniczej przyszedł czas na część rozrywkową. Wycieczkę zakończono seansem filmowym w kinie Helios.
Opracowanie: Alina Wojteczek
Z ogromną radością informujemy, iż w ostatnim czasie do biblioteki szkolnej PSP w Godowie trafiło kilka nowiutkich, pachnących świeżutkim drukiem książek.
Każda z nich została już przygotowana do wypożyczeń (opieczętowana, pięknie ponumerowana) i zajęła swoje miejsce na półce. Książki te z niecierpliwością czekają na swoich CZYTELNIKÓW. Zapraszamy wszystkich Czytelników do odwiedzenia biblioteki szkolnej! Zachęcamy do czytania i życzymy przyjemnej lektury.
"Lubić czytanie -
to znaczy godziny nudów,
które człowiek miewa w życiu,
zamieniać na godziny radości".
Bibliotekarz: Teresa Lutrzykowska
W dniu 28 października 2024r. w ramach zajęć z Doradztwa Zawodowego, uczniowie klasy VII Publicznej Szkoły Podstawowej w Godowie udali się z wizytą do Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kałkowie- Godowie .
Warsztat daje osobom z różnymi niepełnosprawnościami możliwość rehabilitacji społecznej i zawodowej w zakresie pozyskania lub przywracania umiejętności niezbędnych do podjęcia zatrudnienia. Uczniowie mieli okazję zwiedzić pracownie: czynności dnia codziennego, sztuki użytkowej i marketingu, rękodzielnictwa, krawiecką, kulinarną, plastyczną, środowiskową, stolarską, zdobnictwa, animaloterapii i rehabilitacji .
Rozmowy z pracownikami oraz uczestnikami Warsztatów pozwoliły na poznanie tajników pracy w tego typu placówce. Bardzo dziękujemy Kierownictwu Warsztatów za możliwość wizyty oraz tak życzliwe przyjęcie.
Opracowanie: Rokita Sylwia
W czwartek 24 października dzieci z oddziału przedszkolnego w PSP w Godowie obchodziły Dzień Dyni. Dzieci wraz z rodzicami zadbały o to, aby tego dnia każdy przedszkolak miał choć jeden element garderoby w kolorze pomarańczowym. Pani Kasia oraz Pani Sylwia powitały wszystkich wręczając dyniowe opaski na głowę i zaprosiły na krótki film edukacyjny „Kazio i Dzień Dyni”. Dzieci dowiedziały się wiele ciekawych rzeczy o dyniach, poznały ich odmiany, potrawy, jakie można z nich przyrządzić oraz czy dynia jest owocem, czy warzywem.
Następnie dzieci uczestniczyły w wyścigach w toczeniu dyni oraz w podawaniu dyni po okręgu w rytmie wspólnie śpiewanych piosenek. Miały również okazję sprawdzić swoje zdolności matematyczne przeliczając i tworząc zbiory dyń przypisanych do odpowiednich kartoników.
Na koniec dnia odbyły się zajęcia sensoryczne z wykorzystaniem naturalnej masy plastycznej przygotowanej z pieczonej dyni- dynioliny. Przedszkolaki wykazały się dużą kreatywnością tworząc rozmaite budowle, owoce czy też potrawy.
Opracowanie: Katarzyna Góra
Jak co roku Publiczna Szkoła Podstawowa w Godowie wzięła udział we wspólnym działaniu na rzecz poszanowania środowiska.
24 października 2024 roku uczniowie klasy 4 i 5 wzięli udział w międzynarodowej akcji „Sprzątanie Świata – Polska 2024”. Hasło tegorocznej akcji brzmiało: „NA STRAŻY CZYSTEJ ZIEMI”.
Uczniowie zaopatrzeni w rękawiczki jednorazowe i worki wraz z opiekunami panią Renatą Radecką oraz panią Sylwią Rokitą z uśmiechem na twarzy wspólnie posprzątali teren wokół szkoły oraz wzdłuż chodników prowadzących do szkoły.
Wszyscy uczniowie z dużym zaangażowaniem zbierali i segregowali śmieci, czemu dodatkowo sprzyjała piękna pogoda. Niestety, śmieci było bardzo dużo!
Taka akcja jest dowodem na to, że lubimy wspólnie działać, a zagadnienia ekologiczne nie są nam obce. Dbajmy razem o naszą Ziemię!
Opracowanie: Renata Radecka
O zaletach czytania wiedzą wszyscy, ale nie zaszkodzi przypominanie o nich od czasu do czasu. Czytanie książek to nie tylko ciekawa forma spędzania wolnego czasu, zdobywanie nowej wiedzy, ale również rozwijanie wyobraźni czy wzbogacanie słownictwa, a głośne czytanie dzieciom to również budowanie silnej więzi emocjonalnej. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to święto, którego najważniejszymi beneficjentami są właśnie dzieci.
