22 kwietnia 2016 roku na trasach przełajowych przy Klasztorze Pokamedulskim w Rytwianach odbyły się zawody finałowe Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Indywidualnych Biegach Przełajowych oraz Drużynowych Biegach Przełajowych dziewcząt i chłopców. Bardzo dobrze spisała się drużyna chłopców SP Godów, którzy na dystansie 1000m byli o krok od zdobycia brązowego medalu. Chłopcy zajmując ostatecznie siódme miejsce mogą czuć niedosyt, gdyż zabrakło dwóch punktów, żeby stanąć na najniższym stopniu podium. Indywidualnie należy pochwalić Pawła Mikosa – 10 zawodnika biegu, Kamila Kwietnia (14.) oraz Macieja Bidzińskiego (41.). Pochwały należą się także: Dominikowi Bonia, Damianowi Bidzińskiemu, Jakubowi Nowakowi i Patrykowi Pawelcowi. Opiekunem zespołu jest Krzysztof Moskal.
Aktualności
O krok od medalu!
Szkolenie dla rodziców i nauczycieli
20 kwietnia 2016 roku w Szkole Podstawowej w Godowie zorganizowano szkolenie dla rodziców i nauczycieli dotyczące środków odurzających w ramach Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii – „Wolni i świadomi”.
Spotkanie profilaktyczne poprowadzili: aspirant Agnieszka Staryczenkow i aspirant Rafał Krężel z Wydziału Prewencji Starachowickiej Komendy Policji oraz pan Łukasz Niewczas – specjalista terapii uzależnień z Kieleckiego Centrum Psychoterapii i Szkoleń.
Uczestnicy szkolenia mieli okazję m.in. obejrzeć prezentację multimedialną na temat narkotyków i dopalaczy. Uzyskali ponadto wiele wartościowych informacji dotyczących różnorodnych środków odurzających. Dowiedzieli się, jakie są objawy ich zażywania oraz gdzie można otrzymać niezbędną pomoc.
Zdobytą wiedzę rodzice i nauczyciele z pewnością wykorzystają w pracy z młodymi ludźmi, narażonymi we współczesnych czasach na różne niebezpieczeństwa, szkodzące ich zdrowiu i życiu.
Opracowała: Magdalena Graczak
Święto Ziemi
Z okazji Światowego Dnia Ziemi (22 kwietnia) w Szkole Podstawowej w Godowie w dniach 18-22 kwiecień 2016 r. trwał Tydzień Ziemi.
Zgodnie z programem odbyły się konkursy tematycznie związane z ochroną środowiska, segregacją odpadów oraz promocją zdrowego stylu życia.
Konkursy adresowane były do wszystkich uczniów naszej szkoły, a pieczę nad ich organizacją oraz przebiegiem sprawowała pani Renata Radecka, pani Magdalena Graczak oraz pan Radosław Guzek.
Zmagania konkursowe wyłoniły następujących laureatów:
I. Konkurs plastyczny - „Ziemia jest tylko jedna”
1 miejsce Piotr Przygoda – kl. II
2 miejsce Antonina Sidwa – kl. I
3 miejsce Aleksandra Racka – kl. I
Wyróżnienie Karolina Pająk – kl. III
Wyróżnienie Karolina Kusiak – kl. I
II. Konkurs poetycki na wiersz promujący ochronę środowiska oraz zdrowy styl życia
wygrała klasa V
III. Konkurs techniczny – „Coś z niczego”, czyli pomysł na praktyczne wykorzystanie odpadów
1 miejsce Aleksandra Piwnik – kl. III
2 miejsce Karolina Bidzińska – kl. VI
3 miejsce Karolina Pająk – kl. III
Na zwycięzców oraz wyróżnionych w konkursie czekały dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Dziękujemy za wspólną zabawę.Organizator: Renata Radecka
Wyniki rekrutacji w Szkole Podstawowej w Godowie
W miesiącach marzec – kwiecień 2016 r. , w terminach zgodnych z harmonogramem zawartym w Zarządzeniu Wójta Gminy Pawłów Nr 11/16 z dnia 5 lutego 2016 r., przeprowadzono postępowanie rekrutacyjne oraz uzupełniające do punktu przedszkolnego, oddziału przedszkolnego oraz do klasy pierwszej szkoły podstawowej na rok szkolny 2016/2017.