W naszej szkole Dzień Głośnego Czytania obchodziliśmy 21,23 i 24 października 2024 r. i był on znakomitą okazją do zaproszenia dzieci do świata książki. Szczególnie teraz, gdy telewizja i komputer pochłaniają coraz więcej czasu, trzeba podkreślać znaczenie wspólnej lektury. Ten dzień stał się znakomitą okazją do promocji czytelnictwa wśród najmłodszych czytelników naszej biblioteki. Maluchy miały okazję wysłuchać różnych opowieści oraz porozmawiać na temat wysłuchanych historyjek. Tak spędzony wspólnie czas procentuje w przyszłości, buduje wzajemne zaufanie i pozwala lepiej się zrozumieć.
Zachęcamy wszystkich dorosłych: nauczycieli, rodziców, dziadków, ciocie i wujków, do głośnego czytania dzieciom przez cały rok. To my kształtujemy postawy i zainteresowania młodego pokolenia, my jesteśmy odpowiedzialni za ich rozwój i przygotowanie do dorosłego życia. Czytanie to jedna z dróg, dzięki której dziecku zostaną zaproponowane wzorce do naśladowania.
Zapraszam wszystkich czytelników do częstego odwiedzania naszej biblioteki szkolnej.
Głośne czytanie było dobrą okazją wspólnego spędzenia czasu i poznania własnych możliwości uczniów. Czytajmy głośno i pamiętajmy o słowach ojca literatury polskiej :
„A to miej na pilnej pieczy,Abyś czytał, kiedy tylko możesz”
Mikołaj Rej
Organizator: Teresa Lutrzykowska
19.10.2024r. na orliku przy PSP w Chybicach odbyły się zawody szkół podstawowych w mini piłce nożnej chłopców (rocznik 2012 i młodsi) o mistrzostwo gminy Pawłów. Do turnieju zgłosiło się 9 zespołów. Drużyny zostały rozlosowane do trzech grup. Do fazy finałowej awans uzyskała najlepsza drużyna z każdej grupy.
Znakomicie w zawodach spisali się chłopcy z Godowa. Po wygraniu grupy, w której pokonali PSP Szerzawy i PSP Jadowniki awansowali do fazy finałowej. W niej po rozegraniu dwóch spotkań nasi reprezentanci musieli uznać wyższość przeciwników (PSP Pawłów i PSP Rzepin) plasując się ostatecznie na trzecim miejscu. Szkołę reprezentowali: Filip Bidziński, Wojciech Dwojak, Olaf Kaczor, Konrad Kwiecień, Marcel Mazur, Oliwier Jasztal, Ernest Wiśniewski, Alan Wtorkowski. Opiekunem drużyny jest Krzysztof Moskal.
Dnia 17 października 2024 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Godowie odbyła się wyjątkowa uroczystość – pasowanie na ucznia pierwszoklasistów.
Na początku uczennica klasy IV Zuzanna Sepiół powitała wszystkich zebranych: rodziców, dyrekcję, nauczycieli i uczniów klas 0-III. Następnie pierwszoklasiści w części artystycznej zaprezentowali swoje umiejętności: liczenia, czytania, śpiewania piosenek, recytowania wierszy oraz znajomości zasad ruchu drogowego, przez co dały dowód, że są gotowe do sumiennej pracy w szkole.
Po prezentacji umiejętności i wiadomości dzieci w galowych strojach, pięknych biretach na głowie, w podniosłej atmosferze odśpiewały cztery zwrotki hymnu państwowego, a następnie przed pocztem flagowym ślubowały być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor Wanda Ciepielewska czerwonym ołówkiem dokonała symbolicznego pasowania na ucznia: Pasuję Cię na ucznia PSP w Godowie”. Następnie wychowawczyni pani Jolanta Zapała wręczyła uczniom pamiątkowe dyplomy. Po ślubowaniu dyrektor szkoły Pani Wanda Ciepielewska skierowała do pierwszoklasistów kilka miłych i serdecznych słów, życząc im samych sukcesów, aby każdy dzień był radosny i wypełniony ciekawymi zajęciami, a zdobyta wiedza i umiejętności wskazywały dalszą drogę. Prowadząca również zapewniła pierwszaków o pomocy i opiece starszych kolegów w szkole i poza nią.
W dalszej części dzieci zostały obdarowane rzeczowymi pamiątkami ufundowanymi przez dyrekcję szkoły, wychowawcę i rodziców.