W wyniku przeprowadzonych czynności ustalono listy dzieci przyjętych do poszczególnych oddziałów:
- do Punktu Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Godowie zostało przyjętych na rok szkolny 2016/2017 19 dzieci (6 wolnych miejsc);
- do oddziału przedszkolnego (kl. 0) będzie uczęszczać w przyszłym roku szkolnym 25 dzieci;
- w klasie I Szkoły Podstawowej w Godowie będzie się uczyć w roku szkolnym 2016/2017 10 uczniów.
Zajęcia otwarte w klasie I z edukacji polonistycznej
Dnia 13 kwietnia 2016 r. w Szkole Podstawowej w Godowie, w klasie I odbyły się zajęcia otwarte z edukacji polonistycznej. Uczniowie z wychowawczynią - panią Jolantą Zapała - na zajęcia zaprosili dyrektor szkoły panią Wandę Ciepielewską i rodziców.
Tematem zajęć była debata o dobrym wychowaniu na podstawie wiersza pt. ,,Kwoka” Jana Brzechwy. Pierwszoklasiści po raz pierwszy uczestniczyli w dyskusji, lecz wspaniale sprawdzili się na każdym jej etapie. Wykazali się dużą aktywnością, zaangażowaniem, a także tolerancją oraz zrozumieniem dla odmiennych poglądów i opinii. Odważnie dyskutowali prezentując i uzasadniając swoje zdania oraz sprawnie wykonywali wszystkie ćwiczenia redakcyjne i manualne (układanie zdań z rozsypanek wyrazowych, wycinanie).
Ta niecodzienna lekcja była nie tylko bardzo interesująca i niezwykle kształcąca. Wywołała także dużo emocji – zarówno wśród dzieci i jak i rodziców, także uśmiech na twarzy, bowiem niektóre wypowiedzi dzieci były w oczach rodziców zabawne, ale jednocześnie dawały powód do dumy.
Zajęcia zostały przez rodziców ocenione jako ciekawe i wartościowe, ale były jednocześnie znakomitą okazją do spotkania i wspólnej rozmowy w miłej atmosferze.
Opracowała: Jolanta Zapała
SP Godów mistrzem Gminy Pawłów w Drużynowych Biegach Przełajowych
Dnia 13.04.2016r. w Pawłowie odbyły się zawody gminne w Indywidualnych i Drużynowych Biegach Przełajowych.
Świetnie zaprezentowała się w nich reprezentacja chłopców ze Szkoły Podstawowej w Godowie, która uplasowała się na najwyższym stopniu podium i uzyskała tym samym tytuł mistrza Gminy Pawłów w Drużynowych Biegach Przełajowych.
W rywalizacji indywidualnej na dystansie 1000m chłopcy z Godowa ustrzelili dublet. Mistrzem Gminy Pawłów został Paweł Mikos, wicemistrzem – Kamil Kwiecień. Słowa uznania należą się także Katarzynie Zarychcie, która w kategorii dziewcząt została wicemistrzem gminy na dystansie 500m.
Drużyna chłopców ze Szkoły Podstawowej w Godowie wystąpiła w składzie: Damian Bidziński, Maciej Bidziński, Dominik Bonia, Kamil Kwiecień, Paweł Mikos, Jakub Nowak. Opiekunem zespołu jest Krzysztof Moskal.
Kolejnym etapem startów naszych uczniów będą już mistrzostwa województwa.
Lekcja otwarta w klasie drugiej
7 kwietnia 2016 roku uczniowie klasy drugiej Szkoły Podstawowej w Godowie uczestniczyli w lekcji otwartej z edukacji polonistycznej. Zaproszeni na nią byli: dyrektor szkoły – pani Wanda Ciepielewska oraz rodzice drugoklasistów.
Na początku lekcji uczniowie bawili się w zajączki, które witały przybyłych gości. Następnie wychowawczyni klasy odczytała list od pani Wiosny. Po jego wysłuchaniu dzieci rozwiązywały zagadki o wiośnie i przypinały rysunki (oznaki wiosny) obok postaci pani Wiosny.
W następnej części uczniowie wysłuchali utworu poetyckiego pt. „Idzie Wiosna” Ewy Szelburg-Zarembiny. Po omówieniu wiersza dzieci, pracując w grupach, miały za zadanie napisać wiersz o wiośnie. Po odczytaniu utworów, uczniowie brali udział w zabawie pod nazwą „Bocian i żaby” przy utworze skomponowanym przez A. Vivaldiego „Cztery pory roku”. Po zabawie drugoklasiści układali przysłowia z rozsypanki wyrazowej, a po wyjaśnieniu ich znaczenia, zapisali przysłowia w swoich zeszytach. Następnie rysowali wybraną oznakę wiosny.
Na zakończenie dzieci, rodzice oraz wychowawczyni złożyli życzenia urodzinowe i zaśpiewali „Sto lat” uczennicy, która w tym dniu obchodziła swoje święto. Rodzice zadowoleni z faktu, że mogli obejrzeć pociechy podczas pracy na zajęciach, serdecznie dziękowali pani dyrektor i wychowawczyni.
Dziękuję gościom za udział w lekcji oraz uczniom klasy drugiej za piękną pracę.
Opracowała: Anna Kwiecień
Konkurs czytelniczy „Książka naszych marzeń”
W środowe przedpołudnie, 23 marca 2016 roku w Szkole Podstawowej w Godowie nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu czytelniczego pod hasłem „Książka naszych marzeń”, w którym udział wzięli uczniowie klas IV-VI. Za przygotowanie konkursu byli odpowiedzialni: pan Radosław Guzek i pani Magdalena Graczak. Głównym jego celem było przede wszystkim upowszechnianie wśród uczniów czytelnictwa oraz zachęcenie ich do czytania szkolnych lektur.
Uczniowie poszczególnych klas, uczestniczący w czytelniczych zmaganiach, mieli za zadanie zapoznać się z książką wybraną przez organizatorów konkursu. Miał on formę testu, który uczniowie rozwiązywali samodzielnie. Każdej z grup wiekowych przypadł inny tytuł.
Oto zwycięzcy:
Klasa IV
1. miejsce – Paulina Pająk
2. miejsce – Katarzyna Zarychta
3. miejsce – Magdalena Podbilska
Klasa V
1. miejsce – Piotr Sidwa
2. miejsce – Aleksandra Dekiel
3. miejsce – Karolina Dziułka
Klasa VI
1. miejsce – Kacper Kaźmierczyk
2. miejsce – Piotr Gadowski
3. miejsce – Karolina Bidzińska
Laureaci konkursu zostali nagrodzeni dyplomami oraz drobnymi upominkami. Wszystkim uczestnikom czytelniczych zmagań serdecznie gratulujemy, dziękujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
Opracowała: Magdalena Graczak
Wielkanocny konkurs - Frohe Ostern
23 marca 2016 roku w Szkole Podstawowej w Godowie został rozstrzygnięty konkurs na Najpiękniejszą Kartkę Wielkanocną z życzeniami w języku niemieckim.
W ramach konkursu uczniowie mieli zaprojektować i wykonać ciekawą, oryginalną kartkę wielkanocną oraz dołączyć do niej życzenia w języku niemieckim. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych: w klasach I-III i IV-VI. Jego celem było kultywowanie zwyczaju wysyłania tradycyjnych kartek świątecznych oraz poszerzenie słownictwa dotyczącego Świąt Wielkanocnych.