Po akademii udały się do sali na słodki poczęstunek, który przygotowali rodzice. Uroczystość dnia zakończyła się pamiątkowymi zdjęciami.
Bardzo dziękuję rodzicom, za wkład i zaangażowanie w przygotowaniu tej uroczystości.
W roku szkolnym 2024/2025 uroczyste ślubowanie złożyli:
1. Wiktor Banasik
2. Zuzanna Bidzińska
3. Celuch Natan
4. Wojciech Gębura
5. Aleksander Janikowski
6. Iga Jasztal
7. Franciszek Jędrzejewski
8. Nina Kasperkiewicz
9. Tymoteusz Kocjan
10. Marcelina Krasucka
11. Lena Kudelska
12. Maria Mastalerz
13. Miłosz Mierzwa
14. Stanisław Mikos
15. Dawid Nowak
16. Eliza Nowak
17. Gabriela Piwnik
18. Karolina Pocheć
19. Lena Racka
20. Maria Wziątek
21. Ivan Kryzhanovskyi
Opracowanie: Jolanta Zapała
W ramach obchodów 105. rocznicy powstania Publicznej Szkoły Podstawowej w Godowie w oddziałach przedszkolnych zorganizowane zostały zawody sportowe. Wszystkie dzieci pełne energii i woli zwycięstwa z zapałem podjęły się wszystkich konkurencji. Były to m in. bieg z pomarańczą na łyżce, przekazywanie woreczków nad głowami, wyścigi slalomem czy też zabawa Limbo- przechodzenie pod kolorową liną. Rozgrywki rozegrały się po między drużynami chłopców i dziewcząt. Ostatecznie ogłoszony został remis. Każdej z drużyn głośno dopingowała grupa kibiców.
Przedszkolaki miały okazję poczuć ducha rywalizacji. Na koniec każdy z uczestników otrzymał słodką niespodziankę.
Opracowanie: Katarzyna Góra
Tegoroczne Święto Edukacji Narodowej było doskonałą okazją do uhonorowania 105. Urodzin szkoły w Godowie.
W okresie zaborów nauczanie we wsi Godów było konspiracyjnie. Po pierwszej wojnie światowej, po odzyskaniu przez Polskę niepodległości w 1919 roku oficjalnie utworzona została Publiczna Szkoła Powszechna w Godowie. Szkoła działała nieprzerwanie w prywatnych domach w czasie okupacji hitlerowskiej oraz w latach powojennych. W obecnym budynku uczniowie rozpoczęli naukę we wrześniu roku szkolnego 1970/1971. Od tego czasu budynek przeszedł kilka remontów i renowacji, od 2022 roku szkołę rozbudowano o nowe skrzydło.
W programie artystycznym podsumowano minione lata szkolne oraz wspomniano ludzi, którzy przez ten czas szkołę tworzyli i o nią dbali. Razem z całą społecznością urodziny świętowali nasi goście: ks. Marek Kiełbasa, nauczycielki – emerytki: Pani Halina Piwnik, Pani Ewa Kosmala, Pani Anna Kwiecień oraz Przewodnicząca Rady Rodziców, Pani Monika Wójcik.
W tym dniu podsumowano również szkolne konkursy zorganizowane z okazji 105–lecia PSP w Godowie. Odbył się konkurs literacki na wiersz o szkole oraz konkurs plastyczny o nazwie „Moja szkoła – wczoraj, dziś, jutro”. Ponadto zorganizowano rozgrywki sportowe wśród dzieci przedszkolnych i uczniów klas I – III.
Konkursy spotkały się z ogromnym odzewem wśród uczniów. Na konkurs literacki wpłynęło 37 pięknych wierszy. Nagrodzono następujących uczniów:
Kategoria klas I – III
I miejsce: Kornelia Żurowska (kl. II)
II miejsce (ex aeqo): Hubert Wiśniewski (kl. II); Stanisław Mikos (kl. I); Franciszek Jędrzejewski (kl. I)
III miejsce (ex aeqo): Zuzanna Bidzińska (kl. I); Maria Mastalerz (kl. I); Nadia Nowak (kl. III)
Kategoria klas IV – VI
I miejsce: Nikola Jankowicz (kl. VI)
II miejsce (ex aeqo): Kacper Bidziński (kl. V); Zuzanna Sepiół (kl. IV)
III miejsce (ex aeqo): Paulina Piwnik (kl. VI); Ernest Wiśniewski (kl. VI)
Wyróżnienie: Nadia Kasperkiewicz (kl. VI)
Kategoria klas VII – VIII
I miejsce: Dominik Przygoda
II miejsce: Kacper Jankowski
III miejsce: Konrad Kaźmierczyk
Wyróżnienie: Oliwia Nowak (kl. VII); Cezary Racki (kl. VII)
Na konkurs plastyczny „Moja szkoła – wczoraj, dziś, jutro” wpłynęło 34 prace. Nagrodzono następujących uczniów:
Kategoria klas I – III
I miejsce: Emilia Chudak (kl. III);
II miejsce: Zuzanna Bidzińska (kl. I);
III miejsce: Hubert Wiśniewski (kl. II);
Wyróżnienia: Stanisław Mikos (kl. I); Gabriela Piwnik (kl. I); Aleksander Janikowski (kl. I); Zuzanna Bielecka (kl. III).