Komisja konkursowa, w skład której weszły: pani Krystyna Niewczas, pani Ewa Kosmala i pani Ewelina Lipa, otrzymała 30 prac uczniów różnych klas. Biorąc pod uwagę takie kryteria, jak: pomysłowość, estetyka i samodzielność wykonania kartek oraz poprawność językową życzeń, jury oceniło prace.
A oto lista nagrodzonych uczniów.
W kategorii klas I-III nagrody otrzymali:
I miejsce: Karolina Pająk - kl. III
II miejsce: Julia Kaczor – kl. III
III miejsce: Aleksandra Racka – kl. I
Wyróżnienie: Martyna Dziułka – kl. II
W kategorii klas IV-VI zostali nagrodzeni:
I miejsce: Katarzyna Zarychta – kl. IV
II miejsce: Marcelina Wróblewska - kl. V
III miejsce: Aleksandra Dekiel – kl. V
Wyróżnienie: Adrian Pocheć – kl. IV
Laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. Wszystkie prace zostały wyeksponowane na głównej gazetce szkolnej. Uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i dziękujemy.
Opracowała: Ewelina Lipa
Uczniowie SP Godów 3 drużyną w półfinale wojewódzkim w Drużynowym Tenisie Stołowym
22.03.2016r. w Gimnazjum Publicznym w Mircu odbyły się wojewódzkie zawody półfinałowe w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. Bardzo dobrze zaprezentowała się w nich reprezentacja męska Szkoły Podstawowej w Godowie. Chłopcy wygrywając z SP Momina 3:1 i z SP Piórków 3:0 zajęli trzecie miejsce, potwierdzając tym samym przynależność do ścisłej czołówki województwa w tej dyscyplinie sportowej.
Szkołę Podstawową w Godowie reprezentowali: Bidziński Damian, Łodej Patryk, Kwiecień Kamil. Opiekunem drużyny jest Krzysztof Moskal.
Konkurs czytelniczy w klasach I-III
Szkoła Podstawowa w Godowie w roku szkolnym 2015/2016 przystąpiła do programu „Książki naszych marzeń”, którego celem jest rozwijanie zainteresowań uczniów poprzez promocję czytelnictwa wśród dzieci.
W ramach tego programu 18 marca 2016 roku w klasach I-III odbył się konkurs czytelniczy, który wymagał przekrojowej znajomości wierszy Jana Brzechwy, treści lektur takich jak: „Zaczarowana zagroda”, „Nie płacz, koziołku”, „Anaruk chłopiec z Grenlandii”, „Puc, Bursztyn i goście”. Uczniowie wykazali się świetną znajomością treści wyżej wymienionych książek.
Laureatami konkursu zostali:
I miejsce
Julia Ciepielewska – klasa I
Kinga Kaźmierczyk – klasa II
Karolina Pająk – klasa III
II miejsce
Aleksandra Racka – klasa I
Anna Talik – klasa II
Aleksandra Piwnik – klasa III
Julia Kaczor – klasa III
III miejsce
Wiktoria Pocheć – klasa I
Weronika Rycombel – klasa I
Piotr Przygoda – klasa II
Krystian Rycombel – klasa III
Każdy uczestnik otrzymał dyplom oraz drobny upominek. Wszystkim laureatom i uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy.
Za organizację i przebieg konkursu odpowiadały nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej: Anna Kwiecień, Teresa Lutrzykowska i Jolanta Zapała.
Opracowała: Jolanta Zapała
Pierwszy Dzień Wiosny na sportowo!
21 marca 2016 roku z okazji Pierwszego Dnia Wiosny w Szkole Podstawowej w Godowie zorganizowano Turniej Sportowy. Jego uczestnikami byli uczniowie klas IV-VI, natomiast organizacją imprezy zajął się nauczyciel wychowania fizycznego – pan Krzysztof Moskal. Nad jej sprawnym przebiegiem czuwali również wychowawcy klas.