Kategoria klas IV – VIII
I miejsce: Nina Kasperkiewicz (kl. VI);
II miejsce: Konrad Kaźmierczyk (kl. VII);
III miejsce: Natalia Zarychta (kl. VI);
Wyróżnienia: Kacper Bidziński (kl. V); Lena Ciepielewska (kl. VI); Nina Jasztal (kl. VI); Kacper Jankowski (kl. VII); Dominik Przygoda (kl. VII).
Nagrodą dla wszystkich uczestników zmagań sportowych były pamiątkowe medale: Super Sportowiec.
Nagrody dla uczniów za konkurs plastyczny ufundowała Rada Rodziców, natomiast nagrody książkowe za konkurs literacki ufundował Urząd Marszałkowski.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, a szkole życzymy kolejnych jubileuszy.
Opracowanie: Alina Wojteczek
4 października 2024r. na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej w Godowie przeprowadzono próbny alarm przeciwpożarowy. Akcja rozpoczęła się o godzinie 9.40. Po usłyszeniu sygnału alarmowego uczniowie, nauczyciele oraz pozostali pracownicy opuścili budynek szkoły. Wszyscy, zachowując zasady bezpieczeństwa, szybko i sprawnie oznaczonymi drogami ewakuacyjnymi udali się na miejsce zbiórki czyli boisko szkolne.
Próbna ewakuacja pozwoliła na zapoznanie uczniów i pracowników szkoły z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku niebezpieczeństw.
Należy podkreślić, że wszyscy wykonali zadanie z dużym zdyscyplinowaniem. Dzięki temu cała akcja przebiegła sprawnie i bez zakłóceń.
Opracowanie: Ewelina Lipa
Dnia 3 października 2024r., po całym tygodniu rozmów na temat jesieni w sadzie i w ogrodzie, na zajęciach u przedszkolaków z Godowa nie mogło zabraknąć pysznych i zdrowych owoców.
Mali kucharze wspólnie przygotowali mus ze świeżych owoców. Maluchy przypomniały sobie zasady higieniczne towarzyszące przygotowywaniu posiłków, sprawdziły swoje umiejętności w sprawnym i bezpiecznym krojeniu owoców.
Uśmiechy towarzyszące degustacji musu są dowodem na to, że warto jeść zdrowo!!
Opracowanie: Katarzyna Góra
W dniu 3 października 2024r. obchodziliśmy w naszej szkole nietypowe święto –dzień Muszki i Krawata, połączony ze świętowaniem Dnia Chłopaka. W tym roku dzień minął pod hasłem „Przyjdź do szkoły w muszce lub krawacie, a nie będziesz pytany Siostro i Bracie”
Chłopcy i dziewczynki biorący udział w wesołej akcji założyli w tym dniu eleganckie krawaty i j kolorowe muszki. Kilku dżentelmenów pojawiło się w szkole w wytwornych koszulach. Muszka i krawat dodatkowo „chroniły” uczniów w tym dniu od odpowiedzi ustnej.
Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do zabawy. Pomysłodawcą akcji był Szkolny Samorząd Uczniowski.
Opracowanie: Alina Wojteczek
Dziś, 2 października 2024 r., w świetlicy PSP w Godowie wychowankowie mieli okazję samodzielnie zrobić sok z ulubionych owoców. Uczniowie przynieśli „dary jesieni” oraz owoce egzotyczne, tj. pomarańcze i banany, aby wycisnąć pyszny sok bogaty w witaminy. Pełni zapału umyli i obrali je, a starsi uczniowie z klasy VII pomogli im w przygotowaniach. Po tych czynnościach dzieci samodzielnie wrzucały owoce do wyciskarki i wyciskały z nich sok.
Degustując swoje napoje – bez cukru i konserwantów przekonały się, że są pyszniejsze niż słodycze.
Nic nie zastąpi dawki witamin z naturalnych soków owocowych, w dodatku zrobionych własnoręcznie... Degustacja była udana, bezpieczeństwo zapewnione i dużo radości z wykonanej pracy !
Opracowała: Katarzyna Koszarska