Uczniowie brali udział w różnorodnych konkurencjach rzutnych, skocznych i bieżnych. Każdy z zawodników miał szansę wykazać się własnymi sportowymi umiejętnościami i mógł zaimponować przeciwnikom z innych drużyn klasowych swoją wolą walki.
Rywalizacja zespołów była bardzo zacięta. Uczestnicy szkolnych zawodów wkładali dużo siły oraz serca w to, aby to ich drużyna odniosła zwycięstwo. Niezwykłe emocje towarzyszyły wszystkim do ostatniej sekundy, a głośny i wspaniały doping trwał także do samego końca.
Najwięcej punktów zanotowała na swoim koncie klasa V i to jej uczniowie mogli w tym szczególnym dniu cieszyć się z odniesionego triumfu nad innymi drużynami.
To był bardzo emocjonujący dzień!
Opracowała: Magdalena Graczak
Powitanie wiosny
W poniedziałek, 21 marca 2016 roku uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej w Godowie wraz ze swoimi wychowawczyniami wybrali się na wycieczkę nad zaporę „Wióry”. Celem wyjścia było pożegnanie zimy, dlatego zabrano ze sobą wykonane wcześniej Marzanny, które symbolizowały zimę.
Po przybyciu na miejsce, dzieci spaliły kukły w ognisku, które przygotowali rodzice. Następnie przy ognisku uczniowie śpiewali piosenki i recytowali wiersze o nadchodzącej wiośnie. Po jej powitaniu dzieci urządziły sobie piknik. Piekły ziemniaki i smażyły kiełbaski, które z apetytem zjadły, ponieważ przeszły dość długi odcinek drogi. Po posiłku rozpoczęły się różne zabawy, m.in.: zabawa w chowanego, berek, gra w piłkę nożną.
Uczniowie zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do szkoły, gdzie czekali na nich rodzice.
Opracowała: Anna Kwiecień
Wiosnę witamy - zimę żegnamy
21 marca 2016 roku dzieci uczęszczające do „zerówki” i Punktu Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Godowie wybrały się na wspólny spacer po okolicy w poszukiwaniu oznak wiosny.
Maluchy wzięły ze sobą słomianą Marzannę - symbol odchodzącej zimy. Aby tradycji stało się zadość, kukła ta została spalona, a zima pożegnana głośnymi okrzykami:
„Marzanno, Marzanno, Ty zimowa panno!
Ciebie pożegnamy, wiosnę powitamy!”
Następnie z gałązką wiosennego gaiku przedszkolaki wróciły do szkoły. Wszyscy są przekonani, że zimowa aura odeszła na dobre.
Opracowała: Justyna Sepiół
Tydzień matematyki
Z okazji Światowego Dnia Liczby π w Szkole Podstawowej w Godowie w dniach 14-21 marca 2016 r. trwał Tydzień Matematyki. Zgodnie z programem miały miejsce:
- 14.03. - prezentacja plakatów w holu szkoły wykonanych przez uczniów klas I-VI promujących naukę matematyki z okazji Światowego Dnia Liczby π.
- 15.03. - rozwiązywanie przez uczniów klas I-VI zagadek, rebusów oraz krzyżówek matematycznych, czyli „Matematyczne łamanie głowy”.
- 16.03. – wystawa prac plastyczno-statystyczny przygotowany przez uczniów klas IV-VI pt. „Szkoła w liczbach”.
- 17.03. – po raz kolejny braliśmy udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur 2016”. Miłośnicy Królowej Nauk musieli zmierzyć się z zadaniami o rożnym stopniu trudności, wykazać się bardzo dobrą wiedzą matematyczną oraz umiejętnościami rozwiązywania zadań nietypowych. W tegorocznym konkursie swoja wiedzę sprawdzało 20 uczniów z klas II-VI. Po zakończonym konkursie każdy z uczestników otrzymał pamiątkową układankę przestrzenną. Z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu.
- 18.03. - rozwiązywanie przez uczniów klasy VI testu wiadomości z wykorzystaniem liczby π. Uczniowie odpowiadali na pytania związane z liczbą π, przekształcali wzory, obliczali pola kół, długości okręgów, itp.
Podsumowanie Tygodnia Matematyki oraz uroczyste wręczenie dyplomów i upominków odbyło się 22 marca 2016 r. podczas apelu na długiej przerwie. Matematycznie aktywną klasą nr 1 w naszej szkole została klasa IV, która wygrała konkurs na najlepszy plakat promującego naukę matematyki oraz konkurs plastyczno-statystyczny pt. „Szkoła w liczbach”. Mistrzem liczby π spośród uczniów klasy VI został Piotr Gadowski, który najlepiej napisał test wiedzy o liczbie pi. Serdecznie gratulujemy!
Organizując Tydzień Matematyki w naszej szkole najważniejsza była dobra zabawa i oswojenie młodych ludzi z matematyką. Chcemy, aby o urokach matematyki i liczby pi pamiętali nie tylko uczniowie zainteresowani przedmiotem, ale wszyscy nasi milusińscy. Mamy nadzieję, że nam się to udało.
Organizator: Renata Radecka
Dzień Otwarty w przedszkolu
18 marca 2016 roku w Punkcie Przedszkolnym przy Szkole Podstawowej w Godowie zorganizowano „Dzień Otwarty” dla przyszłorocznych przedszkolaków i ich rodziców. Spotkanie to było doskonałą okazją do poznania naszej placówki i jej oferty edukacyjnej.
Przybyłych gości powitała pani dyrektor – Wanda Ciepielewska. Przedszkolaki przygotowały dla młodszych kolegów inscenizację pt. „Trzeba lubić zwierzaki”. Był również czas na wspólne zabawy w przygotowanych kącikach.
Wszyscy zainteresowani posłaniem dziecka do naszej placówki zostali zapoznani z procedurą rekrutacji oraz zaproszeni wraz ze swoimi pociechami na zajęcia adaptacyjne, które odbędą się w czerwcu.
Dzień Otwarty w przedszkolu został zorganizowany przez panią Justynę Sepiół.
Opracowała: Justyna Sepiół
Słuchamy i znamy bajki
Hasło to towarzyszyło cyklowi spotkań przedszkolaków ze Szkoły Podstawowej w Godowie z literaturą dla dzieci.
Przygodę z książką rozpoczęły prezentacje wybranych pozycji literackich przez zaproszonych rodziców. Dzieci z zainteresowaniem słuchały bajek i chętnie o nich rozmawiały. Uzyskaną wiedzę na temat książek dla dzieci, przedszkolaki zaprezentowały na imprezie, która odbyła się 17 marca 2016 roku.
Było to podsumowanie zajęć wprowadzających w świat książki i zachęcających do czytania. Podczas uroczystości przedszkolaki rozwiązywały zagadki słowne, odgadywały tytuły bajek oraz rozpoznawały postacie z książek.
Na zakończenie spotkania odbyło się ogłoszenie wyników konkursu plastycznego pod hasłem: „Mój ulubiony bohater literacki”. Z oddziału przedszkolnego nagrodzono prace wykonane przez Franciszka Piątka, Patrycję Dekiel oraz Maję Jasztal. Natomiast z punktu przedszkolnego jury przyznało nagrody Antoninie Surowiec, Maciejowi Mazurowi i Kacprowi Jankowskiemu.
Dzieci zgodnie stwierdziły, że książki są bogactwem wiedzy, a ich słuchanie to wielka przyjemność. Imprezę zorganizowały nauczycielki wychowania przedszkolnego: Ewa Kosmala i Justyna Sepiół.
Opracowała: Ewa Kosmala
Magia chemii i fizyki
14 marca 2016 r. do Szkoły Podstawowej w Godowie zawitał „Geo-Odkrywca”. Pan Karol zaprosił naszych uczniów na przedstawienie połączone z kreatywną zabawą i nauką.
Podczas pokazu dzieci zapoznały się w sposób zabawny i ciekawy z podstawowymi prawami przyrody. Pan Karol dąży do tego, aby uczniowie szkół podstawowych już teraz pokochali przedmioty ścisłe i - rozpoczynając naukę w gimnazjum - postrzegali chemię czy fizykę jako nauki pasjonujące oraz warte poznania.
Pokaz obejmował takie zagadnienia jak:
- elektrostatyka,
- elektryka,
- eksperymenty z użyciem środków dostępnych w kuchni,
- wiry pierścieniowe,
- gazy techniczne,
- wapń a mocne kości,
- ciecz nienewtonowska,
- bezpieczeństwo podczas eksperymentowania w domu,
- zabawy naszymi zabawkami naukowymi,
- zabawy w grupach,
- dlaczego w kranie mamy czystą wodę.
Podczas interesujących warsztatów dzieci dowiedziały się, skąd chmury czerpią wodę, dlaczego wieje wiatr i co się dzieje z wodą pod wpływem różnych temperatur. Nie zabrakło także intrygujących doświadczeń, dzięki którym uczniowie mogli poczuć się jak prawdziwi naukowcy. Dowiedli również, że kostka lodu może utrzymać się na cienkiej nitce. Przy użyciu plastikowych butelek i wody „wytworzyli” obłoczki.
Zaciekawione światem przyrody dzieci postanowiły jeszcze baczniej obserwować otaczające nas środowisko i odkrywać kolejne tajemnice.
Opracowała: Teresa Lutrzykowska
Jak przedszkolaki wiosnę przyśpieszyły
Mimo że za oknem zimno i szaro, w Punkcie Przedszkolnym przy Szkole Podstawowej w Godowie, w piątek 4 marca 2016 roku, zrobiło się zielono i wiosennie.
Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola w zielonych ubraniach, a działania edukacyjne skupione były wokół koloru zielonego. Przedszkolaki brały udział w „zielonych zabawach”, poznawały zielone zwierzęta oraz słuchały bajki ekologicznej o zielonej krainie. Ozdabiały również swoje kanapki zielonymi warzywami, takimi jak: rzeżucha, sałata, szczypiorek, ogórek. Założyły także przedszkolną uprawę nowalijek.
„Zielony dzień” w przedszkolu, zorganizowany przez panią Justynę Sepiół, przyniósł dzieciom wiele radości. Teraz wszyscy z utęsknieniem czekamy na ciepłą i zieloną wiosnę za oknem.
Opracowała: Justyna Sepiół
Puzzle i układanki edukacyjne to dobra zabawa i nauka
1 marca 2016 roku do Przedszkolnego Turnieju Układania Puzzli przystąpiły dzieci z oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej w Godowie.
Zawody poprzedziły żmudne przygotowania i ćwiczenia. Wesoła zabawa oraz emocje związane z rywalizacją nagrodziły wysiłek przedszkolaków. Mistrzem w układaniu puzzli został Jakub Wiśniewski, 2. miejsce zajęła Lena Dwojak a 3. miejsce - Filip Cieślik. Wyróżnienie natomiast otrzymała Karolina Murzyn. Zwycięzcy zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami i drobnymi upominkami. Szczególny charakter tego dnia podkreślił wspólny, słodki poczęstunek.
Przedszkolaki z entuzjazmem wyraziły chęć uczestniczenia w podobnych zawodach w przyszłości.
Turniej przygotowała i przeprowadziła pani Ewa Kosmala przy współudziale pań: M. Przygody, E. Gałuszkiewicz i M. Wójcik.
Opracowała: Ewa Kosmala
Archiwum Aktualności